Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako ututlať vyhrážanie sa vraždou

30.01.2019 | Roman Kanala

Diskusia (15 reakcií)

30.01.2019 | ivansk

Prečo toto pletieš na ekonomický web, to je mimo môjho chápania.

31.01.2019 | Roman Kanala

Ak by to bola jediná vec mimo Vášho chápania, bolo by dobre. Čo robia na ekonomickom webe správy o vražde Kuciaka, o Dankovom plagiáte, o ficotúžbe Ústavný súd?

Ekonomika funguje v rámci nejakých pravidiel, ktoré sú dané zvykmi v rámci trhových vzťahov, ale aj zákonným rámcom. Ak sa niekde nerešpektujú základné ľudské práva, utrpí tým aj ekonomika.

31.01.2019 | pinpo

pokial nie je vymozitelnost prava, tak ekonimika nikdy nebude rast prirodzene
podobne problemy so sudmi a spravodlivostou zazivame aj my v rodine, preto snahu o spravodlivost vitam

31.01.2019 | IvanPe

Vasu snahu o spravodlivost podporujem, vsetkymi mne dostupnymi prostriedkami. My co sme museli ostat v tejto krajine sa stretavame aj v osobnom zivote s mnozstvom, mozno nie takych, krivd a zlyhani systemu, spravy statu, ktora vdaka nedostatku osobneho charakteru si zila a zije svojim vlastnym zivotom. System, ktory si vzdy najde svojich Meciarov, Ficov, Malcharkov, Dankov, Gasparovicov, Harabinov, ..., nema zmysel vypisovat vacsinu tlf zoznamu.
Mate moju podporu v boji proti zlu!

31.01.2019 | Roman Kanala

Ďakujem za podporu a dobré slovo.

Predstavte si, že v Rožňave mnohí Törökov obdivujú, že získali zadarmo budovu na hlavnej ulici, jazdia na BMW X6 a mercedesoch a zákon na nich neplatí. Verejne, na drzovku, ako verejne obchoduje Ján Babič s pracovnými miestami a verejne Zolo Gallo zahládza trestnú činnosť komunistov. Tomu sa hovorí zločinný monolit. Blok bez jedinej skulinky, blok zločincov na súde, prokuratúre, v štátnej správe, ktorí sa navzájom podržia. Právny stav je taký, že dlhy za budovu ostali na bratovi, ale vlastníkom budovy už sú kriminálne živly. Štát prehral Štrasburg, a nič.

31.01.2019 | chr

Samozrejme , že Roman má aj moju podporu. Trend vôbec nie je len o ekonomike . Okrem športových výsledkov sa tu môžu publikovať aj správy a názory aj z ostatných oblastí života na zlodejsku. A určite do tejto oblasti pôsobenia aj boj proti zlu vo všetkých oblastiach. Takže " ivansk" skús trochu rozšíriť svoje chápanie . Nebude to na tvoju škodu a zároveň sa dozvieš niečo nové . A keďže sa stouto neplechou strávame denno denne , tak ja si osobne veľmi vážim ľudí , ktorý s ňou bojujú aj za nás . Len škoda , že nás je tak málo .

31.01.2019 | PeterKN

Zdravím,
Tento boj za spravodlivosť je u nás na SK,žiaľ beh na dlhú trať a už len z dôvodu,že v tejto oblasti sa mnoho nezmenilo za tridsať rokov Vás podporujem aj ja.
S hlavou zaborenou v piesku to nik nezmení.
Prajem všetko dobré.

31.01.2019 | Roman Kanala

Šli dve kvapky po púšti a zrazu našli tieň. Jedna kvapka sa schovala do tieňa a kričí na tú druhú: schovaj sa, lebo vyschneš. A tá druhá: čo to hovoríš? A vyschla. A kvapka v tieni hovorí: hovorím, schovaj sa, lebo vyschneš. A vyschla tiež.

Keď ste na púšti, a ste kvapka, nech robíte, čo robíte, vyschnete. S bojom proti zlu je to na Zlodejsku tak, že zlo víťazí. Zatiaľ. V boji proti zlu preto nie je ani tak dôležité vyhrať, lebo to je často nemožné. Dôležité je nevzdať boj, aj keď je už prehratý. Pretože nech urobíte čokoľvek, vyschnete. Nanajvýš o chvíľu neskôr.

