Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

5 dôvodov prečo je oddlženie štátnych nemocníc po vzore Grécka

02.08.2016 | Lenka Siklienková

Diskusia (35 reakcií)

02.08.2016 | libertarian

Je to fraška.
NIK si nemôže dovoliť ísť do štátnej kasičky o pol noci, a vytiahnuť zopár miliard. A tak sa to robí (aj) cez štatne nemocnice. Šefstvo nemocnice nakúpi predražené zbytočnosti, a štát milostivo za nich zatiahne ich dlh.
A peniažky sa presunuli tak, ako mali.
A všetci sa čudujú, kde sa tie peniažky stratili. NESTRATILI - iba sa presunuli.

02.08.2016 | LPB

"nikto nezverejňuje" Tak chodte príkladom v Pente/Dôvere.

02.08.2016 | Lenka Siklienková

Dôvera transparentne zverejňuje všetky zmluvy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti na webe, takže si ich môže prejsť ktokoľvek.

03.08.2016 | LPB

-
Tá veta o nezverejňovaní nie je o zmluvách...

03.08.2016 | salamoon

"Na Slovensku, žiaľ, nikto nezverejňuje ani výročné správy"
...
http://www.dovera.s...
...
to je zrejme to, na co narazal LPB a naznacil vam, ze ste si strelila do kolena, kedze ich sami vo vasej spolocnosti nezverejnujete...v civilizovanych krajinach by ste s takouto kulturou velmi nepochodili...tam je to nielen voci dobrym mravom, ale aj protizakonne

03.08.2016 | Lenka Siklienková

Finančné výsledky a iné informácie o činnosti Dôvera zdravotná poisťovňa zverejňuje od roku 2011 pod názvom Správa o hospodárení. Práve na Vami uverejnenom linku si prekliknite na Správy o hospodárení http://www.dovera.s.... :-)

03.08.2016 | PeterVisolajsky

áno zverejňujete, ale jedna zmluva má často aj 20dodatkov, takže de facto sú zmluvy neverejné. na konferencii Eur. komisie a transparency international Slovensko, aj pán Kultan - riaditeľ Dôvery nepriamo priznal, že tie zmluvy de facto nie sú verejné, keď povedal, že zverejňovanie zmlúv aké žiada Transparency international, by znamenalo zvýšenie nákladov.....

02.08.2016 | JozefBalaz

Z ktorej nemocnice má podľa vás obyvateľstvo väčší prospech? Z tej, ktorá poskytuje čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť aj za cenu straty? Alebo z tej, ktorá radšej zníži kvalitu, len aby nebola v strate? Zníženie kvality = centralizácia laboratórií s výrazne predlženou dobou do obdržania výsledku napríklad cez víkend, centralizácia oddelení so zhoršením geografickej dostupnosti, minimalizácia personálu na hranici (často pod) zákonných limitov, ...
Inak povedané - je nemocnica predovšetkým verejnou službou alebo prioritne podnikateľský projekt?
K financovaniu nemocníc na SK má pekný graf OECD - dávame na ne výrazne menší podiel celkového rozpočtu než porovnateľné krajiny, oveľa viac ide na (sprivatizované) záchranky a (sprivatizované) laboratóriá... preto baviť sa o ich ziskovosti / stratovosti je bezpredmetné.

03.08.2016 | Lenka Siklienková

Pekný deň,

štatistika OECD, ktorú používate, nepoužíva správnu metodiku, ktorá by uvádza relevantne koľko zo zdrojov na Slovensku končí v segmente lôžkovej starostlivosti. Pre doplnenie informácií Vám odporúčam článok, ktorý sa tomu venuje podrobnejšie - http://martinkultan....
Chápem, že sa na riešenie, či skôr neriešenie, neudržateľnej situácie stratových nemocníc dívate úplne inak. Osobne s obhajobou ich pravidelného zachraňovania zo zdrojov daňových poplatníkov nesúhlasím. Naopak podporujem kolegov zo Svetu zdravia v prebratí zodpovednosti za 6 000 ľudí a 14 nemocníc, ktoré vo väčšine prípadov v čase prebratia nemocníc, boli rovnako zadlžené a nehradili dodávateľom, či sociálnej poisťovni. Rozdiel vo Vašom a mojom prístupe je aj v tom že žiaľ regionálne nemocnice miest, krajov či nebodaj súkromné nemajú právo žiadať o oddlženie, tak ako to robia pravidelne štátne zariadenia. Musia sa vysporiadať so situáciou samé. O širokej prítomnosti súkromného kapitálu v rôznych segmentoch zdrav. starostlivosti v zahraničí nájdete kopu článkov, informácií na web. Určite odporúčam a vzhľadom na ich množstvo sa domnievam, že Vám to zaberie aj dosť času. Rada prípadne odporučím stránky.

