Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Naozaj je Pavol Paška taký autokrat?

23.01.2014 | Juraj Draxler

Diskusia (14 reakcií)

24.01.2014 | Roman Kanala

Paška to obmedzenie neurobil, lebo je demokrat a gentleman ako v anglickom parlamente. Paška to urobil, lebo je čečva, červená čvarga a ako taký nemôže prekročiť svoj tieň. Čečva, červená čvarga, musí regulovať, obmedzovať, zakazovať, ovládať, panovať. To je ich poznávacie znamenie.

24.01.2014 | Roman Janciga

Paska to nespravil z ideologickych dovodov, vobec nejde o to ci je praviciar ci laviciar. Paska by kludne ak by sa tak uzhodli v Smere, obhajoval znizenie dani a zjednodusenie podnikania. Jeho uvazovanie nie je urcene ekonomicky ani filozoficky. On je malomestak v spolocnosti malomestakov a chytrakov. A ako kazdy malomestak, citi velku hanbu, ak sa verejnost dozvie o chytrackom a malomestackom charaktere jeho a jeho blizkych.

24.01.2014 | Roman Janciga

Bez ohladu na fakt, ze metoda, ktora bola pri odhaleni charakteru p. Kolesika uzita nie je v Nemecku ci USA povolena, som rad, ze sme sa mohli na vlastne oci a usi presvedcit o charaktere tohto p. poslanca.
...
Z blogu je jasne, ze Draxler nepochopil, v com spocivalo gro kauzy Kolesik. Vobec neslo o to, ze poslanci hlasuju podla pokynov a politickych dohod, ktore uzatvori vedenie. To je vseobecne zname. Poburujuce bolo, ako p. Kolesik arogantne klamal a vymyslal si, ze nemal hanbu klast proti-otazky (viete co mam ja natocene?) a to vsetko s usmevom na tvari. Nebyt toho poburenia, bol by o sebe presvedceny, ako je on chytrak.
...
Ze Draxler spravne nepochopil, co bolo poburujuce na kauze Kolesik znaci, ze nebyt verejneho poburenia, bol by si mozno tiez myslel, ze je p. Kolesik velmi chytry a nic zle sa nestalo- ved podla Draxlera vsade sa hlasuje na zaklade dohod vedenia co vsak len dokazuje, ze neporozumel zlyhaniu p. Kolesika. Vrana k vrane sada, Kolesik kolesika hlada.

24.01.2014 | PaloK

Človek by si myslel, že 24 rokov po privatizácii strednej a východnej Európy budú mať ľudia dnes vo veku 30 a viac rokov celkom objektívny a triezvy pohľad na históriu a súčasný stav politického establishmentu v západnom svete, o ktorom všetci tak radi hovoria ako o vyspelom. Pohľad nezakalený vlastným presvedčením, nezaslepený vlastnou horkosťou voči minulosti.
Lenže nie. Masívnu masáž od súdruhov nahradila masáž od bojivníkov za demokraciu a slobodný trh, peniaze sú nástrojom, ktorý určuje pre koho človek pracuje a verejne končí. Už sa nečudujem názorom, ktoré sa tu stále točia v diskusiách, ani blogom proti všetkému čo nesedí západnemu mainstreamu. Len ma mrzí, že TREND svoj vlastný priestor nevyužíva na publikovanie kvalitných analýz ako tomu bývalo kedysi, ale už len interpretuje agentúry a na titulku umiestňuje veľkého demokrata Leška.

24.01.2014 | Niless

Pan Draxler aj ked pre mna ste v poslednom obdobi co do nazorov v skupine okolo diskutera milanll mate pravo vyjadrit svoj nazor a vzdy sa budem zasadzovat za to aby Vam to pravo zostalo. To co predvadzaju Kolesikovci zakazom pre novinarov mozte nazvat ako chcete je obmedzenim pre demokraciu. To ze vsade na svete platia obmedzenie ma netrapi, neznamena to ze je to spravne. Ale su krajine kde idu presne opacnym smerom.
Na Islande pri tvorbe novej ustavy premierka povedala „Pre mňa bolo jasné, že ústava môže byť tvorená iba s priamou účasťou islandského ľudu,“ Premiérka tiež poznamenala, že návrh ústavy ešte pred schválením prejde referendom.

