Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Didaktické pomôcky za 400 miliónov eur?

21.01.2016 | Juraj Draxler

Diskusia (33 reakcií)

22.01.2016 | pixall

Pan minister, z rezortu vam odtekaju desiatky a desiatky milionov EUR na neefektivnych, predrazenych a pochybne obstaravanych projektoch ako Infovek, EDUNET, Planeta vedomosti, Digitalne ucivo a dalsie, ktore by sa dali spravit ovela lepsie a zaroven lacnejsie. Tam zhora z ministerstva neefektivitu a predrazenost tychto projektov nevidite, nechcete vidiet, alebo nemozete vidiet? Lebo zdola je to hrozny pohlad, ked vidime, ako sa na niektorych veciach plytva a rozhadzuje, a na inych sa potom hovori, ze sa neda, lebo nie su peniaze.

22.01.2016 | LPB

+

22.01.2016 | Andrej Tkáč

maju zvysene platy takmer o 1/4, ich vykony za vela nestoja, pretoze nase skolstvo uz roky straca na svojej urovni, nie som zastanca socializmu, ale vtedy ucitelia a celkovo skolstvo stali zato, teraz? len sa hrnu za vyssimi platmi, ale aby nieco dokazali, aby vychovali a formovali ziakov a studentov? to im je zrejme uz pase. Mimochodom tento straj nie je nicim inym ako predvolebnym tahom, to je ich jediny ciel.

22.01.2016 | redpepper

Zbytočne sa strápňujete, súdruh Draxler. Bez ohľadu na to, či bude alebo nebude štrajk učiteľov úspešný, vy ste na Slovensku skončili. Nemáte sa čím chváliť, keďže vaše meno sa bude navždy spájať s devastáciou slovenského školstva. Dúfam, že vám vaši mecenáši za to zabezpečia slušný job.

22.01.2016 | Lubos.Cerveny

Pobavil si ma. Tvoj komentár vyznel ako keby Draxler totálne zničil školstvo jadrovou bombou. Pri najmenšom v histórii samostatnej republiky (23rokov) je Smer vo vláde 8 rokov, to mi chceš povedať, že počas 15 rokov vlády iných strán bolo školstvo úplne v poriadku? Počas 15 rokov mali učitelia rozprávkové platy, skvelé podmienky, nové pomôcky a teraz prišiel zlý ujo "Adolf" Draxler a totálne zničil školstvo. Tie kecy opozičných politikov sa už nedajú ani počúvať. O koľko zvyšovali platy učiteľom keď boli oni pri moci? Aj priemerný maturant vie, že celkové smerovanie krajiny závisí od programového vyhlásenia vlády a prideleniu peňazí zo štátneho rozpočtu. Neviem čo tým títo hipsteri sledujú, ale 400 miliónov jednorázovo (číslo vytiahnuté z pupku), je zámerne také vysoké. Čím vyššie tým lepšie, aspoň bude istota že to vláda nebude môcť splniť.

22.01.2016 | redpepper

To je obyčajná psychológia. Ľudia si budú pamätať toho posledného užitočného idiota v plejáde tých ostatných. Netreba zúfať, lebo podobný osud by postihol aj toho nešťastníka, ktorý by tam bol z tej druhej strany politického spektra. Je zaujímavé, že taký politický manipulátor ako sám najčervenší Fico zabudol, že netreba dráždiť masy. Strana a vláda zlyhala, ale bude ju to stáť len pár percent voličov. Víťazstvo vo voľbách je stále vaše, smeráci.

22.01.2016 | citatelTrendu

Ako je možné že sa nakupujú programy do škôl bez licencie p. minister? A kedy aj bratislvské školy dostanú moderné učivo, Planétu vedomostí a moderné elektronické knihy, notebooky? Ak sa školstvo v BSK nemôže financovať cez eurofondy, je povinnosťou štátu, teda ministerstva školstva prefinancovať rovnaké školské pomôcky aj deťom v Bratislava a okolí, aj my totiž platíme dane a naše deti nie sú o nič horšie ako v nejekej Hornej-Dolnej. Alebo nám jasne povedzte, nedostate nič a my Bratislavčania sa na**rme a prestaňme platiť dane.

22.01.2016 | sona08

chapem vase argumenty a suhlasim, ze tesne pred volbami je tazke nieco slubovat, ked neviete, ci sludy budu dodrzane. Rovnako som rada, ze mame vas pohlad na jednotlive poziadavky.

