Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Defend Europe má loď už v Stredozemnom mori

24.07.2017 | Roman Kanala

Diskusia (23 reakcií)

25.07.2017 | libertarian

Defend Europe priamo sabotuje rozhodnutie Merkelovej, ktorá VEREJNE pozvala všetkých muslimákov a černochov do EU.
Defend Europe priamo sabotuje politiku Eur.komisie a europarlamentu, ktorý formálne podporuje dovoz muslimákov do EU.
Defend Europe zachraňuje európanov proti vôli šéfov EU.
Politici EU čoskoro zničia Defend Europe.
A ovčania EU medzitým budú dalej hlboko spať a neuvidia realitu.
Politici EU nakoniec zvíťazia, a zničia europu.
Muslimáci ovládnu zvyšok sveta.

25.07.2017 | Roman Kanala

Defend Europe zatiaľ len dokumentuje. Na ich serveri vo FAQ je zoznam slniečkárov, ktorí robia cestovky migrantom:
"The following NGOs are present and active in the in the Mediterranean Sea (budget in brackets): Sea Watch (€ 1.5 m.), MOAS (€ 6 m.), Sea Eye (€ 500,000), Proactiva Open (€ 2.5 m.), Jugend Rettet (€ 480,000), SOS Mediterranee (€ 4 m.), Lifeboat (€ 360,000)."

Zato na ich stránke "mission" je nasledovné: "We want to start an identitarian search-and-rescue (SAR) mission in July on the Libyan coast. Our goal is to document the doings of the NGOs, expose their collaboration with the human smugglers, and intervene if they do something illegal."

A to je už rozdiel. Ako chcú zastaviť niekoho v medzinárodných vodách, lebo robia niečo nezákonné? Čo je v medzinárodných vodách nezákonné? Kto rozhodne, čo je v medzinárodných vodách nezákonné? Ak sa dopustia násilia alebo niečoho, čo sa podobá na vynucovanie si konania, tak v mnohých legislatívach pôjde o pirátstvo a už nebudú môcť priplávať k pobrežiu bez trestného stíhania.

Mám pocit, že sa o nich neprestane písať a aj euromédiá, ktoré si vypestovali schopnosť rozpoznať vrchnosti nepríjemné témy, nebudú môcť C-Star ignorovať. Koľko mainstreamových médií prinieslo správu o tom, že sa Juncker radí s mimozemšťanmi? Ja som na to narazil na blogu jedného humoristu a len vďaka tej náhode si o tom mohli prečítať čitatelia eTrendu:

Blbá nálada po brexite, Ficove dymové clony, Juncker sa rozpráva s mimozemšťanmi
02.07.2016
Jean-Claude Juncker si vraj vypočul niektorých vodcov iných planét, ktorí vyjadrili znepokojenie nad vývojom EÚ.
https://blog.etrend...

25.07.2017 | PaloK

Ale prosím Vás. Ja sa o to, či nejaké médiá (a slovenské už vôbec) budú písať o tejto organizácii, pretože ani v západnej EÚ sa téma systematickej a koordinovanej podpory imigraácie zo strany EÚ a NGO nestala veľkou témou, vôbec nebojím. Oni o tom nebudú písať, pretože také je zadanie.

Keď som pred pár mesiacmi tu na TRENDe uviedol odkaz na článok na Hlavných Správach, ktorý referoval presne tieto informácie o tom, ako neziskové informácie v spolupráci s úradmi EÚ a talianskou armádou kooridovane dovážajú migrantov z Líbyjských vôd do Talánska, tak ste matu všetci mudrci vysmiali.

25.07.2017 | Roman Kanala

Úplne neskromne poznamenám, že ja mám asi predsa len väčší kredit, ako Hlavné správy a ak o niečom napíšem, tak sa predtým dokumentujem z viacerých zdrojov a nenavymýšľam si. Naopak, ak si niekto vymýšľa a extrapoluje, dostane po ušoch, ako Pravda Kali & Bejby:
https://blog.etrend...
https://blog.etrend...

25.07.2017 | Roman Kanala

A aby som nezabudol na plagiát, akože "reportáž" Lenky Buchlákovej z toho istého denníka Pravda Kali & Bejby:
https://blog.etrend...
https://spravy.prav...

25.07.2017 | PaloK

Úplne neskromne poznamenám, že si tento krátky život vážim na toľko, že ho už nezabíjam dokumentáciou a siahodlhým samo štúdium všetkých možných internetov a taktiež vyvracaním slniečkárskych svetonázorov tu na TRENDe, a akýmsi nadobudnutým citom si vyberám informácie.

Váš predsa len väčší kredit ste si užívali doteraz, keď ste napokon Vy sám napísal o tom istom, čo som tu ja šplechol z podradného servera už pred niekoľkými mesiacmi.

25.07.2017 | Roman Kanala

Kredit si užívam preto, že prinášam overiteľné správy z hodnoverných zdrojov. Na rozdiel od anonymov, ktorý majú z definície kredit nulový.