03.08.2016 | citatelTrendu

Menežérka Penty tu dáva vzor ako menežovať štátne nemocnice? Tomu sa vraví trafená hus zagágala. Procare (Penta) berie len zdravých, najlepšie solventných klientov a keď sa objaví ťažká diagnóza, pošle ich do Univerzitnej nemocnice na liečbu. Mohla by som rozprávať o klientke ktorej ste hrubo zanedbali zdravotnú starostlivosť počas tehotenstva, takže jej dieťa neprežilo (mali ste len šťastie že vás nedala na urad pre zdrav. starostlivosť, dieťa by jej to aj tak nevrátilo), koľkých ľudí posielate do VŠZP s rakovinou? Takže rovná príležitosť? Hrubá fraška, až klamstvo zo strany Penty.

03.08.2016 | LPB

+

03.08.2016 | Lenka Siklienková

Dobrý deň prajem,

Spoločnosť ProCare poskytuje prevažne, avšak nie výlučne najmä ambulantnú zdravotnú starostlivosť rovnako ako tisíce súkromných lekárov na Slovensku, ktorí rovnako ako spoločnosť ProCare sú nútení odporučiť klienta na vyššie pracovisko, ak si jeho stav vyžaduje lôžkovú starostlivosť. Okrem toho spoločnosť ProCare vo svojich 14 poliklinikách po celom Slovensku urobí 2,5miliona vyšetrení, ktoré ako píšete sú od pojmu solventná klientela vzdialené. Čo sa týka Vášho vyjadrenia o posielaní pacientov s onkologickým ochorením do konkurenčnej poisťovne, pre takýto krok neexistuje ani právna, ani praktická možnosť a už vôbec nie motivácia poisťovne Dôvera, nakoľko na Slovensku funguje dlhodobo systém prerozdelenia zdrojov vybraných zo zdravotného poistenia a už aj na princípe chorobnosti pacienta. Teda ak by teoreticky boli všetci takýto pacienti vo VSZP, ako píšete, Dôvera zvýšené náklady VsZP aj tak zaplatí cez systém prerozdelenia. Ak je potrebné Vám vysvetliť systém fungovania zdr. poistenia, rada vysvetlím osobne. Rovnako odporúčam pre získanie viac informácii napr. http://martinkultan...
K údajnej pacientke, pri ktorej starostlivosti malo dôjsť pochybeniu, uvítam zaslanie detailnejších informácií, situáciu preveríme a v prípade opodstatnenosti bude riešiť.

03.08.2016 | HlasNaHlas

- (mínus)

03.08.2016 | citatelTrendu

Nemám oprávnenenie poskytovať tieto informácie, sú bohužiaľ pravdivé. V Procare zvládnete možno slepák, tým vaša starostlivosť ale končí. Slovenské zdtavotníctvo je preto v takom zúfalom stave, že sa ziskové oddelenia sprivatizovali a štátu ostali stratové. Nie som za socializmus, ale takto to ísť nemôže, dúfam že Drucker postupne urobí poriadok aspoň s niektorými oddeleniami a vráti ich pod Un.nemocnicnicu (začal s lekárňami).

03.08.2016 | HlasNaHlas

+

03.08.2016 | IvanPe

Tu je to prehladne a dobre popisane:
http://tomasmeravy....

03.08.2016 | PeterVisolajsky

Tak pani menežérka poďme na to: Prosím dajte do pléna odpovede na tieo otázky - ako tvrdíte Dôvera a Svet zdravia sú úplne transparentné, takže radi si vypočujeme odpovede:
1. Uveďte akú sumu má vaša nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na detskom oddelení (klinike) vašej nemocnice.
2. Uveďte akú sumu má vaša nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na chirurgickom oddelení (klinike) vašej nemocnice.
3. Uveďte akú sumu má vaša nemocnica aktuálne zazmluvnenú jednotlivo od všetkých troch zdravotných poisťovní za hospitalizáciu pacienta na internom oddelení (klinike) vašej nemocnice.
4. Ak k tejto platbe za hospitalizáciu máte dohodnuté aj ďalšie sumy napr. operačný bonus za operáciu či iné sumy uveďte aj tie.

