Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

"V Taliansku, ak sa radikalizujete, jednoducho ste vyhostený."

15.12.2018 | Roman Kanala

Diskusia (19 reakcií)

15.12.2018 | PeterKN

Ďakujem,opäť dobrý článok.

15.12.2018 | Roman Kanala

Ďakujem za dobré slovo. Švajčiarska prax je ešte iná, podľa Talianov mäkšia, ale rovnako nekompromisná. Cudzinci sú delení do troch kategórií: EÚ, Nórsko a Island, ktorí majú voľný pohyb. USA, Kanada majú zvláštny režim a získajú pracovné povolenie ľahšie. A potom sú tretie krajiny, zbytok sveta. Cudzinci bez papierov sú internovaní, kým ich totožnosť nie je spoľahlivo zistená. Ak nespolupracujú, dostanú 20 dní a potom sú vyhostení. Kto spácha trestný čin, je vyhostený.

Písal som o tom v blogoch

Švajčiarske úrady pritvrdzujú proti islamu
Sloboda vyznania je zaručená, ale nesmie byť pláštikom na porušovanie zákona.
06.11.2016
https://blog.etrend...

Vypovedanie cudzincov - zločincov sa bude diať uhladeným spôsobom
Rozklad právneho štátu sa nekoná a nový tunel bude
28.02.2016
https://blog.etrend...

Ťažký život cudzinca v sladkom Švajčiarsku
O zabavení majetku žiadateľov o azyl a vyhostení cudzincov, ktorí spáchali trestný čin 4
30.01.2016
https://blog.etrend...

16.12.2018 | rarasok

Demografia sa neda porazit, problemy sa iba odsuvaju. Samozrejme Svajciarsko ma dost penazi na integraciu, ale doteraz som nepochopil, ako mozno integrovat moslima, tak aby ostal moslimom. A ak sa mysli integraciou to, ze moslimom prestane byt, tak to chcem vidiet tu uspesnost.

15.12.2018 | oko

pán Kanala inklinuje k “jednoduchym a rychlym” rieseniam migracie.
ani zdaleka nie som znalec talianskej politiky.
myslim vsak, ze pomery tam nie su prilis odlisne od tych nasich.
“ak ste radikalizovaný alebo ak radikalizujete iných a nemáte talianske občianstvo, z krajiny ste vyhostení. Je to tak jednoduché.
V praxi to prebehne tak, že popoludní minister podpíše dekrét, príslušná osoba je zatknutá medzi 1. a 2. hodinou rannou a ráno medzi 5. a 6. hodinou je vyhostená”
Boh nas ochranuj, ak by tieto pravomoci mal minister slovensky, madarsky, polsky a urcite aj par dalsich.
Ved ani ja talianske obcianstvo nemam a napriklad aj na protesty “radikalov” Za slusne Slovensko som chodil.
Takisto som sa parkrat “radikalne” vyjadril ku xenofobnym, rasistickym ci fasistickym prispevkom v diskusiach aj tu v Trende.

15.12.2018 | Roman Kanala

Teraz ešte napíšte, že treba vyhodiť do vzduchu železničnú stanicu počas rannej špičky, pripravte si výbušniny a začnite organizovať prevedenie. Ak budete vieryhodný, napríklad hovoriť arabsky, študovať Korán, chodiť po mešitách a muzošiť, budete dobrým kandidátom na vyhostenie.

Inak ostanete len naivné táradlo, ktoré si zamieňa nebezpečných islamo-zločincov s bežným občanom vykonávajúcim svoje práva na názor a jeho slobodné vyjadrenie.

17.12.2018 | Don Quijote

Asi ste nepochopili čo chcel tou poznámkou vyjadriť. V zásade väčšinou platí, že jednoduché a rýchle riešenia sú zlé riešenia. Navyše sa dá takáto moc veľmi ľahko zneužívať, preto to prirovnanie k slovenskému, maďarskému alebo poľskému ministrovi.

