Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Jozef Rajtár

Vlastnou hlavou. A Kaliňákovou

05.12.2016 | Jozef Rajtár

Smer znamená nielen predražené zákazky, rozkrádanie DPH, ale aj primitívnu mafiu

 • Tlačiť
 • 10

Ja len môžem povedať, že som zabezpečil, a toto môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich vlastnou hlavou, ako tie peniaze.
Hlas podobný hlasu Roberta Fica :)

Zrejme najväčším hitom záveru roka bude kniha publicistu Mareka Vagoviča "Vlastnou hlavou". Predaj nemohol byť lepšie načasovaný, rokmi nakopené kauzy Smeru momentálne vybuchujú ako silvestrovský ohňostroj. A záver ohňostroja je v nedohľadne.

Aj mne sa kopí na stole stále väčšia hŕba vecí, ktoré všetky ani zďaleka nestíham spracovávať do stráviteľnej formy. Od prvotnej informácie po prezentáciu na tlačovej besede je totiž dlhá cesta. Často mesiace.
Cesta stretnutí, prehrabávania sa v obchodnom registri, zverejnených zmluvách, katastri, registri účtovných závierok, či zozname daňových dlhov.
Potom analýza, overovanie, ďalšia analýza, kreslenie grafov...
To, čo by vo funkčnom štáte mali robiť orgány činné v trestnom konaní, finančná správa (daňové úrady), kontrolné úrady. Lenže nerobia, lebo páchatelia stoja nad nimi, kontrolujú a blokujú ich.

Vo funkčnom štáte by som sa konkrétne ja ako poslanec takmer venoval výlučne znižovaniu daní, odstraňovaniu byrokracie, nezmyselných a nespravodlivých poplatkov, vylepšeniu elektronizácie, štíhlemu štátu.
U nás však dosiahnutie akéhokoľvek reálneho zlepšenia závisí od totálnej porážky vládnej mafie.

Ak knihu už čítate, alebo si pamätáte všetky tieto informácie zo správ, určite ste si všimli, že "vlastnou hlavou" sa konala kriminálna činnosť v každej, aj nemysliteľnej oblasti. Žiaden kameň neostal neprevrátený.

Citáty z knihy:
"Už v roku 2006 pritom znepokojoval jav, ktorý je možno ešte nebezpečnejší ako pochybnosti okolo sponzorov Ficovej strany. Kontakty politikov Smeru s ľuďmi z podsvetia.
Novinári spozorneli už počas volebnej noci 2006, keď strážili centrálu strany vyholení borci zo súkromnej bezpečnostnej služby. V tej chvíli ešte nikto netušil o pozadí firmy, ktorú si Smer najal na "špinavú robotu"."
...
"Krátko po voľbách 2006 sa mi podarilo zistiť, že centrálu Smeru strážila bezpečnostná služba A-Team, spájaná s mafiánskou skupinou jakšíkovcov. Firma sídlila vo veľkej administratívnej budove na Miletičovej ulici v Bratislave. Pri skúmaní obchodného registra som narazil na ďalšiu zaujímavú vec. V rovnakej budove si prenajímali kancelárie aj firmy, v ktorých pôsobil ako právnik Robert Kaliňák. A tiež reštaurácia Steam &Coffee, ktorú vlastnil s Jánom Počiatkom."
...
"Novinár Tom Nicholson neskôr vypátral, že budova na Miletičovej patrí Jakšíkovcom."

Samozrejme, v knihe nie je priestor písať o všetkom, pozrime sa teda na ďalšie prepojenia (zo stránky právny dom):

"Ako súčasť vyšetrovania Libora Jakšíka špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici povolil polícii odpočúvať jeho telefón s účinnosťou od 2. júna 2010. Zhotovené prepisy následných rozhovorov naznačujú, že Libor Jakšík udržiava celú sieť kontaktov, ktoré siahajú vysoko do radov polície, Kancelárie generálneho prokurátora SR a ďalších zložiek súdnej moci.
Medzi najvplyvnejšie ryby v tejto sieti patrí Stanislav Jankovič, bývalý viceprezident Policajného zboru SR (PZ SR), ktorý dnes (článok je zo 7. 5. 2013) robí poradcu ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi."

Dajme si to do súvislosti aj s tým, ako prokurátorský klan Palovičovcov (otec a syn) nadobudli majetky typu apartmán na Floride práve tým, ako "dôkladne" vyšetrovali mafiánske klany. Tak dôkladne, až sa mafiáni nepodostávali na slobodu...
Tento klan robí aj špinavú prácu priamo pre Roberta Kaliňáka, prenasledovali Gábora Grendela, môjho asistenta a najnovšie opäť Grendela a Lipšica (ruka v ruke s Kočnerom).

Robert Kaliňák už pochádzal z prostredia konkurznej mafie, neskazil sa v politike. Vo vláde máme originál mafiána. A má na starosti políciu. Predstavte si Al Caponeho ako šéfa polície...

No žiaden strom nerastie do neba. Toľko káuz už je príliš aj na voliča Smeru. A tak pokles preferencií už museli odraziť aj naše prieskumné agentúry. A kauzy už budú z každej strany len pribúdať a pribúdať.
V knihe je zachytená len časť kriminálneho príbehu. Nie je napríklad povedané kam rozkradnuté miliardy išli (len na DPH sa každý rok rozkradne 1 miliarda eur!!), kto ich pre pohlavárov Smeru spravuje na Slovensku, kde ich majú v zahraničí. Ale postupne sa dostaneme aj k tomu, napínavá kriminálka pokračuje.

Kniha takisto končí otvorene. Pochopiteľne, vďaka Bugárovi, Procházkovi, Žitňanskej, Šebejovi, Kresákovi, Janckulíkovi a ich parťákom vláda mafie pokračuje. Avšak tým pokračovaním je už len pád nadol. Bude na nás všetkých, aký presne bude koniec tohto  príbehu.

Citátom som začal, citátom aj skončím. Z knihy Gustáva Murína "Gorily v podsvetí":
A to je aj záverečný odkaz všetkých týchto vládcov podsvetia, ktorí nakrátko závratne zbohatli, zanechali za sebou veľa krvi a nešťastia, aby rovnako neodvratne padli.
Nič po nich neostáva - ani dielo, ani majetok, len nešťastné obete.

 • Tlačiť
 • 10

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 133
 • Priemerná čítanosť: 5541
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Podpredseda Demokratickej strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 133
 • Priemerná čítanosť: 5541
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Podpredseda Demokratickej strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Kalendár sa načítava...