A prosím neodbite to tvrdeniami, že všetko je na webe, lebo aj Transparency international Slovensku spolu s EK povedali, že v tých zverejnených zmluvých sa nedá vyznať /jedna zmluva má i 20dodatkov... ) A hlavne , sám pán Kultan v blogu napísal, že Dôvera zvýhodňuje platbami Svet zdravia, tak o čom to prosím točíte... Aj pán Zelník v jeho analýze tvrdí, že Svet zdravia je ešte viac zvýhodňovaný Všeobecnou zdravotnou poisťovňou... http://www.stefanze...

03.08.2016 | PeterVisolajsky

na stránke http://www.stefanze... pozrite "analýza" a prvú tabuľku - ako je Svet zdravia zvýhodňovaný...

inak pani menenžérka, ste ekonóm venujúci sa zdravotníctvu, píšuci blogy, dám vám tip, skúste napísať o tom ako PENTA vyťahuje zo zdravotníctva vyše 400mil eur... dám vám aj inšpiráciu daňového experta : http://blog.etrend....

04.08.2016 | Lenka Siklienková

Pán Visolajský vďaka za Vaše komentáre. Všetky komentáre žiaľ používajú mylné informácie, závery a diskusiu smerujete ako vždy tým istým smerom a to proti Pente, ktorá je zdrojom všetkého roky nefungujúceho v zdravotníctve. Chápem je to to čo vidíme z Vašej úrovne lekára predstaviteľa LOZ. Zároveň ďakujem, inšpirovali ste tým k písaniu ďalších blogov, aby som Vaše uvedené informácie pre verejnosť dostala na správnu mieru. Touto cestou rovnako, ako už moji kolegovia urobili historicky, no neúspešne, pozývam na stretnutie, kde si radi vypočujeme Vašu predstavu o spôsoboch na reálne zlepšenie slovenského zdravotníctva a kde Vám my radi predostrieme náš názor k téme ako vie LOZ, podľa vzoru zahraničných, naozaj fungujúcich odborových združení prispieť svojou konštruktívnou činnosťou. Aby sme predsa len neostali iba pri písaní blogov a aj konali

Verím, že pozvanie dámy neodmietnete a môžem Vás ubezpečiť, že na stretnutí budem ja osobne a nie kolegovia z PR oddelenia

04.08.2016 | Dôvera

Dobrý deň pán Visolajský,

prosím uveďte konkrétne ktorý blog pána Kultana máte na mysli.

Je veľmi pravdepodobné, že si "akosi nebudete vedieť spomenúť", pretože ide o ďalší z Vašich výmyslov. Dôvera nezvýhodňuje platbami nemocnice siete Svet zdravia (SZ).
Áno, všetky zmluvy sú zverejnené na našej internetovej stránke (aj s prílohami), bežne s týmito údajmi pracujú novinári aj analytici, určite si viete platby porovnať aj sám.

Mimochodom, vedeli ste, že pri porovnaní platieb pre nemocnice SZ a fakultnej nemocnice v Nitre (Vašom pracovisku), sa ukáže, že nitrianska nemocnica je oproti nemocniciam SZ zvýhodnená ?

03.08.2016 | PeterVisolajsky

Kludne napíšte príjmy 3-4 nemocníc Svetu zdravia.... a hlavne koľko výkonov im bolo od Dôvery vyplatených a koľko nie...

04.08.2016 | Gabriel Tóth

Pán Visolajský, vyzerá to, že vás článok o zodpovednom hospodárení nemocníc trocha vytočil, keďže ste blog mojej kolegyne zasypali svojimi komentármi :-). Odporúčam, ak ste to este neurobili, aby ste si pozreli konkrétne príklady, koľko platí Dovera nasim nemocniciam v porovnani s inymi poistovnami, myslim ze je zrejme ze ide o rovnaku uroven platieb: http://www.pentainv...