17.12.2018 | Roman Kanala

Tou poznámkou ma naštval, lebo ak o niečom píšem, tak to ešte neznamená, že to považujem za dobré alebo že to schvaľujem.

Deportácia je talianske riešenie, ktoré je v talianskom kontexte účinné. Vo Francúzsku by to nefungovalo, lebo muzoši sú tam už 2-3 generácie. Od De Gaullovho francúzskeho Alžírska. Majú občianstvo a nemôžu byť vyhostení. Takisto nemeckí Turci. Sú tam už doma, ale majú so sebou svoj osobný pašalik s vlastnou kultúrou, či subkultúrou. Väčšina z nich stavia šaríu nad nemecké zákony. Len Švajčiari neumožňujú inú alternatívu, ako asimiláciu a všemožne sa bránia, aby si muzoši uplatňovali "kultúrne výnimky a špecifiká".

Vo V4 ide o boj proti novej totalite. Pokojné demonštrácie, diskusie a písanie článkov na obranu demokracie je nemiestne porovnávať s atentátmi a islamistickým terorom v starých demokraciách.

16.12.2018 | Roman Kanala

Práve som dopozeral na BFM-TV rozhovor s bývalým protiteroristickým sudcom menom Marc Trevidic. Vraj odkrútil svojich 10 rokov a šiel preč, hoci ho remeslo zaujíma, teší a snažil sa ho robiť dobre. Prvý zaujímavý moment, 10 rokov a dosť. Tak teraz aspoň dáva rozhovory a snaží sa zobúdzať uspatú verejnú mienku, že muzoši sú stále prítomní, že sa radikalizujú a že Francúzsko čakajú horúce chvíle.

Nedalo mi a začal som rýpať. Na stránkach Vysokej školy magistratúry je zmienka o podpísaní zmluvy o odkrútení minimálne 10 rokov. Teda nie maximum 10 rokov, ale minimum. Rýpal som ďalej. Ten človek vraj urobil jednu jedinú justičnú chybu hneď v prvej kauze, keď mal obvinenie, že brat znásilnil sestru. Po výsluchu, akonáhle prišiel domov, brat sestru zmlátil, čo pre sudcu bol dôkaz viny. Až potom vysvitlo, že to bola mýtomanka a všetko si vymyslela. Odvtedy si dával veľký pozor.

Keď prišiel do úradu ako protiteroristický sudca, prečítal si každú jednu stránku spisu. Po atentáte 2002 v Karáčí, keď všetko nasvedčovalo tomu, že to boli islamisti, rýpal do veci, až kým nevysvitlo, že 11 mŕtvych Francúzov po výbuchu na Hlavnom riaditeľstve námorných konštrukcií bolo možno spojené s delením si úplatkov. Podobne aj pri masakri 7 mníchov v Tibhirine, keď sa jeho nadriadení snažili uzavrieť spis s tým, že to boli islamisti, on prišiel na účasť alžirskych tajných služieb. Tak mu prestali zverovať prípady, ktoré štát chcel ututlať alebo usmerniť. V konflikte so svojou hierarchiou, zvolil si taktiku medializácie. Takže tých "10 rokov a dosť" nebolo presné vyjadrenie, prečo už nie je sudcom.
https://www.la-croi...

Ale späť k téme.

Z Francúzska odišlo bojovať asi 2 tisíc džihádistov, ktorí sa po porážke Islamského štátu buď vrátili domov, a to boli tí naivní, alebo s falošnými dokladmi šli do tretej krajiny, hlavne moslimskej, kde sa otrasú, napapajú, operia, a až potom sa vrátia domov robiť neplechu.