Ale nezavidim vam, ze ste v sluzbach SMERu. Mozno si ucitelia mysleli, ze tak ako to bolo uz mnohokrat, aj teraz SMER bude schopny "narychlo" veci zmenit. Bohuzial, pre ostatnych v strane ucitelia zrejme nie su prioritou (proste Ficovi nejde o krk ako pri Vahostave/Utecencoch). Mozte argumentovat, ze vsak sme urobili vela a mozno mate aj pravdu, to vsak neospravedlnuje nehanebny sposob komunikacie, ktory vlada, a vy s nou zvolili. Ak sa chcete dohodnut, osocovanie vas blizsie nedostane.

Ohladom blogu, ktory ste referencoval ohladom priemernych platov. V tom blogu je jedna dolezita vec, ktoru ste (mozno ucelovo) vynechal. Vysoky priemer je tahany starsimi pedagogmi. Co chcete urobit preto, aby ste nalakali mladych ludi do skol?

22.01.2016 | Roman Kanala

Ono je to skôr naopak - mladých treba plašiť, lebo ich ani malý plat neodradí. Na učiteľstvo sa dávajú hlupáci, ktorí nič iné nezvládnu. Ľudský odpad. Pod nimi je už len sociálna práca.

Kvalita nových učiteľov, znižovanie stavov a recyklácia starých kádrov cez celoživotné vzdelávanie je to, čo môže pomôcť. Nenechávať všetku kontrolu na samosprávach, lebo tam nie sú odborné kompetencie, ale naopak je veľa nežiadúcich väzieb. Samospráva nech robí materiálny management, ale nie obsah výuky. Ušetrené mzdy rozdeliť tým, čo v školstve ostanú.

22.01.2016 | chronos88sk

Hmmm...kde vziat 400 mega? Co tak nenalievat ich kamaratom ale dat ich ludom od ktorych ich stat vyzbieral?
To vas asi na sedeni vlady este nenapadlo,co?
Budete mat vysvetlenie napr preco odpadova skola v Sladkovicove dostala 4 mega? Ak ano, tak by vam chybalo "uz len" 396 :)

22.01.2016 | Roman Kanala

Nemecko na zvládnutie ochrany hraníc prijme 3000 nových policajtov v priebehu 3 rokov. Nemecko má 80 miliónov obyvateľov, HDP cez 3000 miliárd, v 2015 prijalo cez milión migrantov. Zlodejsko pod zámienkou utečeneckej krízy prijme 2500 nových policajtov. Zlodejsko má 5 miliónov obyvateľov, HDP 100 miliárd, a v 2015 prijalo nejakých 100 utečencov. To je efektivita, čo?

Fico rozdalo na balíčky miliardu. Neadresne, hlúpo, zbytočne. Argument, že najprv treba v školstve zaplátať diery, neobstojí. Ficove balíčkovanie je spaľovňa peňazí, jedna veľká čierna diera.

Draxler učiteľov zastrašuje:

Draxler: Každý učiteľ bude v štrajku sám za seba, ponesie aj riziká
SITA - Pravda 22.01.2016 12:27
Každý učiteľ je v štrajku sám za seba a sám aj nesie všetky právne riziká, uviedol minister školstva Juraj Draxler v súvislosti s plánovaným štrajkom učiteľov.
http://spravy.pravd...

22.01.2016 | Roman Kanala

Kde vziať pol miliardy ročne? Zastaviť nezmyselné poľnohospodárske dotácie na plochu. Štát vypláca dotáciu 7x vyššiu, než vyberie na nájomnom z prenajatej pôdy.

Ako ryžovať na štátnom ( Ako nevyrábať a napriek tomu zarábať )
Návod ako rýchlo zbohatnúť na štátnych pozemkoch.
Marcel Klimek, blog Dennika N, streda 20. januára 2016 19:29
https://dennikn.sk/...

25.01.2016 | hulo11

V denníku N píše kandidát na poslanca za Oľano. Fakt kvalitné odkazy.