25.07.2017 | libertarian

PaloK :
Ja som ťa za to určite nevysmial. Hlavným správam verím na 90%. Aj preto, že mainstreamový sráči sa ich doslova boja. Aj Trend sa k nim chová pre istotu takto :
Pokiaľ v názve nie je to X, tak :
"Príspevok obsahuje zakázané reťazce"
http://www.hlavneXs...
A príspevok zablokuje. Sloboda slova na bruselský spôsob.
Takto sa tí predošlí komouši chovali k Slobodnej europe.

25.07.2017 | Zavacky

Ale oni nehovoria o medzinárodných vodách. Udalosti sa dejú v Lýbijských vodách a v talianskych prístavoch, kde naloďujú a vyloďujú nelegálnych migrantov.

25.07.2017 | Roman Kanala

V teritoriálnych vodách nemá žiadnu autoritu nik, kto nereprezentuje daný zvrchovaný štát. Tí pravicoví extrémisti zatiaľ len sľubujú nejaké nešpecifikované konanie proti slniečkárom. Ak by pristúpili k činom, to už bude niečo iné.

25.07.2017 | PaloK

NGOs are smuggling immigrants into Europe on an industrial scale:
https://gefira.org/...

25.07.2017 | Roman Kanala

Áno, to sú dôkazy, ktoré by sa ťažko vyvracali a preto sa nik neunúva ich vyvracať. Jednoducho sa ignorujú. Hovorí o tom napríklad aj Sulík. Začínajú o tom otvorene hovoriť aj rakúski a bavorskí politici. Len do Berlína a Bruselu ich nepočuť.

Ak by Fico mal gule, tak začne štekať, že tí migranti v Taliansku nie sú žiadni utečenci, ale tovar a o zisky z neho sa delia africkí prevádzači, talianska mafia a skorumpovaní talianski úradníci. Mimovládky slniečkárov prinajlepšom zohrávajú rolu užitočných idiotov, ktorí napomáhajú trestnej činnosti. V tom horšom prípade to robia pre podiel na zisku. Správne by mali byť lode slniečkárov skonfiškované a slniečkári postavení pred súd za obchodovanie s ľuďmi. Brusel im však zaručil beztrestnosť.

25.07.2017 | libertarian

" za obchodovanie s ľuďmi"
- to je čo za drbnutý názor ??? Tých ľudí osobne a verejne pozvala majiteľka Europy Merkelová, a bruselský europarlament prakticky podporuje jej pozvanie. Takže hovoriť o obchodovaní s Merkelovej hosťami je trápne. Oni iba vykonávaju merkelovej vôlu. Lenže vy a slniečkári v tom máte guláš, pretože neviete, ktorá pravda je lož, a ktorá lož je pravda. meníte názory ako sudruhovia v Qrwelovom 1984.
Mám v PC video z toho jej pozvania, ale dnes už je vlastníctvo tohto videa trestným činom. Ako bol trestným činom kladný postoj k Trumpovi - pokiaľ sa nestal prezidentom. Teraz je zase "dobrý" . Ale ak prebehne v USA impeachment Trumpa, znova bude nazývaný zločincom. Už sa teším na dobu, keď bude Putin dobrý.

25.07.2017 | libertarian

Roman Kanala:
" a slniečkári postavení pred súd za obchodovanie s ľuďmi. "

- a politici, ktorí dávajú na každého migranta 2000 až 3000 eur mesačne nenazvete zločincami ??? Bez tých prachov by sem už dávno nechodili, ani noha.

25.07.2017 | Roman Kanala

Článok už je na vybabrali.sme: https://vybrali.sme...

26.07.2017 | Roman Kanala

Počas kotvenia v cyperskom prístave loď C-Star zmenila vlajku z Džibuti na Mongolsko. Účelom možno bude nejaká legislatívna zmena viazaná na domovský prístav, časom to niekto vyňuchá a napíše. Akákoľvek obchodná loď okrem rybárskej môže byť registrovaná v Mongolsku a podliehať mongolskej legislatíve.
https://www.marinet...

27.07.2017 | Alain

Bloger sa rozhodol skryť tento komentár pre porušenie pravidiel diskusie

27.07.2017 | Roman Kanala

V prístave Famagusta boli kapitán a posádka zadržaní, podobne ako predtým v Egypte. Vraj to malo byť za "falšovanie úradnej listiny". Konkrétne zoznamu posádky. Na palube sa nachádzalo 20 osôb, ktoré sa deklarovali byť študentmi. Tí boli odvedení na letisko. Piati z nich požiadali o azyl a dostali 10-denné vízum. Zbytok posádky opustil Famagustu dnes (štvrtok) podvečer a smeruje kamsi do Tuniska.

Famagusta je na území Severocyperskej tureckej republiky, ktorú uznáva jedine Ankara. Vraj tam boli zadržaní na udanie nejakej mimovládky, že vraj "prepravujú ilegálnych migrantov". Z podobného dôvodu ich týždeň zadržiavali v Suezskom prieplave egyptské úrady. Okrem Ukrajincov posádku tvoria občania Srí Lanky, ktorí sa vraj zaúčajú námorníckemu remeslu.