Ústavná rada na tvorbu novej ústavy pozostávala zo vzorky 25 ľudí, ktorí boli vybraní z 522 uchádzačov. Ide o prvý prípad, kedy je ústava v podstate pripravovaná za ucasti celej spolocnost. Verejnosť má možnosť vidieť, ako nová ústava naberá na účinnosti. Priamo pred očami. Ide o niečo úplne iné ako bolo v minulosti a verejnosť sa môže okamžite zapojiť do diskusie.
Na Islande nerozdavaju ludom listky Kolesikovaci ako ma ustava vyzerat, taktiez nikto nezakazuje ze pri praci POVERENYCH zastupcov spolocnosti sa nesmie vyhotovovat fotodokumentacia.

Ústavná rada má vytvorené profily na všetkých najpopulárnejších sociálnych sieťach. Občania majú teda možnosť vidieť nielen to, ako nová ústava „naberá na stranách“, ale aj fotografie členov priamo v práci, ktoré sú denne aktualizované. Zasadnutia Rady sa dajú dokonca sledovať naživo.

Ale darmo, demokracia v Kolesikovciach ma sice trpku ale nasu slovensku prichut.

24.01.2014 | Anonym

Ústava bola pripravovaná v celospoločenskej diskusii už za Ľoňku Brežneva v 1977. Nahradila Stalinovu ústavu z 1936. Súdružka profesorka nám nezabudla zdôrazňovať, že nakoľko sovietska ústava vychádza z celospoločenskej diskusie, Sovietsky zväz je najdemokratickejšou krajinou sveta. Americkú ústavu napísalo pár kámošov.
 
Revízia švajčiarskej federálnej ústavy trvala 70 rokov a zamestnávala spústu právnikov. Revízia ženevskej republikovej ústavy trvala necelých 7 rokov, od identifikácie potreby v 2005, cez referendum 2008, ktoré potrebu revízie akceptovalo, voľba 80-členného prípravného výboru z 527 uchádzačov, po konečné znenie v máji 2012 a schvaľovacie referendum v októbri 2013:
http://blog.etrend....
 
To len na okraj o demokratickej ústave, ale to nie je to najdôležitejšie v blogu Juraja Draxlera. On sa snaží obhajovať paškoviny nie v porovnaní so status quo, ale v porovnaní s kompilátom vybraných priaznivých parametrov v iných krajinách. Tak sa stále dá nájsť krajina, kde sú veci inak, ale z iných dôvodov. V kantóne Uri bola v parlamente strieľačka a odvtedy tam verejnosť nesmie. Verejný je len balkón, od sály oddelený hrubým bezpečnostným sklom, ktoré odolá aj granátu. V Ženeve sa parlamentné debaty prenášajú cez televíziu, ale verejnosť som v sále nevidel. Možno tam ani nesmie, možno je na balkóne, neviem. Aj keby to Draxler použil ako argument na obhajobu paškovín, aj tak by to bolo uletené asi ako Jano je veľký, dom je veľký, Jano je dom.

24.01.2014 | Roman Kanala

Predošlý príspevok som písal ja: Roman Kanala.

24.01.2014 | Motylx

Volá sa to psychologia propagandy.
Vojna je mier, sloboda je otroctvo a nevedomost je sila.
Draxler neustale spekuluje, ako by mohol ten marxizmus-leninizmus ešte vytunit.
:)

24.01.2014 | EWcub

tento Draxler je typický produkt evolúcie - jeho blogy sú čoraz intelektuálnejšie, a na ich pochopenie treba prečítať čoraz väčšiu kopu intelektuálnej odbornej literatúry - aj tak neviem, či to nebolo z jeho strany priskoro pustiť sa do takej ľudskej "kapacity" akou je "Nežný kachličkár" - na to treba ešte aj osobnú odvahu, nielen mať niečo načítané od Marxa a Engelsa...
blog som vlastne ani nečítal, ale zrejme ani nebolo treba - úplne mi stačil ten sofistikovaný nadpis... zaujímalo by ma, kto tohto múdreho chlapca živí- rád by som videl ten tok peňazí zobrazený ako krvné riečište - ten pohľad by stál za to...

