Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prosím, netárajte o kvalite vzdelávania

11.09.2009 | Cyril Knihožrút

Diskusia (5 reakcií)

11.09.2009 | twoclicks

"Čo keby sme ľudom jednoducho sprostredkovali veľa kontaktov tvárou v tvár a povedali im, že sú vzdelaní?"
- presne takto to prebiehalo na Pravnickej fakulte UK. A v "odbore" by som sa velmi pohodlne uzivil, aj ked z hladiska psychohygieny tak necinim.

11.09.2009 | Rado Baťo

:)

11.09.2009 | dodino

Ja nie. Socializacia v skole nie je nijakym sposobom vynimocna. Ide len o zlomok casu, pocas ktoreho sa deti socializuju. Okrem toho chodia predsa do roznych zaujmovych kruzkov, na sport, hrat sa s kamaratmi, do taborov, do skautskeho klubu a pod. A najma travia cas v rodine (kde sa, cuduj sa svete, tiez socializuju). Taketo aktivity su pre deti omnoho viac pritazlive ako skola a socializacny proces v nich je obdobny ak nie lepsi ako v skole.
Naopak, dnes mnohe skoly robia z deti asocialov, pretoze sa tam dostavaju do kontaktu s nasilim, sikanou, drogami a inymi neduhmi spolocnosti, na ktore ich nik nepripravil, a najma nik ich tam nechrani a su tak odkazane len sami na seba.
Argument Dusana Doliaka je argument typu "mam pocit".
Pridam este osobnu skusenost. Poznam cloveka, ktory cely zivot poznal len home schooling. Nechodil na ZS ani SS! Je inteligentny, rozhladeny, rozmny, vzdelany, ba dokonca normalne socializovany jedinec. Kym neprezradi, ze nechodil do klasickej skoly, nikoho by to ani nenapadlo.

11.09.2009 | Rado Baťo

neviem. Ja by som to apriori neodmietal. Napokon, ako dieťa som mal množstvo mimoškolských aktivít, ale aj tak si pamätám hlavne kamarátov zo školy. Čo, samozrejme, nie je argument proti home schooling. Ako hovorím, ešte skúsenosť s vlastným dieťaťom v škole nemám. Ale úprime povedané, čochvíľa nastúpi do škôlky, po tom, čo je doma už tretí mesiac. A mám pocit, že jej škôlka z hľadiska socializácie prospeje. Nie je to to isté, ako byť s rodičmi a inými deťmi na pieskovisku. Je to asi individuálne. A niet pochýb, že súčasná štátna politika v tejto oblasti je stupídna.

12.09.2009 | alex.botev

aby jedinnym riesenim pre zabezpecenie kvality vzdelania vlastnych deti neboli skoly zriadene bezradnymi rodicmi :)

Knihožrútov blog

  • Počet článkov: 180
  • Priemerná čítanosť: 3680
  • Priemerná diskutovanosť: 12
  • RSS blogu

O blogu

Konzumujem knihy. Dáte si tiež?