Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ak ste priemerne vyzerajúci chlap, Tinder je pravdepodobne stratou času

05.09.2017 | Jozef Tvardzík

Diskusia (19 reakcií)

05.09.2017 | .Adam

Pekny clanok

05.09.2017 | Roman Kanala

Vilfredo Pareto síce bol Talian a ostal Talianom celý život, ale narodil sa v Paríži v roku 1848 a zomrel v Céligny v kantóne Ženeva v roku 1923. V roku 1893 nahradil svojho mentora menom Léon Walras (teória všeobecných ekonomických rovnováh) na poste profesora politickej ekonómie na Univerzite v Lausanne. Patril k tzv. Lausanskej škole v ekonómii.

Väčšina jeho diel bola publikovaná v 20. storočí. Najprv totiž pracoval v priemysle a ekonómom sa stal po štyridsiadke po smrti rodičov. Napríklad Paretovo pravidlo (20% ľudí vlastniacich 80% majetku) bolo publikované v 1906. Paretova distribúcia 1909. Trattato di sociologia generale 1916. Compendio di sociologia generale 1920. Po celý svoj život bol oponentom marxizmu. Aj keď mal pár sociálistických kamarátov, nedôveroval ich altruizmu a nazýval ich aristokraciou zbojníkov. Jeho myšlienky o nerovnom rozdelení bohatstva boli ideovým základom fašistickej ideológie, čomu sa nebránil a prispieval v tomto zmysle.

06.09.2017 | libertarian

Pekný článok pre terajšiu mladú a zdegenerovanú generáciu.
Namiesto - aby šli mladí muži za reálnymi babami, tak si "lajkujú" , sms-kujú, šmajlíkujú a inak zabíjajú čas. A na tom poslednom zvyšku tanečných zábav , ktoré ešte fungujú, tancujú po dve dievčatá spoločne, pretože všetci "muži" zdegenerovane sedia pri chytrých telefónoch. Dnešní zdegenerovaní muži odmietajú naháňať baby, však "na webe je porna dostatok". Úbožiaci.....

06.09.2017 | OliWer1

U mňa jednoznačne vedú ajťáci, ktorí sa ešte aj v piatok o polnoci v krčme plnej báb dokážu zabávať každý so svojím chytrým telefónom.

07.09.2017 | martin33

Pravy ajtak sa nehra s telefonom, pravy ajtak si do krcmy nosi notebook. Aj ja to tak robim.

07.09.2017 | ivansk

tak ale je rozdiel medzi ajťák a ajťák asociál.
som ajťák, ale neviem si predstaviť čo by som robil s notebookom pri pive s kamarátmi. a s mobilom tiež nie, prišiel som sa rozprávať naživo a nie fotiť selfíčka s pivom.

08.09.2017 | martin33

Selficka fotia len "sociali". My asociali vieme, ze v kazdom okamihu vyzerame idelane a nepotrebujeme si to potvrdzovat :-)
A naco je notebook ? Jednoducho sa bavime na pive s kamaratmi ajtakmi a napadne nas riesenie nejakeho problemu, ktore si chceme hned aj vyskusat. Mam sice IDE a kompilator C++ aj na mobile (C4Droid), ale na notebooku sa predsa len pise pohodlnejsie.

06.09.2017 | .Adam

Zdegenerovaní chlapi, ktorí chodili tancovať namiesto toho aby ulovili na večeru jeleňa a zbalili susedovu babu. Každá doba má svoj spôsob. Nikto vám nebráni chodiť tancovať ak sa vám to páči. Keď to mladých nezaujíma nemusia byť preto zdegenerovaní.

06.09.2017 | OliWer1

Samozrejme máte pravdu. Aj Babiš vie svoje, keď investuje do kliník asistovanej reprodukcie. Zahrievať vajcia 20 h pred kompom im totiž neprospieva.

06.09.2017 | libertarian

OliWer :
Tí zdegenerovaní chlapi by najradšej poslali svoje vzorky ako prílohu SMS-ky . aby nemuseli vstávať od chytrého telefonu. Však nejaká baba by ich iba zdržovala od surfovania.

07.09.2017 | martin33

Treba sa na to pozriet racionalne. Baba z porna ta nebude buzerovat, ze si nepovysaval, nebude po tebe chciet alimenty, polovicu majetku pri rozvode, nebude mat feministicke kecy o rodovej rovnosti a ludstvo je aj tak dost premnozene, takze ubytok populacie prirode len prospeje.

07.09.2017 | .Adam

Čiže pre Vás je žena podradný druh, vhodný na domáce práce a Vaše sexuálne ukojenie?

08.09.2017 | martin33

Celkom presna definicia. Ale uz sa blyska na lepsie casy:
http://style.iprima...

07.09.2017 | ivansk

všetko správne.
a ešte si zabudol, že ťa nebude mať rada.

07.09.2017 | libertarian

"ťa nebude mať rada."

- však tým smarttelefonistom na nejakej láske nezáleží. Im stačí láska k svojmu chytrolínskemu telefonu a PCčku. Baba by im iba brala vzácny čas potrebný na surfovanie po ksichtoknihe.
Už chápem, prečo Merkelica pozýva muslimov. Europania by bez muslimov vymreli, lebo trt_kanie je blbý žrút času pre dnešnú mládež.

07.09.2017 | OliWer1

Akože ani ja nemám o sebe prehnané očakávania, ale apriori (ne)ísť do vzťahu s tým, že (každá) žena ma bude buzerovať, že bude chcieť alimenty, polovicu majetku a bude viesť feministické reči, to je už aký egocentrický suterén! Problém vás (najmä, nie však výlučne) ajťákov je, že zarábate v porovnaní so zvyškom populácie výrazne nadštandardne, ale drvivá väčšina z vás sú takí skrblíci, že to až nie je pekné. A z toho sa odvíjajú presne tie myšliekové pochody, ktoré si opísal. A nie, nezávidím, len konštatujem rokmi odpozorované vzorce správania. Zarábam rovnako (alebo takmer rovnako) nadštandardne.

08.09.2017 | martin33

To nie su ocakavania, ale praxou overene skusenosti. Tie alimenty a polovica majetku po rozvode nastastie len praxou mojich menej zodpovednych kamaratov.
Minat menej ako 10% svojich prijmov povazujem za cnost, nie za nieco zle. Dava to cloveku neskutocnu slobodu - moct vypadnut z prace ktora ho nebavi, kludne aj na par rokov, moct povedat sefovi (alebo aj zakaznikovi) ze je k***t (pokial nim naozaj je), pracovat na volnej nohe a vyberat si len tie naozaj zaujimave zakazky.
Ale samozrejme rozumiem tomu, ze vacsina ludstva je tvorena iracionalnymi, pudmi a emociami zmietanymi bytostami, ktore potrebuju kazdy den potvrdzovat svoj socialny status vo forme zbytocnych veci a pozornosti zbytocnych ludi a preto castokrat minaju viac ako zarobia. Nezavidim, len konstatujem.

09.09.2017 | Marek111

libertarian - dnesna zdegenerovana generacia namiesto toho, aby robila nieco uzitocne (pre seba alebo spolocnost), travi cas mudrovanim na diskusiach trendu.

27.11.2018 | Notiz

celodenna "aktivita" na chytrych telefonoch je podla vas IBA muzska zalezitost ???. To snad nie.

Jozef Tvardzík

Jozef Tvardzík
  • Počet článkov: 11
  • Priemerná čítanosť: 11215
  • Priemerná diskutovanosť: 13
  • RSS blogu

O blogu

Redaktor TRENDU a editor TREND.sk

Moje odkazy