Správu priniesol denník Le Temps: https://www.letemps...

28.07.2017 | Roman Kanala

Loď sa chvíľu motkala pri cyperskom Limassole, teraz je južne a nahlásené smerovanie je Kalecik, čo je malé prístavné mesto na pobreží Cyperskej tureckej republiky pár kilometrov severne od Famagusty. Čo tí robia, je ťažko čitateľné.

Informácia je z marinetraffic.com https://www.marinet...

30.07.2017 | Roman Kanala

Deklarovaný cieľ C-Star už pod mongolskou vlajkou je stále malý prístav Kalecik (CY) asi 30 km severne od východzieho bodu Famagusta (CY). Ale loď je už na polceste medzi Cyprom a Krétou, od oboch ostrovov asi 350 km. Tá staručká rachotina sa vlečie rýchlosťou 5-8 knôtov, okolo ich obiehajú tankery a nákladné lodi 16, 18, 20 kt a osobné ešte rýchlejšie. Teraz je už jasné, že cieľom lode sú vody južne od Talianska. Tých 1000 km im potrvá tak 4 dni.

Takže s pôsobením okolo Sicílie a Malty to asi mysleli vážne. Čo presne mysleli tým, že porušovateľom zákona zabránia v činnosti, sa uvidí. Zatiaľ to boli len reči. Ak by pristúpili k násilným akciám, nebudú to mať jednoduché pri vstupe do výsostných vôd ktoréhokoľvek štátu EÚ.

02.08.2017 | Roman Kanala

Takže pár ďalších noviniek. Zastávka v turecko-cyperskom prístave Famagusta bola dlhšia kvôli zatknutiu kapitána, jeho zástupcu, majiteľa lode a ďalších 7 členov posádky. Boli podozriví z falšovania dokumentov (zoznam posádky) a prevážania ilegálnych migrantov (20 Tamilov zo Srí Lanky). Tí boli eskortovaní na letisko a nevedno, čo sa s nimi ďalej stalo. 5 z nich požiadalo o azyl a bolo im udelené povolenie k pobytu na pár dní, kým sa ich žiadosť preskúma. Vraj ich udali nejaké slniečkárske mimovládky. Už predtým mali ťažkosti v Suezskom prieplave, ale egyptské úrady pri prehliadke lode nenašli nič podozrivé. Píše o tom Kibris Postasi:
http://www.kibrispo...

Ak neviete po turecky, nevadí, turecky je vždy len preklad článku a pod tým je text v anglickom a nemeckom originále.

Loď C-Star bola po vyplávaní z prístavu Famagusta v noci z 30. na 31. júla nezvestná počas asi 30 hodín s vypnutým transpondérom, potom sa objavila južne od Kréty a teraz 2. augusta má od 4. hodiny ráno zas vypnutý transpondér. Deklarovaný cieľ je stále Kalecik (CY), ale kurz 270 smeruje priamo na západ k Malte a Lampeduse.

A konečne dobrá správa.

Iuventa, loď nemeckej mimovládky Jugend Rettet, ktorá bola pod drobnohľadom talianskych úradov údajne už od októbra 2016, bola zadržaná na ostrove Lampedusa. Talianske úrady ju podozrievajú z napomáhania ilegálnej imigrácii. Keď sa už inak nedá, konajú aj Taliáni.
http://www.tdg.ch/m...

Podľa marinetraffic.com sú Iuventa i jeho rýchly čln Iuventa Rescue v prístave Lampedusa:
https://www.marinet...
https://www.marinet...

02.08.2017 | Roman Kanala

Taliansko zabavilo nemeckú loď zachraňujúcu utečencov
SITA 02.08.2017 21:34
Pravda Kali & Bejby
https://spravy.prav...

11.08.2017 | Roman Kanala

C-Star je naspäť v hre. Po trojdňovom kotvení pri tuniskom prístave Sfax medzi ostrovom Sharqui a Maltou im asi niekto dodal palivo, lebo popoludní sa už pohybovali na hranici pobrežných vôd Libye. Smerom západným od Tripolisu povedľa prístavu Zuwara. Tam sa nejak museli dostať.

Predtým ich v pondelok nenechali tuniskí rybári pristáť v prístave Zarzis, lebo vraj sú rasisti. Výlov černochov vynáša asi viac, ako výlov rýb a keď niekto kazí business, treba násť nejakú vhodnú škaredú nálepku. Potom talianske úrady poslali slniečkásku loď Sea-Eye na pomoc C-Star, lebo tí hlásili mechanický problém s motorom.

Refugee rescue boat called to aid anti-migrant craft
By Lorenzo D'Agostino and James Masters, CNN
Updated 1608 GMT (0008 HKT) August 11, 2017
http://edition.cnn....

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 139
  • Priemerná čítanosť: 2688
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.