03.08.2016 | PeterVisolajsky

a jeden zážitok z praxe, na ambulancii sa stretám s troma deťmi, ktoré majú hemofíliu. Musia dostávať drahý faktor 2x týždenne. Zhodou okolností všetci traja boli poistený v Dôvere, ale akonáhle im bola zistená diagnóza hemofília a mala sa im preplácať drahá liečba, "museli" sa prehlásiť do v šeobecenj zdravotnej poisťovne...

04.08.2016 | Dôvera

Dobrý deň pán Visolajský,
prosím zverejnite mená týchto pacientov, prípadne nám ich pošlite, na Vám veľmi dobre známu, emailovú adresu : reagujeme@dovera.sk.

Starostlivo preveríme všetky tri prípady. Sme presvedčení, že "odpoisťovanie z Dôvery", ktoré tu čitateľom etrendu podsúvate, je úbohým a hlúpym klamstvom.

Nie je to prvý krát, čo sa stretávame s Vašou demagógiou. Nech si však súdny čitateľ urobí názor sám.
09.08.2016 | Roman Kanala

Výzva lekárovi zverejniť mená pacientov? Super koncepcia lekárskeho tajomstva...

03.08.2016 | PeterVisolajsky

ďaľší skvelý prípklad podnikania PENTY: http://veronikaremi...

04.08.2016 | Zavacky

Ja by som k otázkam p.Visolajského pridal ešte dve:
1. Má Svet zdravia v účtovníctve výdavky za služby nejakej firmy sídliacej na Cypre, alebo v inom daňovom raji?
2. Môžete verejne prehlásiť, že vyšetrenie vo Svete zdravia môžem absolvovať bez poplatkov?

A prosím transparentne.

04.08.2016 | Tomas Kral

Dobry den,


1. Svet zdravia nevyklada ziadne vydavky za sluzby firmy sidliacej na Cypre alebo v inom danovom raji.

2. Svet zdravia poskytuje standardne medicinske vykony bezplatne. 99% vynosov Sveta zdravia tvoria prijmy zo zdravotneho poistenia.

Ak Vam uprimne zalezi na rozvoji slovenskeho zdravotnictva, presmerujte svoju pozornost na veci, ktore dnesny stav sposobili:

-spolitizovanie celeho sektora
-nesystemove riadienie rezortu zdravotnictva
-minimalna ekonomicka disciplina verejnych nemocnic
-neefektivne verejne obstaravanie
-slaba praca s rozvojom ludskych zdrojov a s tym spojeny exodus lekarov, sestier a absolventov do zahranicia
-nedostatocne zastupenie nemedicinskych odbornych predmetov v ramci akademickeho vzdelavania (medici neprichadzaju do kontaktu s temami ako komunikacia s pacientom, medicinske pravo alebo ekonomicke minimum z pohladu prevadzky oddelenia).
-... a mnozstvo dalsich tem.

Je velmi jednoduche sirit myty o druhych. Treba si vsak uvedomit, ze tym pomahate zakryvat samotnu podstatu problemov.

Tomas Kral
hovorca siete nemocnic Svet zdravia
04.08.2016 | PeterVisolajsky

keď niekto študuje MGIMO, tak to nie je bežný človek a vo vyspelom svete by sa nemohol stretávať s politikmi. Takéhoto človeka nezmení ani demokracia: http://www.omediach... Ja by som sa hanbil robiť pre takýchto ľudí.
Inak trochu ma mrzí, že vám zvyšujem náklady na PR ODDELENIE :)

04.08.2016 | Tomas Kral

Pan Visolajsky, v samotnom Svete zdravia pracuju tisicky ludi, ktori su hrdi na pozitivnu zmenu prebiehajucu v nasich nemocniciach. Medzi nich patrim aj ja osobne.

Ak by ste konecne prijali nase opakovane pozvanie na osobnu navstevu nasich nemocnic, zistili by ste, ze prave Penta pomaha systematicky zlepsovat podmienky pre pacientov ako aj samotnych zamestnancov. Raz vidiet je lepsie ako 100x pocut. Verim, ze uz pri takejto urovni verejnej konfrontacie nase pozvanie nedokazete odmietnut. Okrem ineho Vam mozeme ukazat aj porovnanie jednotlivych platieb zo zdravotnych poistovni podla nemocnic a oddeleni (tak ako ziadate vyssie). Aj tu zistite, ze skutocnost je v presnom protiklade s Vasimi verejnymi tvrdeniami. Nasledne ospravedlnenie urcite privitame.

