Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Platí poisťovňa Dôvera nemocniciam Penty neadekvátne ceny?

19.09.2016 | Lenka Siklienková

Diskusia (4 reakcie)

20.09.2016 | 12321

Dobrý deň, vyzerá to korektné, ALE dôveryhodnejšie by to vyzeralo, ak by boli porovnávané konkrétne diagnózy. ;) A keď sama píšete, že nielen o cenu sa jedná, tak vo Vašom porovnaní by sa dala veľmi jednoducho porovnať aj cena za deň hospitalizácie. O základnej kvalite by mohla hovoriť úmrtnosť pacientov.
Osobne som objavil záhadu s diagnózou Syndróm cauda equinea (G83.4): "Ak ste v Dôvere, je tu 2x väčšia pravdepodobnosť, že budete potrebovať akútnu operáciu chrbtice." https://dennikn.sk/...
Pod mojim blogom v diskusii je tiež odkaz na článok o inej anomálii. Môžete sa preto vyjadriť ku konkrétnym diagnozam, cene za čas hospitalizácie a porovnať aj kvalitu zariadenia na základe úmrtnosti pacientov v daných medicínskych odboroch, ktoré ste vyzdvihli v blogu?

20.09.2016 | PeterVisolajsky

Dobrý deň.

pre korektnosť pár poznámok PR oddeleniu PENTY:
1. uvádzate vety v úvodzovkách ako moje citácie , ale je to klamstvo, lebo takéto vety som nepovedal.
2. otázky na cenu hospitalizácii na intrenom, detskom a chirurgickom oddelení som poslal všetkým fakultným nemocniciam, 4nemocniciam Svetu zdravia, Dôvere, VŚZP a Unionu i MZSR. Neodpovedali MZSR, Union ani Dôvera, ani jedna nemocnica Svetu zdravia, naopak väčšina štátnych nemocníc so zverejnením a odpoveďou nemala problém. Dôvera a Svet zdravia neodpovedali a zatlkali opakovane aj v minulosti. Zaujímavé je, že VŠZP to zverejnila bez výhrad, nepíše ani blogy, len odpovedala čisto a transparentne koľko komu a za čo platí...
3. uvádzate len holé sumy, bez doplatkov a bonusov, napríklad VŠZP platí na chirurgiu k danej sume ešte 300eur príplatok, ak bol pacient operovaný. Aj toto je dôkaz, že vaše záujmy pri tomto blogu nie sú úprimné a čisté. To, že ste pani Siklienková, zabudli na takéto ekonomické drobnosti, opäť nezlepšuje vašu povesť ekonoma.
4. nefér od vás je a svedčí o podozrivých záujmoch aj to, že ste si povyberali odpovede a čísla. Bolo by čestné a fér aby ste verejne odpovedali na všetky položené otázky - pre čitateľov toto je celé znenie otázok, čo dostala Dôvera a Svet zdravia /pán Lopatka osobne/ a na ktoré opakovane odmietli odpovedať:
Ing. Ľuboš Lopatka, PhD. ,,Generálny riaditeľ , Svet zdravia, a.s., Digital Park II, Einsteinova 25, 851 01 Bratislava

VEC: Žiadosť o poskytnutie informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o slobode informácií)

Podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o slobode informácií) (ďalej aj ako „Zákon o slobode informácií“) si Vás ako povinnú osobu
dovoľujem požiadať o sprístupnenie nasledovných informácií k nemocniciam Svet zdravia: Nemocnica Galanta, Nemocnica Partizánske, Nemocnica Spišská Nová Ves :

