Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Energetická bilancia

09.03.2012 | Karel Hirman

Diskusia (0 reakcií)

09.03.2012 | motik

Pekny clanok, najme posledny paragraf a jeho druha polovica. V tomto je obrovsky priestor na velmi rozumne investicie, ktore mozu domacnostiam ale aj celej spolocnosti vyznamne pomoct.

Mala polemika na zaver: mozno by nebolo od veci, ak by sa ku Francuzsku a CR pridalo aj SK, v boji proti vyhladeniu jadrovych elektrarni v EU.

09.03.2012 | LPB

Podľa mňa naopak článok, okrem posledného odstavca, nestál za prečítanie.
Do 10 rokov nás zaplaví Gates "kompaktnými" jadrovkami z Číny a bude po probléme. Samozrejme, ako vždy, vzikne namiesto neho niekoľko ďalších:-)

10.03.2012 | ulicnik24

ono je to zacarovany kruh na ktorom zarobia len energeticke koncermny.
Zvysa cenu, stat zadotuje kupu uspornejsich zariadeni, nasledne energeticke firmy opatovne zdvohnu cenu a mozme sa takto hrajkat dokola.

13.03.2012 | Niless

Taktiez nie je na zahodenie pozriet si nedavnu opakovanu navstevu lokality Fukushima po roku od katastrofy reportermi Spiegel TV. Unik radiacie nad "normalne urovne" presiahol diameter 30 km, obdobna situacia ako v Cernobyle, akurat evakuacia bola rychlejsia. Boli tam nejaky starsi dochodcovia, ktori ostali zit v evakuovanej zone - dostali cca 3000 Eur odskodne na osobu. A co je najhorsie, ze na otazku zabezpecenia ostatnych jadrovych elektrarni dostali odpoved, ze aj ostatne elektrarne su vystavene podobnemu riziku. Ochranne hradze pred cunami su do 5 ci 8 m, co po minulorocnej skusenosti asi je takmer na nic. Najhorsie je ze desatisice ludi musi odist zo svojich domovov, uzemie sa stane neobyvatelnym a zodpovedne subjekty nie su schopne odskodnit adekvatne. Je tu sustredene vyznamne vyssie riziko ako je schopna spolocnost v pripade takej havarie kompenzovat.

Karel Hirman

  • Počet článkov: 45
  • Priemerná čítanosť: 3524
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

K energetike som sa dostal vďaka štúdiu na vysokej škole. V spolupráci so Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA) a vďaka Trendu, kde som vtedy pôsobil ako reportér, som sa snažil túto tému koncom 90-tych rokov rozšíriť aj medzi širšiu odbornú verejnosť i v súvislosti s medzinárodnou politikou a bezpečnostnými aspektami. V roku 1999 sme organizovali v Bratislave ako prví konferenciu o význame kaspickej ropy a plynu pre strednú Európu. Diskusiu o energetickej bezpečnosti považujem za veľmi dôležitú, a preto som využil ponuku svojej bývalej redakcie, aby som sa vo svojom blogu venoval hlavne tejto téme.