04.08.2016 | PeterVisolajsky

Vážená pani manažérka a PR oddelenie PENTY /Tomáš Kráľ PR a marketingový manažér, hovorca, Gabriel Tóth -hovorca PENTY a PR specialist/ niekoľko poznámok:
1. celkom mi zdvihlo náladu, že pár riadkov pediatria z Nitry naštartuje celé PR oddelenie PENTY, ale radšej by som videl čísla,na ktoré som sa pýtal
2. Páni dokola opakujete ako ste v PENTE transparetní, ale nedokážete odpovedať na jednoduché otázky - napíšte koľko dostávajhú za hospitalizáciu ľubovolné 3-4 nemocnice Svetu zdravia od všetkých troch poisťovní jednotlivo na detskom, internom a chirurgickom oddelení. Pán Zelník spravil takúto štatistiku a Svet zdravia je v nej oproti ostatným zvýhodnený Dôverou aj Všeobecnou zdravotnou poisťovňou
3. Pani Siekliková, pre ekonóma nie je dobrou vizitkou, že na každé tvrdenie, aj tvrdenie OECD, vy odpovedáte formulkou "majú zlú metodiku"
4. Vy si skutočne myslíte, že my lekári, že LOZ, ktorý má zosieťovaných lekárov po celom Slovensku a slušne i v Európe, že nie sme v kontakte s lekármi a sestrami v Svete zdravia ? To si skutočne myslíte ? Skutočne tu chcete presvedčiť čitateľov, že lekári pracujúci v štátnych nemocniciach neriešia pacientov, o ktorých sa nepostarali /nevedeli postarať v Svete zdravia ?
5. Ak by FN Nitra bola "zvýhodnená " oproti nemocniam Svetu zdravia tak by to bolo v poriadku, rovnako ako je v poriadku, že by bola "zvýhodnená" oproti porovnateľným nemocniciam napr. VUC ako napr. Levice, LEBO ide o vyššiu nemocnicu, teda, ak mi do NR zavolá lekárka zo Svetu zdravia TO, GA, alebo z Levíc , že si nevie rady s pacientom, ja ho do Nitry musím prebrať a riešiť. Preto je normálne, že vyššia nemocnica má vyššie platby od poisťovní ako menšie nemocnice. Alebo aj napr. preto, že v Nitrianskej nemocnici pracujú viacerí docenti a profesori, čo sa o Svete zdravia , či Leviciach povedať nedá a je to v poriadku. ALE je druhá vec, prečo má FN Nitra vedená poslancom Smeru proporcionálne vyššie platby od Dôvery a VŠZP ako Univerzitná nemocnica BA - to zaváňa politickými machináciami a práve pre toto všetko chcem aby platby od poisťovní nemocniciam a kritériá na základe ktorých nemocnica dostala danú sumu boli verejné, čo je problém pre súčasného ministra, pre všetkých bývalých ministrov, pre košickú kliku , pre Dôveru a Svet zdravia atď....
6. Je smešne tvrdiť, že PENTA je normálny podnikateľský subjekt, lebo pre nich pracujú tisícky slušných ľudí. Je to rovnako smiešne ako vyhlásiť o Sovietkom zväze, že to bola vzorová a slušná krajina, lebo pre ňu pracovali milióny slušných rusov. Ale v MGIMO to určite tvrdili....
7. Keďže nie ste ochotní ztransparentniť platby vašich zariadení tak si pozrime verejne dostupné údaje: Z analýzy pána Zelníka vyberám /nedá sa okopírovať celá tabuľka/ : výkon č.8535 - operačné riešenie neuralgie Mortoni: Jednoďnová zdrav. starostlivosť Žilina: 176e od VšZP od Dôvery: 200e, Svet zdravia rovnaký výkon: 428e VšZP od Dôvery: 250e, teda podľa tejto analýzy, pri tomto výkone, je Svet zdravia zvýhodnený od VšZP 143,2% a od Dôvery o 25% oproti pracovisku, ktoré nepatrí Svetu zdravia. Ak pán Zelník zavádza, treba mu to povedať, ale doteraz tak Svet zdravia ani Dôvera nespravila, hoci analýzu zverejnil pred vyše rokom. http://www.stefanze...
8. za všetko "podnikanie" PENTY v zdravotníctve hovorí aj vytiahnutie 400mil eur zo zdravotníctva http://blog.etrend....
9. a pamätáte na depeše americkej ambasády, ktoré tvrdili, že pán Zajac "pomáhal poslancom NRSR rozhodovať sa" pri hlasovaní o "reforme zdravotníctva", ktorá otvorila dvere PENTE do zdravotníctva ? Ak sú depeše americkej ambasády pravdivé, otázka pre mňa je odkiaľ by mal pán Zajac toľko peňazí...
10. Pán Král táto odpoveď je dosť neprofesionálna, nemyslíte?: "2. Svet zdravia poskytuje standardne medicinske vykony bezplatne. 99% vynosov Sveta zdravia tvoria prijmy zo zdravotneho poistenia."
11. LOZ a ja riešime aj ostatné nešváry v zdravotníctve, nie len PENTU /kotolník v ZA, operačné stoly v NR, bielenie v NR, pacientka v Trnave, pozemky v Trnave, vianočné výpredaje budov v Nitre, PPP nemocnica,CT v Piešťanoch, odvolanie Pašku, parkoviská v BA, zlá hygiena v ZA, KE,.... / často sme v konflikte s ministirestvom a ministrami, ale zaujímavé je, že pána Kultana, pána Faktora a ostatných vrcholových predstavitelov Dôvery a Svetu zdravia som nikdy v konflikte, či v kritike ministra nezažil, vždy sa tvária ako najlepší kamoši ministra, nech už tam bol akýkoľvek minister http://domov.sme.sk...
12. tých pacientov hemofilikov, čo sa museli prehlásiť do štátnej poisťovne, lebo mali problém s drahou liečbou som chcel riešiť, dlho som hovoril s ich rodičmi, ale odmielti to riešiť, lebo mali "strach o svoje choré deti"
Jedna otázka na záver: milá dáma a milí páni pokladáte toto za normálne:? VYHLÁSENIE PENTY : „Nebudeme zasahovať do obsahu médií. Budeme dodržiavať princípy a hodnoty, ktoré budú podporovať nezávislú žurnalistickú tvorbu,"
REALITA: http://www.omediach... Trochu na tom v PR oddelení popracujte, lebo to vám kazí meno viac ako diskusné príspevky pediatra z Nitry... /napríklad dajte vyhlásenie, že si to Dôvera, Bory a Dr. Max zapalatili ako reklamu, len v tlačiarni zabudli vytlačiť, že ide o reklamu pre firmy vlastníka ../ Prajem pekný deň