31.01.2019 | IvanPe

Presne to je dovod preco sa snazim, aby sa pust zmenila na polopust aby mali kvapky dostatok casu na vyschnutie. Obcasna vlhkost je lepsia ako nenavratne sucho.
Tento a iba tento dovod je ten preco podporujem hlbsiu integraciu Slovenska do EU. Preco nie som proti kvotam na imigrantov, preco .... pretoze jedneho dna zaprsi a splachne vsetku spinu, vratane tej eurohujerskej.

31.01.2019 | Truhlik999

Roman Kanala je obdivuhodny clovek.

V mnohych veciach s nim nemozno suhlasit, ale odvaha s akou popisuje vredy na tele Slovenska - to si zasluzi respekt!

02.02.2019 | Roman Kanala

Ďakujem, ešte sa začnem červenať.

Odvahu to chcelo v 90-tych rokoch, lebo sa ma naozaj pokúšali zabiť a šla po mne mafia, hlavne po tom pamflete distribuovanom do schránok pred komunálnymi voľbami v 1998. V máji 1999 ma okresný súd vylákal akože svedčiť na pojednávanie, keď som mal predstúpiť ráno a zdržali ma do popoludnia. Potom som sa dozvedel, že sa na mňa chystá mafia a ešte v ten deň som zdúchol. Na druhý deň som mal svedčiť v Košiciach na polícii. Predtým sa v Rožňave neopovážili prijať moje trestné oznámenie na okresného prokurátora za zneužitie právomoci a marenie úlohy verejného činiteľa, tak som to chcel urobiť v Košiciach, no zišlo z toho, lebo potom som sa na Zlodejsku neukázal niekoľko rokov. Ostatne práve kvôli tomu, že policajti odmietli čo i len zaregistrovať moje trestné oznámenie na Zola Galla, som písal ten verejný pamflet. Potom som aj rodinné stretnutia organizoval za hranicami v susedných krajinách. Prenajal som si celý hotel na celý víkend. Ešte jedna perlička: svedočné som si uplatnil v máji 1999, dodnes nedostal.

Dnes je to v mnohom podobné mečiarizmu, ale kým ostávam v slobodnom svete, nebojím sa. Moja odvaha je tak lacnejšia, ako Vaša. Vás by tam stále ešte mohli zmalinovať. Majú na to aj technické a legislatívne prostriedky, aj mentálne vybavenie. A už im všetkým tečie do topánok, takže aj úzkosť a motiváciu.

01.02.2019 | Roman Kanala

Článok sa objavil na vybabrali.sme, kde je možné ho kliknutím podporiť: https://vybrali.sme...

02.02.2019 | Robert Roobin Semivan

Ano uz len z citania Vasich príspevkov a komentov sa clovek coto dozvie o Vašom pribehu a krivdach... urcite klobuk dole,aj vase názory su dobre a mudre,aj ked isto nie vsetky.. podpora.. #Pravda Víťazi#

03.02.2019 | Roman Kanala

Ďakujem. Zatiaľ kriminálne živly prišli kolonizovať diskusie na eTrende a objavili sa tu ničky ako

Gertrúda Kanalová
I Roman Kanala
Švajčiarsky Puňťo
Švajčiarsky Dunčo
Zlodej z Kanála
Tĺk zo Ženevy
Ženevský Truhlík
Chmulo zo Ženevy
Ženevský Ťuťmák

Takto chceli kriminálne živly dosiahnuť, aby ľudia nečítali moje články. Ůtočili anonymne, nízko, špinavo. Toto je Zlodejsko, toto je Rožňava. Ak im chcete dať po ušoch, liknite to na facebok, kliknite na vybabrali.sme https://vybrali.sme... a povedzte o tom ľuďom okolo.

Ak na zločin neplatí zákon, ostáva len verejné odsúdenie. Fico padlo, padol Kali, padol Gašpar. Padne aj Zolo Gallo, mafiánsky kmotor v talári, i Ján Babič, mafiánsky kmotor v štátnej správe. A Török bez svojich ochrancov jedného dňa skončí v base.

20.02.2019 | Roman Kanala

Okresný súch preceda Smeru Ján Babič na okresnom úrade skončil. Je odvolaný ku dňu 28.1.2019. Dnes o tom písal gemerský Korzár:
https://gemer.korza...

Takže mafiánsky kmotor v štátnej správe, ktorý zamestnával JUDr. Ladislava Töröka akože poslaneckého asistenta, končí. Stále tam v roli verejného nepriateľa číslo jedna ostáva okresný prokurátor, mafiánsky kmotor v talári, ktorý organizovaný zločin nestíha, ale organizuje, JUDr. Zolo Gallo. A kryje trestnú činnosť celej chobotnice.

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 138
  • Priemerná čítanosť: 2696
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.