Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď odsúdia Filipa

27.06.2019 | Jozef Rajtár

Diskusia (15 reakcií)

27.06.2019 | dahona8

Podezřelý byl veřejný činitel, kteří ovládal policii, manželka podezřelého pracuje v SIS v, a spolužák kamaráda podezřelého, byl generální prokurátor, na speciálního prokurátora ještě v roce 2017 se nalepila vysoká hotovost peněz, a policie nekonala.
Pokud je veřejně známo, jaký plat má poslanec, ministr, soudce, tj státní zaměstnanci, tak proč je trestné, pokud se na jejich účtech zjistí transakce ve vysokých částkách, namatkovou kontrolou zaměstnance? Proto jsou soudci tací zaujatí vůči tomu, jestliže oprávněná osoba (zaměstnanec banky !!) zjistí údaje o veřejném činiteli, které zpochybňují osobu ministra vnitra? Soudci, jako státní zaměstnanci mají obavy, že pokud by se někdo podíval na obraty jejich účtů, našel by podobné El Dorado "půjček" od "nebankovek", jak se nacházely na účtu Kaliňák? Vedení banky jim zajišťuje komfort při převodech úplatků, proto nějaký zaměstnanec jim nebude do toho babrat ??
Pochybnosti o osobě ministra vnitra představují pochybnosti o tom, ze osoba Kaliňák nedokáže zajistit bezpečnost státu, ani chod min.vnútra, ani snižování kriminality. Vždyť v celém světě je trend nutnosti prolamovat bankovní tajemství, pokud se vyskytnou učíte okolnosti. Je množství jasných důkazů, že všude se bankovní tajemství zneužívalo na nekalé činnosti. I švýcarské banky kapitulovali vůči tvrdosti bank.tajomstva ..
Navrhuji, že I rakouský kancléř Kurz by měl dát trestní oznámení na neznámého za pomluvení, který ho natočil. Neboť k natočení videa nedal souhlas, tedy nic z toho, co bylo na videu se nestalo. Obdobně konal Kaliňák i banka v případě Rybanič. A pokračuje soudce. zaměstnanec poukázal na zneuživaní bank.tajem. přímo min. vnítra, a manžment banky se nasral.

27.06.2019 | LPB

U nás je asi najviac capov záhradníkmi. Dúfam, že aj ani Imreczeho sa nezabudne.

27.06.2019 | IvanPe

Ludia zo SaS odvadzaju dobru pracu a kedze nevedia doveryhodne klamat tak nie su popularnymi politikmi.
Skoda.
Voliaca vacsina chce byt klamana.

27.06.2019 | @@@

toto my pripomina male deti ked sa vyhovaraju že oni možu robiť danu vec len preto že ine deti su tiež zle .....


a toto akože ma byť ta zmena ...zmena za ludi ktory sa riadia tym istym heslom "naši ludia " možu porušovať zakony :D :D :D

27.06.2019 | martin33

"S Filipom ideme ďalej "...
Znamena to, ze sa obratite na ESLP v Strasbourgu ?

27.06.2019 | Jozef Rajtár

Postupnosť je najprv najvyšší súd a následne ESĽP

27.06.2019 | martin33

Aha jasne. Myslel som si, ze toto posledne rozhodnutie uz bolo z Najvyssieho sudu, ale potom som si uvedomil, ze to bol len krajsky sud.
Planujete pripadne poziadat o milost u prezidentky ? Viem, ze dolezitejsie je rozhodnutie sudu, to by bolo urcitym precedensom v podobnych pripadoch, ale by sa aspon ukazalo, aky ma k tomuto pripadu vztah samotna prezidentka.

27.06.2019 | Jozef Rajtár

Chceme ísť súdnou cestou a vytvoriť aj užitočný precedens! Je dôležité docieliť rozhodnutie súdu, lebo inak sa u nás nič nezmení!

28.06.2019 | Andrej_sk

Drzim palce.

28.06.2019 | Jozef Rajtár

Vďaka za podporu!

27.06.2019 | Roman Kanala

Na Zlodejsku sa to robí tak, že gauner napíše rozsudok a potom hľadá sudcu, ktorý je ochotný ho vyhlásiť. Normálni sudcovia to odmietajú, lebo sa nechcú zhovadiť.

Willantová sa zhovadila poriadne, lebo bola lenivá k rozsudku pripísať fakty a ako reprezentujú skutkovú podstatu trestného činu. Šamko to odsúdenie buď dostal príkazom, alebo ho niečím vydierajú.

A pretože na Zlodejsku je len dvojstupňový justičný systém, ostáva len dovolanie. A Štrasburg, čo bude trvať päť rokov a prisúdené odškodné nepostačí ani na honorár advokáta. Čo som sem napísal, nie sú špekulácie, ale osobná skúsenosť.

27.06.2019 | Jozef Rajtár

Predseda krajského súdu Bratislava je Sádovský, Bžánov kamarát. Priamy vplyv na rozhodnutia z princípu síce nemá, ale vie si ho vydobyť!

27.06.2019 | Roman Kanala

Na Zlodejsku po zlodejsky sú dve inštancie a dosť. Stačí, ak organizovaný zločin ovládne dva stupne a je to vyhraté. Na Švajčiarsku po švajčiarsky sa prípúšťa možnosť, že človek sa môže pomýliť, aj keď je sudca. Tak sú odvolacie inštancie štyri. Prvou je samotná inštitúcia, ktorá vydala rozhodnutie a môže ho sama korigovať potom je odvolacia inštancia, veľká komora kantonálneho justičného dvora a dve federálne inštancie.

A napokon je Štrasburg, z ktorého si kalibašteri robia prču, lebo jeho rozhodnutia nemôžu zmeniť právny stav na Zlodejsku, len legislatívu. Ale na Švajčiarsku po švajčiarsky ich berú vážne, lebo prehrať v Štrasburgu je veľká hanba preveľká. Ale len tam, kde majú čosi ako česť a dôstojnosť.

Ako odvšivaviť justíciu a verejnú správu
Právny systém i personálne obsadenie inštitúcií boli devastované už od roku 1990. Riešením by mohlo byť jedno jediné opatrenie, ak by bolo dôsledne vynucované. Zákaz konfliktu záujmov.
27.04.2018
https://blog.etrend...

28.06.2019 | chr

Na zlodejsku po zlodejsky . To bude platiť ešte dlho . Pán Rajtár držím vám aj Filipovi palce a prajem veľa trpezlivosti .

28.06.2019 | bohuskoknm

Pripájam sa, no musí nás byť omnoho viac ako 50 % dementných voličov v SR.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
  • Počet článkov: 133
  • Priemerná čítanosť: 5542
  • Priemerná diskutovanosť: 23
  • RSS blogu

O blogu

Podpredseda Demokratickej strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.