22.01.2016 | Agát4

Nielen hokeju a futbalu, ale aj školstvu každý rozumie. Pretože Slováci sú ľudia citovo založení, aj ich reakcia na čokoľvek je riadená pocitmi. Rozum nechajú odpočívať.
Od roku 1990 sme mali 17 ministrov školstva. Mená mnohých už nič nehovoria - Slobodník, J. Paška (SNS), Harach, Slavkovská, Ponický, Szigety, niektorých si možno pamätáme - Fronc, ktorý zaviedol financovanie škôl "od hlavy", čím sa mu podarilo neuveriteľne znížiť kvalitu absolventov, osobitne na vysokých školách a Jurzyca, ktorému sa nepodarilo zorientovať sa do konca ministrovania. Čaplovič začal dobre, Jeho Správu o stave školstva na Slovensku z decembra 2012 som si so záujmom prečítal, aj keď profesionálne nepatrím medzi pedagógov. Žiaľ neustál obrovský tlak a rezignoval.
Tragickým nedostatkom Slovákov je absencia strategického uvažovania. Nechceme vytvárať dlhodobé koncepcie z dvoch dôvodov - je to zložité a ľahko odhalí intelektuálnu biedu autorov a prijatie stratégie obmedzuje politické strany v ľubovoľnom počínaní, keď sa dostanú k moci. Týka sa to všetkých politických strán a všetkých odvetví, vrátane zdravotníctva, hospodárstva, justície ..... Preto považujem zvaľovanie viny za súčasný stav na jednu politickú stranu za účelové počínanie.
Čo bránilo pedagógom, aby vyšli s iniciatívou a pustili sa do tvorby strategického materiálu? Ktorá politická strana vyšla s iniciatívou na vypracovanie dlhodobej koncepcie? Lebo ak nevieme definovať čo chceme a cesty ako to docieliť, je nalievanie peňazí do školstva kontraproduktívne.
Súčasný štrajk niektorých učiteľov má nepochybne politické pozadie. Požiadavka okamžite, pár týždňov pred voľbami, navýšiť rozpočet školstva o vyše 550 miliónov € (celkový rozpočet je vyše 15 miliárd) bola stanovená tak, aby sa nedala splniť. A už vôbec nerozumiem tomu, že jednotlivý učiteľ sa môže rozhodnúť či bude štrajkovať. Ak zo školy budú "štrajkovať" traja, aký je rozdiel medzi takýmto štrajkom a absenciou? Keby mal Smer zmysel pre humor, pokojne mohol požiadavky akceptovať a nasledujúca vláda by to zrušila s pravdepodobnosťou ktorá hraničí s istotou. Nebolo by to prvý raz, Dzurindova vláda tiež prijala na poslednom zasadnutí zákon ktorý, keď sa znova dostala do vlády, okamžite zrušila.

22.01.2016 | Jozef Hvorecký

Milý Agát4,
Na rozdiel od Vás sa JA nebojím podpísať. Čo keby ste prezradili svoju identitu?
Ale poďme k veci. Slovákom často chýba schopnosť strategického uvažovania. Ale prečo teda (ak to SMER myslel vážne), sa nepokračovalo v duchu strategického dokumentu o stave školstva, ktorý spomínate? Ten bol dostatočne široký na to, aby si v ňom aj jeho nasledovníci našli svoju parketu. Veď aj nasledujúcich dvoch ministrov nominovala tá istá strana. Vymieňala ich rýchlo - a pravdepodobne preto, aby sa na vytvorený záväzok rýchlo zabudlo a zároveň sa vytvorila situácia, v ktorej nie je nikto za nič zodpovedný.
Je smutné, že ani jeden z dvojice nasledovníkov sa nikdy k dokumentu nevyjadril. Myslím si v zhode s učiteľmi, že teraz je ten najlepší čas im to pripomenúť. Všimnite si, že Pellegrini sa ozval tiež, hoci ako predseda parlamentu formálne nemal k čomu. (Trafená hus zagága.)
Veľmi sa mi páči vyjadrenie p. Draxlera (pri inej príležitosti), že po nástupe do funkcie sa musel najprv zorientovať. Čo potom robil na ministerstve, kým bol štátnym tajomníkom? Myslel som si, že ho vybrali práve preto, že bol už zorientovaný...

22.01.2016 | Agát4

Pán Hvorecký, nevyjadrujete k problému, ale robíte politiku. Prečítajte si znova môj úvodný odstavec, týka sa aj Vás.

23.01.2016 | Jozef Hvorecký

Ja učím na vysokej škole vyše 46 rokov, tak problémy školstva trochu poznám. Z toho vyše 25 rokov som pripravoval učiteľov. Takže, ak ste mali na mysli, či tento problém vnímam pocitovo alebo rozumom, tak pravdivo odpoviem - obidvomi.
Učiteľovi, ktorý nedokáže vo výučbe používať aj city a pocity, je rozum celkom nanič.

