Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Konštantín Čikovský

Lebo je bratislavský intelektuál

14.01.2007 | Tino

Nebolo to prvýkrát, čo Štefan Hríb vedome klamal.

 • Tlačiť
 • 40

Aby bolo jasné, Radim Hreha a jeho kolektív mi nestoja za reč. Preto budem kritizovať iba Štefana Hríba.

Pre pripomenutie udalosti, o ktorej budem hovoriť: Štefanovi Hríbovi sa nepáčia čistky v Slovenskej televízii. Nedokáže na to reagovať ako normálny slušný človek, nedá výpoveď a nepošle médiám vyhlásenie, ale predvedie svoje ego v priamom prenose. Nedodrží tému, pozve hosťa, ktorý tam nemá čo hľadať, z troch k téme pozvaných vedcov urobí vytlieskavačky na jeho show. A reláciu ukončí ani nie v tretine, čím dá divákom čakajúcim na ďalšie kolo kvalitných diskusií možnosť počúvať a pozerať na country kapely.

Štefan Hríb tým znova ukázal, že nežije vo svete, kde sa musia dodržiavať dohody a kde nemožno len tak – lebo ja som intelektuál bez záväzkov – brať alebo kaziť alebo vypínať cudzie veci.

Štefan Hríb v rozhovore pre SME povedal, že predčasné ukončenie relácie nebolo plánované a že tým, že pozvali Eugena Kordu len reláciu ozvláštnili. Aj keby som už vo štvrtok doobeda nezachytil reči, že „Hríb večer niečo vyvedie“, tak by som takému absurdnému vysvetleniu nemohol uveriť. Vyplýva mi z toho, že Štefan Hríb si buď myslí, že sme všetci hlupáci, alebo si myslí, že on klamať môže. Lebo je intelektuál, čo sa živí rozprávaním o morálke, tak celkom isto vie, kedy možno aj zaklamať.

Moja skúsenosť so Štefanom Hríbom hovorí, že aj vo vážnych veciach vedome klamal nie raz. Prvý raz som to videl na vlastné oči, keď sa dobrovoľne stal bielym koňom a tváril sa, že je spolumajiteľ Domino Fóra. Ako žurnalistovi mi vtedy vysvetľoval, že si s kamarátom požičal peniaze a že si jednoducho aj on ide skúsiť podnikanie. Trápnosť pokračovala, keď sa Štefan Hríb s kolegami z Domino Fóra pohádal kvôli peniazom a odišiel sa venovať len televízii, pričom čitatelia Domino Fóra nemali možnosť vedieť ani štipku pravdy, prečo musel šéfredaktor ich titulu odísť.

A keď skutočnému majiteľovi týždenníka došli peniaze úplne, tak sa redakcia znova zišla u nových sponzorov. K peniazom Ladislava Reháka priložil aj Martin Lengyel časť z toho, čo získal predajom TA3. Štefanovi Hríbovi tak vtedy nevadilo, že investícia do jemu zverenej novej hračky nepriamo pochádzala aj z podvodu na vkladateľoch BMG Investu.

So Štefanom Hríbom si tykám, dúfam, že sa mi na budúce pozdraví, považujem ho za podnetného človeka, výborného štylistu, priemerného komentátora, no v každom prípade ho nepovažujem za morálnu autoritu. Ak by ňou bol, asi by som mu odpustil vypínanie relácie, ktorá mu nepatrí. Pretože by som mal dôvod si myslieť, že dôvodom takého cirkusu je niečo podstatnejšie ako nezvládnuté ego.

 

 • Tlačiť
 • 40

Konštantín Čikovský

 • Počet článkov: 4
 • Priemerná čítanosť: 5137
 • Priemerná diskutovanosť: 10
 • RSS blogu

O blogu

Konštantín Čikovský

 • Počet článkov: 4
 • Priemerná čítanosť: 5137
 • Priemerná diskutovanosť: 10
 • RSS blogu

O blogu

Kalendár sa načítava...

Moje rubriky