1. Uveďte akú sumu má nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na detskom oddelení (klinike) danej nemocnice.
2. Uveďte akú sumu má nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na chirurgickom oddelení (klinike) danej nemocnice.
3. Uveďte akú sumu má nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na internom oddelení (klinike) danej nemocnice.
4. Ak k tejto platbe za hospitalizáciu máte dohodnuté aj ďalšie sumy napr. operačný bonus za operáciu či iné sumy uveďte aj tie.
O sprístupnenie vyššie uvedených informácií žiadam v zákonom stanovenej lehote písomnou formou poštou na hore uvedenú adresu žiadateľa.
5. A hlavne, ja som pediater, pracujem na bežnom detskom oddelení, vzdelávam sa v medicíne a pediatrii, pracujem na svojej kariére lekára, "nepolitikárčim" - teda nevenujem svoju energiu a čas tomu aby som bol politik, len som sa dovolil spýtať ako občan tejto krajiny, koľko dostávajú nemocnice od poisťovní a koľko platia poisťovne nemocniciam. Ide o inštitúcie platené z verejných zdrojov. Dôvera a Svet zdravia namiesto faktickej argumentácie opakovane zatĺka - ako chcete viesť odbornú diskusiu, keď vaše spoločnosti nie sú transparetné, o čom sa chcete so mnou baviť, keď ma pozývate na osobné stretnutia , keď nie ste ochotní zverejniť základné dáta ? Ak niekto politikárči, tak ten, kto sa snaží svoje podnikanie prilepšovať kontaktami v byte na Vazovovej. Skutoční podnikatelia čestne a transparentne podnikajú.
to na vysvetlenie slova "politikárčenie" - na Slovensku sa tomu hovorí aj pitie koly, alebo Malchárkovanie
6. verejná výzva na napísanie blogu - pani Siklienková prosím, mohli by ste na týchto blogoch vysvetliť väčšinou ekonomicky zameraným čitateľom, v čom spočívajú kvality pána Čisláka, pre ktoré ste sa ho vo firme rozhodli zamestnať a odmeňovať. http://kosice.korza... - zamestnanie Čisláka, bývalého ministra plne vystihuje slovo politikárčenie, nemyslíte ?

21.09.2016 | Lenka Siklienková

„Pekný deň p. Visolajský,
Je zjavné, že máme diametrálne odlišný názor na viacero tém, čo môže byť vo svojej podstate prirodzené vzhľadom na úplne odlišné záujmy, ako opisujem v blogu. Považujem, však za smutné, že klamete v tom, že sme neodpovedali a odmietli Vašu požiadavku. Napriek tomu, že ani jedna nemocnica Svetu zdravia ani Zdratovná poisťovňa Dôvera nie je inštitúciou, ktorej vyplývajú povinnosti o slobodnom prístupe k informáciám, dostali ste odpoveď s viacerými možnými termínmi na stretnutie (aj s možnosťou prizvať si aj novinára, ak sa bojíte s nami komunikovať osamote). Dáta ste si mohli na stretnutí vyzdvihnúť, vy ste však neodpovedali ani neprišli. V krátkej dobe budeme zverejňovať, okrem dát ktoré žiadate vyššie aj iné dáta, aby sme vyvrátili mýty, o ktoré sa opierate a šírite. „

21.09.2016 | PeterVisolajsky

Pani Siklienková, na tie otázky som dostal odpoveď pána Lopatku zo Svetu zdravia, že mi na túto písomnú žiadosť neodpovie. Okrem iného, lebo som nepoužil slovíčko "prosím", tak som mu odpísal mailom /ako to žiadal/, že ho prosím o odpovede na spomínané otázky a keď budú fakty na stole, môžeme sa potom verejne stretnúť a diskutovať o faktoch. Dnes úto bude asi náhoda/ mi na to odpísal, že mi neodpovie na položené otázky. Môžem tú komunikáciu zverejniť. Ja síce rozumiem, že filozofiou vašej firmy je skôr veci riešiť na osobných stretnutiach pri káve, či kole, ale ja preferujem debatu o faktoch, preto prosím o odpovede na mnou položené otázky a potom sa rád o tých číslach verejne porozprávam. A dovolím si zopakovať moju výzvu : výzva na napísanie blogu - pani Siklienková, prosím, mohli by ste na týchto blogoch vysvetliť väčšinou ekonomicky zameraným čitateľom, v čom spočívajú kvality pána Čisláka, pre ktoré ste sa ho vo firme rozhodli zamestnať a odmeňovať? http://kosice.korza... - zamestnanie Čisláka, bývalého ministra plne vystihuje slovo politikárčenie, nemyslíte ?

Lenka Siklienková

Lenka Siklienková
  • Počet článkov: 3
  • Priemerná čítanosť: 2340
  • Priemerná diskutovanosť: 15
  • RSS blogu

O blogu

Ako investičná manažérka zodpovedná v Penta Investments za projekty zdravotnej poisťovne Dôvera a nemocníc Svet zdravia je mojim prirodzeným záujmom oblasť zdravotníctva. Som presvedčená, že len efektívne hospodárenie je zárukou kvalitnej zdravotnej starostlivosti.