Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Jozef Rajtár

Prečo začal Kaliňák blogovať namiesto odstúpenia

29.08.2016 | Jozef Rajtár

Robert Kaliňák začína blogovať, Ladislav Bašternák robí to, čo doteraz

 • Tlačiť
 • 22

Odhliadnuc od toho, že mu to píše akýsi kolesík, Robert Kaliňák začal (opäť) blogovať. O tom, ako je s ním a Bašternákom všetko v poriadku, veď mu na nič neprišli...

Zatiaľ čo zúri kauza Bašternák, jej hlavný "hrdina" pokračuje vo svojej protiprávnej činnosti nerušene ďalej.
Stavia v rozpore so všetkými povoleniami a nebol by som prekvapený, keby si v tejto chvíli aj pokojne odnášal z daňového úradu "trocha toho kešu" na prilepšenie svojho "úbohého života"...

Prečo obaja nabrali druhý dych a idú si opäť svoje?
Vo štvrtok, 25 augusta, som bol na branno-bezpečnostnom výbore NRSR s hlavou špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom. Odporúčam pozrieť k tomu video v tomto článku. Tu je jadro pudla toho, čo som sa dozvedel:

- Prokurátor Špirko, ktorý statočne vyšetroval Roberta Kaliňáka a ktorý bol falošne obvinený, pričom do jeho pracovne nabehlo komando z Kaliňákovej polície NAKA, je už naspäť v práci
- "postupne sú mu vracané spisy prípadov, ktoré vyšetroval"
- Avšak pozor - všetky jeho záznamy zaistila Kaliňákova polícia NAKA a bude ich naďalej držať ("...však si uvedomte, spisy boli zaistené, disponuje nimi polícia")!

Tu sa dostávame k podstate!!
"Vracanie spisov" je tak len symbolickým gestom pre verejnosť, "aby sa vytvoril dojem spravodlivosti", ako sa nedávno vyjadril Robert Fico.
So všetkými detailnými údajmi uzamknutými na "elitnej polícii" NAKA bude Špirkovo vyšetrovanie zablokované. Síce samotné obvinenie bolo zrušené, vyšetrovanie však naďalej pokračuje. A jeho obvinenie môže byť kedykoľvek znova vznesené.

Ťažko si predstaviť, že si bude prokurátor pýtať tie isté údaje z bánk, katastra atď. ešte raz s odôvodnením, že "polícia mi zadržala údaje prípadov, na ktorých som pracoval, lebo ma vyšetruje (a to za skutok, ktorý nie je trestným činom)."
Je to celé absurdita, lebo polícia nemôže takto blokovať vyšetrovanie zločinov a už vôbec nie z takýchto dôvodov. Celé je to protizákonné konanie "kaliňákovcov" a je to minimálne na tieto paragrafy:
- Marenie vyšetrovania
- Zneužitie právomocí verejného činiteľa
- krivé obvinenie s úmyslom privodiť trestné stíhanie

Najfascinujúcejší je postoj vedúceho špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika. Na začiatku svojej správy pre parlamentný výbor opisoval, akou prísnou previerkou musia prechádzať špeciálni prokurátori. Vasiľ Špirko bol zároveň úspešným prokurátorom, podvodníkov sa mu darilo dostať až do basy. Normálne by človek čakal, že jeho nadriadený Kováčik sa za neho bude biť a bubnovať na poplach proti tomu, že bol krivo obvinený.
Opak bol však pravdou!
Keď som sa ho pýtal na pravidlá postupu pri vyšetrovaní - prečo teda proti tak preverenému človeku ako Špirko bolo tak urýchlene vznesené obvinenie a s takou údernosťou sa postupovalo pri vymyslenom obvinení - v protiklade s tým, keď napr. ja podám oznámenie na skutočné zločiny a mesiace sa vôbec nič nedeje - tak sa začal rozčuľovať, že sa do toho nerozumiem a každý prípad je iný.
Tak som sa ho rovno spýtal, či pravidlom proste nie sú inštrukcie od Kaliňáka, na čo už úplne skolaboval a odmietal odpovedať na ďalšie otázky.

V minulých obdobiach si na prokuratúre zjavne robili, čo chceli bez výraznejšej opozičnej kontroly. Tentoraz bol Kováčik zúrivý, že im zablokovanie Kaliňákovho vyšetrovania neprešlo len tak v tichosti, ale je odhalené na verejnosti.

V každom prípade je skutkový stav taký, že nateraz si po právnej stránke môžu Bašternák s Kaliňákom vydýchnuť, vyšetrovanie je de facto zastavené. Preto jeden veselo bloguje o tom, ako je všetko v poriadku a druhý naďalej protizákonne pokračuje vo svojich dépéháčkarskych projektoch.

A ja zasa garantujem, že to nenechám tak a mafiáni vo vláde a na prokuratúre sa ešte zapotia. Aj keď nateraz si myslia, že to s odretými ušami uhrali. Neuhrali, všetko sa len začína. Koncom bude až rozsiahla reforma našej "spravodlivosti"!

 • Tlačiť
 • 22

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 134
 • Priemerná čítanosť: 5509
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Volebný líder a podpredseda Demokratickej strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 134
 • Priemerná čítanosť: 5509
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Volebný líder a podpredseda Demokratickej strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Kalendár sa načítava...