22.01.2016 | skorodochodca

Pán Hvorecký,
pýtať si nesplniteľné ... a potom im to pripomenúť (pred voľbami) ... je politikárčenie.
Vy sa fakt nebojíte, že SMER opať vyhrá s dostatočným podielom na moci, aby následne prijal reformy, ktoré budú zamerané na zvýšenie efektivity školstva tzv."intenzifikácie" ... zníženie počtu tried, zvýšenie počtu žiakov na učiteľa a tým zníženiu počtu učiteľov. Bolo by to len tak, ako v priemysle - zvyšovanie produktivity. Ak nie, ideš do bankrotu a na úrad práce, resp. niekde inde. Prečo mám ja trpieť bezbrehý socializmus v školách s trvalým úpadkom produktov školy - absolventov. Veď v porovnaní s ostatnými sa výslekami "našich" žiakov nemožeme chváliť - a to nie je závislé na platoch učiteľov.
Ak vezmem do úvahy požiadavky, tak sa týkajú platov - zvýšte o 140 + 90 ... teda o 230 eur, čo je pri cca 900 eur hrubého asi 26%. To s vyžiada ja peniaze na vyššie odvody, čiže nárast mzdových fondov. Pritom si pamatám, že pri vyjednávaní s Čaplovičom odbory nepristúpili na návrh znížiť počty učiteľov o 5% a uspokojili sa so zvýšením taríf o nejakých 6%. Počet žiakov odvtedy len klesá. A tým aj produktivita v školstve. Nuž, učitelia sa vtedy zmierili so socializmom a dnes jeho základy iba prehlbujú. Tá ich požiadavka na dovybavenie škol je krutý socializmus - dajte nám všetko, čo chceme a zvýšte nám plat ... a vytvorte podmienky, aby sa nemohol znížiť zneplatnením kreditov. A našu prácu si budeme posúdzovať sami .... socialistická samospráva ...
Nie som rád vývoju v školstve, neteší ma úroveň učiteľov a ani ich produkt. Skúste si cez SP zistiť, koľko absolventov vykladá tovar v supermarketoch - ja poznám aj absolventov sociálnej práce ....
Ja, ako platič daní a odvodov v neštátnej sfére - v súkromnom - na zvýšenie platu možem pomýšľať až keď viac vyprodukujeme a predáme - skor to nejde, bola by to cesta na úrad práce. Nie som rád, ako nakladajú politici a ich poskoci s daňami ... ale keď si uvedomím, že sú žiakmi "našich" učiteľov, viem že zlepšenie tak skoro nenastane. Radšej by som bol na nižších daniach a za školu platil, aby som mohol nekvalitu aj reklamovať, aj postihnúť. Aby tu bolo prostredie, v ktorom kvalitnejší može predať svoju prácu lepšie, ako nekvalitní. Ono - tá požiadavka na plošné zvýšenie každému rovnako (tarifný plat) nedá žiadnu spatnú vazbu ... a do troch mesiacov po zvýšení bude entuziazmus a úroveň presne tam, ako teraz ... ak nie horšia, lebo ten lepší bude demotivovaný ... veď na rovnaké pridanie netreba rovnako pracovať ... tak prečo sa trhať ....

22.01.2016 | @@@

slovenske školstvo priliš miňa peniaze ...za poslednych 20 rokov klesol počet žiakov a študentov na školach o 40% počet učitelov klesol len o 10% vysledkom toho všetkeho je len zachovanie počtu tried škol a zniženie počtu deti v triedach ....štat by sa mal vrať spať k tomu čo bolo v 90tych rokoch kedy bolo viac deti v jedej triede tym padom by sa mohli rapidne znižiť počty tried škôl a aj nasledne učitelov plus k tomu zrušiť 9 ročnik na zaklanej škole ktore v 90tych rokoch poslužil len na udržanie vysokeho počtu učitelov na školach ....vďaka tomu by štat ušetril oborvske množstvo penazi ktore by sa dali použiť aj čiastočne na zvyšenie platov či vybavenia škol a štat by ešte aj ušetril čim by mohol znižiť ludom dane :P

22.01.2016 | OliWer

Pán Draxler sa odmlčal, odkedy sa stal ministrom. A šup ho, teraz, keď hrozí ostrý štrajk, rýchlo treba zapojiť všetky informačné kanály a pritakávačov (Agát4 vyššie).

22.01.2016 | libertarian

"Didaktické pomôcky za 400 miliónov eur?"