Bojovníkov z Iraku a Sýrie, ktorí nedostali guľku do hlavy okamžite na mieste, Turci chytili, zistili totožnosť, naložili do lietadla a vyhostili do ich krajiny. Ak to bolo Francúzsko, tak do Marseille alebo do Paríža. Tam ich čakali, a občas i nečakali policajti, zatkli, vypočuli a pretože ich bolo priveľa, tak sa veľmi nepárali. Šup pred sudcu a všetci paušál 6 alebo 7 rokov. Kým predtým bolo tak 50-60 nebezpečných hrdlorezov zrelých na doživotie, lebo už gilotínu zrušili, a zbytok prihlúplych dopletených muzošov, ktorí nevedeli, čo so sebou, tak teraz do konca roka 2019 vypustia do prírody 450 nevytriedených muzošov. Boli leniví skúmať ich činy podrobne a teraz budú musieť počkať, až niečo nové vyparatia, lebo ich nemôžu znovu odsúdiť za Sýriu. A na také niečo nemajú prostriedky. 50 muzošov sa dá ustrážiť, 450 už nie. Plus domáci dorast. Takže expozícia narastie. Dosť deprimujúce.

Ten čerstvý terorista zo Štrasburgu bol hlupák, čo sa nezmestil do kože. Bol veľmi násilnícky a v 29 rokoch odsúdený 27 krát vo viacerých krajinách vrátane Švajčiarska. Konal pudovo, nič neplánoval, hovorí sa tomu mal de vivre, bolesť žiť. Bol nebezpečný, ale niečo väčšie by nedokázal naplánovať ani sa zúčastniť, lebo nemal disciplínu, len pudy. Tí, čo spáchali dvojičky v septembri 2011 boli disciplinovaí, cieľavedomí, vzdelaní, robili si letecké skúšky, niektorí mali doktoráty. Proti takým je všetko ťažšie, lebo žijú s vedomím, že nesmú priťahovať pozornosť.

Ak by boli v Taliansku, tak je ich sieť rozrušená každým vyhostením. A policajti by o tom možno ani nevedeli, že zrušili prípravy nejakej udalosti. Takže áno, plošná a systematická eliminácia i pri podozrení, ktoré by nestačilo na riadne súdne konanie, môže byť účinná pri prevencii útokov. Cudzinci majú ľudské práva, ale nie občianske práva a nemajú právo sa zdržiavať, v ktorej krajine chcú. Je to na materskej krajine, koľko im dovolí.

17.12.2018 | rosma

Možno že Taliani nemajú veľa dzihádistov na to, aká veľká krajina to je. Zato majú neskutočne veľa skutočných komunistov a funguje tam pravá komunistická strana aj so svojimi bunkami a štruktúrami. Taká, aká by u nás bola ústavne zakázaná, pokiaľ by sa nenachádzala na pokraji záujmu.

17.12.2018 | Roman Kanala

Majú tam aj extrémistov, ktorí sú ešte viac naľavo, ako komunisti. Ako Brigate rosse, ktoré fungovali od 1970 do konca 80-tych rokov. Preslávili sa atentátmi a vraždami, napríklad únos premiéra Alda Mora bol vykonaný práve nimi. Kresťanský demokrat Aldo Moro bol v 1978 zavraždený československou armádnou pištoľou. To je už iná Žilina. Ale toto už skončilo. Okrem toho to boli Taliani a nemohli ich preventívne vyšupnúť z krajiny. Museli počkať, kým niečo vyparatia a prichytiť ich pri čine. Alebo ujsť do Francúzska, kde na základe "Mitterrandovej doktríny" našli útočisko bez rizika vypovedania z krajiny.

Olovené roky bolo obdobie, keď bolo na základe zákonov o výnimočnom stave možné odpočúvať, zadržať, prehľadať hocikoho i bez súdneho príkazu. Od 90-tych rokov to bolo všetko zrušené. Ale stav mysli v polícii ostal.

17.12.2018 | gejza77

majú tam aj iné "lahôdky" - napr. "Lóža P-2"

17.12.2018 | Truhlik999

Doležitý článok.