24.01.2014 | Amras

Nie som demokrat, preto otazky ne/demokratickosti pre mna osobne nie je podstatne. Ani autor vsak hadam nedokaze spochybnit, ze obmedzenia novinarov sposobia obmedzenie ich kontrolnej funkcie. Ma pan Draxler nieco proti tejto funkcii medii?
Ak inde v parlamentoch postupuju Kolesikovskymi sposobmi, je to podla autora nieco pozitivne, z coho by sme si mali brat priklad? Ak nie, preco Kriste na nebi vobec tymto argumentuje?
Pre mna je podstata problemu v tom, ze sudr. Paska obmedzenia pre novinarov NEDOSTATOCNE ODOVODNIL. Ma problem s tym, ze novinari vykresluju poslancov ako kopu *******? Co keby sa teda prestali spravat ako kopa *******? Je tento medialny obraz vari nepravdivy?
Ano, prirovnanie k Janukovycovi nesedi, hysteria je prehnana. Co neznamena, ze Paskovo konanie je hodne akejkolvek obhajoby!

24.01.2014 | Motylx

Tfuj.

http://poliacik.blo...

24.01.2014 | jatomozem

muhehehe.. na slovensku je len pár novinárov. a tí ak sa nemýlim do parlamentu nechodia. Tí ostatní, to je aj tak jedno. Lebo všetci vieme, že fico je zlý, a môže za všetko, bla, bla, bla.... Odkedy pravicoví novinári držali v šuflíku Gorilu, lebo sa týkala ICH politických miláčikov, je mi úplne jedno co sa s nimi deje.

25.01.2014 | od A do Z

Porovnávať západne parlamenty s naším ,neviem či to je najšťastnejšie porovnanie. Ale porovnajme politikov.Západný politik pri svojom pochybení vie odstúpiť a nemusí ho ani vlastná strana k tomu vyzývať.U nás každý je na vine len nie príslušný politik a to naprieč politickým spektrom.Na západe si strana nemôže dovoliť to čo u nás ,aby stratila percentá ako sa to stalo Sdku ,Sas a podobne. U nás sú aj neodvolateľní politici za pochybenie napr .Mikloš za daňovú správu,Kaliňák za prenesenú bombu atď...Ale nezúfajme už sa ukazuje že pochyby politikov ustali,vidím to že nebol skoro za dva roky odvolaný minister. Čo sa týka Kolesíka ,alebo mladých kolesíkov ,urobili len čo ich šéf strany za mlada ,vstúpili do strany ,vedia že im budú plynúť výhody.
Slovenský parlament mi skôr pripomína ukrajinský, ako od Lamanša ,podobnosť môže byť ale iba náhodná.

30.01.2014 | dankech

Pán Draxler.
Myslím že v tomto prípade ani nejde o to aké obmedzenia pán Paška urobil pre zamedzenie prístupu novinárov, ale čo ho k tomu motivovalo. Ale to Vás zrejme nezaujíma. Dovolím si Vám pripomenúť istú kauzu. Napríklad ako sa pána Valockého pýtali na zabielenie textu v zdravotnej dokumentácii. Alebo ako sa opitého poslanca za Smer pýtali či pil.
Vzhľadom k týmto reáliám je potrebné aby nám o našich platených zástupcoch ľudu novinári prinášali správy. Snáď nemusím vysvetľovať prečo.

Pán Draxler
Vždy som mal z Vašich textov pocit že nie ste prílišným priateľom slobody a demokratických pravidiel. A tento Váš názor mi to iba potvrdil.
Daniel Jankech

Juraj Draxler

Juraj Draxler
  • Počet článkov: 29
  • Priemerná čítanosť: 3645
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.