- to je jasné. Autor toho čísla je zo starej školy - ešte rozmýšla v korunách. Teda - ide o eurá v hodnote 400 miliónov korún.

22.01.2016 | Michal Keckes

Pan Draxler je opat za vtipkara... Tota otazka kde zobrat 400 mil. eur naraz je jazaj cielena na idiotov, ktori si nepamataju vcerajsi den. Ucitelia biju na poplach od roku 2012, kde bol pan minister a smer vtedy???... A nech pan minoster prestane zo seba robit naschval (aj ked kto vie) hlupeho cloveka... Jo je dnes 400 mil. eur na skolstvo??? Este raz hovorime o školstve!! Vzdelani slovenskych dalsich generacii... Podme sa porovnávať s krajinami OECD... Naozaj trochu sebareflexie... Vas post ministra stoji na vyhovorkach a dovere hlupych ludi, a takych smer evidentne potrebuje... Som za iniciativu aby ucitelia strajkovali kludne aj mesiac pred volbami... Takehoto ministra s prvoplanmi smeru nepotrebujeme... Ja sa budem opakovat vo svojich vyjadrenich... Co znamena vlada smeru? Pad zdravotnoctva a skolstva! Vazeny zijeme v state blahobytu s extremnym danovym zatazenim, ako hoc ktory minister moze povedat, ze nie su financie na zakladne vybavenie skol??!! Hamba!

23.01.2016 | LPB

Divná diskusia. Nie som na žiadnej strane, nepáči sa mi ani štrajk, ani minister. Hoci sem-tam majú obe strany pravdu, celkovo im chýba zdravý rozum, hlava i päta.

23.01.2016 | Motylx

Učitelia, nestrajkujte, odiďte!
.
http://www.menejsta...

23.01.2016 | Roman Kanala

Ešte na tému "ta de vziať tote financie".

V lete 2014 bola Vysokej škole Danubius v Sládkovičove pozastavená akreditácia na doktorantské štúdium. O rok neskôr jej bola akreditácia definitívne odňatá, lebo nedošlo k zlepšeniu. To už bolo za Draxlera. Ale to isté ministerstvo tejto pofidérnej ustanovizni pridelila 4.4 milióna z eurofondov z výzvy "Mobilizácia excelentných výskumných tímov". Papiere o eurofondoch sa podpísali v polovici novembra 2015 s tým, že čerpadlo musí ukončiť čerpanie do konca decembra. Stihlo sa to v pohode, lebo ešte v ten istý deň bubáky zmenili vlastníka a boli posunuté firme CellQoS, Poór a syn, T

24.01.2016 | LPB

+

23.01.2016 | Roman Kanala

rnava. Za 10 farebných kopírok dala škola dvojnásobnú cenu po 10 tisíc eur. Plus 1.6 milióna na "Nástroj na modelovanie vzťahov v štátnej správe". Asi ako cena počítača za ruský sčot. Takto sa ficuje na Draxlerovom ministerstve.

http://veronikaremi...

(neviem, prečo sa mi prvá polovica príspevku odoslala sama, asi som stlačil nejaké CRTL-niečo. )

25.01.2016 | Roman Kanala

Fero Múčka, Konzervatívny denník postoj.sk, 25. 01. 2016, 13:47
Koľko by naozaj stáli učitelia
V skutočnosti o polovicu menej, ako je oficiálne číslo.
https://www.postoj....

nie 280, len 130 miliónov... v porovnaní s takými sociálnymi balíčkami ide o zlomkovú sumu...
(trik: štát zamestnancom zas vezme vyše polovice príjmu na daniach a odvodoch...)

25.01.2016 | Roman Kanala

Kde môže nájsť Ficova vláda 70 miliónov eur na platy učiteľov (15 možností)
Marianna Onuferová, Denník N, pondelok 25. januára 2016 15:37
https://dennikn.sk/...
Pri pláne, že budeme mať o 2500 policajtov viac, vláda rozhodla, že to tak bude a ministrovi financií prikázala, aby na to našiel peniaze.

25.01.2016 | Roman Kanala

Draxlera môže štrajk politicky odrovnať
SME 25. jan 2016
http://domov.sme.sk...

26.01.2016 | Roman Kanala

Draxler story: Kto chce do salónu, nesmie mať škrupule
Fero Múčka, Konzervatívny denník Postoj, 26. 01. 2016
https://www.postoj....