05.08.2016 | salamoon

mala technicka:
"nedá sa okopírovať celá tabuľka"

myslite tuto ?
http://www.stefanze...

klik pravym na obrazok, klik open image in new tab, mate link na tabulku/obrazok..

05.08.2016 | PeterVisolajsky

ďakujem za radu :)

už sa to bude dať :))

05.08.2016 | Zavacky

Pani Siklienková očividne nezvláda odpovede na nepríjemné otázky a musí jej pomáhať tím odborníkov podniku. Je toto blog jednej dámy, alebo blog jedného veľkého podniku?
Chcem Vám pripomenúť, že platby pacientov vo Svete zdravia potvrdila investigatívna reportáž jednej slovenskej televízie.
Okrem toho mám informácie od niekoľkých známych, ktorí boli u Vás vyšetrení a všetci svorne tvrdia, že u Vás platili za vyšetrenia. Buď ma klamú oni, vrátane televízie, alebo Vy.
-
Nepatrí sa mi starať do cudzích vecí, ale niekedy sa to nedá: Choďte niekam s týmito Vašimi táraninami a aspoň nepripomínajte svoju existenciu.

12.08.2016 | Roman Kanala

Neverte Pente, za vstup do polikliniky ProCare nemusíte platiť
Radoslav Augustín BLOG ŠTVRTOK 11. AUGUSTA 2016 11:24
https://dennikn.sk/...

Lenka Siklienková

Lenka Siklienková
  • Počet článkov: 3
  • Priemerná čítanosť: 2378
  • Priemerná diskutovanosť: 15
  • RSS blogu

O blogu

Ako investičná manažérka zodpovedná v Penta Investments za projekty zdravotnej poisťovne Dôvera a nemocníc Svet zdravia je mojim prirodzeným záujmom oblasť zdravotníctva. Som presvedčená, že len efektívne hospodárenie je zárukou kvalitnej zdravotnej starostlivosti.