17.12.2018 | Roman Kanala

Hlavne by mal slúžiť ako inšpirácia pre Gorilu, Ficohlas, Bonaparte a Národný štadión. Aj na Zlodejsku mafia funguje na sieťovej topológii. Všetky prepojenia by mali byť stíhané a odstránené zo spoločnosti, aby nemohli ďalej škodiť.

17.12.2018 | gejza77

Roman, vďaka za článok, som rád, že okrem paródie na žurnalistiku, ktorú predvádzajú naše médiá mám možnosť čítať aj kvalitné materiály

17.12.2018 | Roman Kanala

Ja som len narazil na ten rozhovor a povedal som si, že je dôležité ho priblížiť slovenskému čitateľovi. Nie je to môj text, zdroj je uvedený, a link na pôvodný článok tiež. Slniečkári Vás tam tak opekajú, že naliať trochu čistého vína nemôže uškodiť.

Iný článok, ktorý sa neobjavil ani na Západe, hlavne to video: https://blog.etrend...

18.12.2018 | Zavacky

Taliansky prístup nie je rýchly. Problémy tam narastajú desiatky rokov. Zareagovali veľmi neskoro. Oheň je už na streche. Stredná Európa reaguje rýchlo a správne. Má generácie, ktoré prežili demagógiu a vnímajú to správne - xenofóbne. Najskôr si treba okolnosti preveriť a až potom rozhodnúť. Žiadne neodskúšané celospoločenské pokusy.

18.12.2018 | Roman Kanala

Nechcem Vás sklamať, ale muzoši sú prítomní ešte od socíku. Niektorí z nich sú dokonca vedení v zoznamoch ŠtB. Väčšinou sú to študenti medecíny, ktorí prišli, lebo štúdium bolo lacné a za bony mali pekné a lacné dievčatá. Niektorí sa s nimi potom aj oženili a ostali v krajine.

Nová várka sú Jugoši, hlavne tí z Kosova a Čiernej Hory, ktorí sú muzoši a drogoví mafiáni. Je ich hodne na východe. Tiež Albánci. Na Zlodejsku našli raj. Haló Štefan? Tu Baki. Kto má hotovosť, je v skorumpovanej krajine kráľom a ak vládne všeobecný odpor k násiliu, je to mafiánov raj. Nemá sa mu kto postaviť. Štát demisionoval zo svojich základných funkcií a konkurencia nedisponuje väčšími prostriedkami, ako ten mafián samotný.

Jediné, čoho ste tam boli ušetrení, sú masové nekontrolované nájazdy z 2014 a potom hlavne 2015. Prečo? Jednak kresťanská krajina s nízkou toleranciou inakosti, a jednak smiešna sociálka. Nič na výkrm štyroch žien a dvadsať detí. Radšej Nemecko, Dánsko, Švédsko. Odkedy pritvrdilo Nórsko i Dánsko, ostáva Švédsko. Vo Fínsku nie je dobre, lebo ich šupnú v malých skupinách do dediniek za polárny kruh a nemôžu muzošiť v mešitách.

18.12.2018 | Zavacky

Mňa to nesklamáva. Zákonné a dôsledné overenie vstupu je normálnym prelínaním kultúr. Postupné a preverované prijímanie nesie minimálne riziká. Kosovci už bola horšia várka a Merkelovej Kindermanschaft hotová katastrofa. Vzdelaní a sekulárni ľudia pri serióznej zahraničnej politike EU a NATO sa integrujú. Poznám pár osobne, Ibiho Maigu na diaľku a nevidím zásadný problém. Zato jeden lekár, ktorý prišiel pred 8 rokmi, sa správa odťažito. Tomu by som už neveril. Prišiel už v inej atmosfére a nosí bradu. Tak čo budem hovoriť ...

18.12.2018 | Roman Kanala

Článok sa už objavil na vybabrali.sme, kde je možné ho podporiť: https://vybrali.sme...

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 139
  • Priemerná čítanosť: 2687
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.