Z článku:
Minister školstva má pocit, že ako intelektuál západného typu patrí do vyššej spoločnosti. Ak to znamená kryť niekoho biznis, prispôsobí sa.


Každá strana má biznis pozadie
Marek Vagovič, tyzden.sk, 7. december 2014
http://www.tyzden.s...
http://www.tyzden.s... (tento link je s ?piano_t=1)

Z článku:
Václav Havel, majster floskulí.
Strana papalášov sa zameriavala na arogantné gestá ako predvolebné umiestnenie megasochy ‚kráľa‘ Svätopluka na hradné nádvorie.
Róbert Fico patril k „mladým hýčkaným kádrom predošlého režimu”.
Na toto si vôbec nepamätám. Pochybujem, že som to takto povedal, museli by ste mi ukázať celý text. Roberta Fica som vždy rešpektoval ako politickú osobnosť. Je to veľmi citlivý komunikátor a mimoriadne pracovitý človek.

27.01.2016 | mar

Vazeny p. minister.
Viem, ze si uvedomujete vaznost problemov v skolstve. Niekolko krat ste to potvrdili. Suhlasili ste s ucitelmi, ze su nedoceneni, ze do skolstva ide malo penazi. Viem aj to, ze ste nominantom Smeru, takze iste Vas teraz boli, ze musite hajit vladnu pravdu.
Len ma hneva, ze sa uchylujete k praktikam, ktore do modernej spolocnosti nepatria.
Sledujem dezinformacie ohladne "vyvoja" priemerneho platu ucitelov za posledny mesiac, ktore zverejnujete (pri kazdom novom zverejneni stale nove a hlavne vyssie cislo). Zverejnujete statistiky tak ako sa Vam to hodi. Pritom pravda je uplne inde. (vid udaje spolocnosti Trexima https://dennikn.sk/...)
Viete dobre, ze z priemerneho platu sa este nikto nenajedol. Darmo budete hovorit o cisle cez 1 000 EUR, ked pre mladych ludi je ucitelske zamestnanie neatraktivne, kedze zarobia 500-600 EUR. Hovori sa o urovni skolstva, ci sa vyriesi, ked zdvihnete platy. Kazdy rozumny clovek vie, ze ano. Samozrejme, nie hned, ale ked bude toto zamestnanie atraktivne, pridu do skolstva novi kreativni ludia, ktori teraz idu radsej do sukromnej sfery, kedze ich tam vedia lepsie zaplatit. Uvedomte si, ze uroven vzdelavania od r. 89 neklesa, ale stagnuje a preslapuje na mieste.
Co sa tyka vzdelavania, je normalne, aby ucitel, ktory pride zo skoly, rychlo absolvoval nezmyselne kurzy len preto, aby ziskaval kredity, kedze si chce prilepsit k vyplate? Ano, vzdelavanie ucitelov musi byt, ale na to sluzia atestacne skusky. Toto je ich odborne vzdelavanie. Tieto kurzy by mali pokracovat, ale len preto, aby hlavne starsi ucitelia ziskali zrucnosti s pouzivanim novych technologii, ktore sa vyuzivaju v skolstve.
Co sa tyka vybavenia skol. Viete si predstavit, ako vyzeraju niektore skoly? Ich uroven nezodpoveda terajsej dobe. A aj tie skoly, ktore maju to stastie, ze boli pred par rokmi vybavene pocitacmi, interaktivnymi tabulami, tabletami a inymi „vymozenostami „ , ktore su uz bezne v kazdej domacnosti, zistuju, ze ak chcu ist s dobou, musi dojst k obnove techniky.
Ano, 400 mil EUR je nerealne cislo na jednorazove prefinancovanie, ale nie je vycucane z prsta. Je to dlh vsetkych vlad.
A k forme „natlakovej“ akcie. Tato forma je vysledkom spolitizovania a manipulovania odborov zo strany vlady. Tych odborov, ktore za posledne roky sklamali svojich clenov. Byt na strane p. Ondeka, uz davno odstupim.

29.01.2016 | Roman Kanala

Neprehliadnite tento blog tu na eTrende:

EDUNET: V školstve je peňazí na rozhadzovanie dosť
Ešte pred voľbami chce ministerstvo minúť 81 miliónov na pomalý a drahý internet pre školy
27.01.2016 - Michal Rybárik
http://blog.etrend....

Juraj Draxler

Juraj Draxler
  • Počet článkov: 29
  • Priemerná čítanosť: 3644
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.