Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Jozef Rajtár

Ficov džihád: Vyhraj voľby, môžeš baliť peniaze do alobalu!

23.11.2015 | Jozef Rajtár

Limity slobody a naša budúcnosť

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 5

V strane Smer opäť zavládla radosť. Vďaka teroristom idú preferencie nahor a potečú peniaze. Kaliňák už so šťastným úsmevom oznámil, že milióny eur budú musieť ísť na protiteroristické opatrenia: "Určite sú to milióny eur, ale zase nie stovky," tvrdil.
Pár desiatok miliónov hore dolu, podľa toho, ako rýchlo sa bude dať do volieb baliť do alobalu pod rúškom chytania alžírskych svadobných podvodníkov. Lepší príbeh o hrdinskom boji strany Smer s teroristami nebol bohužiaľ poruke. Ale čo už, hádam aj to málo bude stačiť - ako obvykle.

Problémom vládnutia strany Smer je nielen extrémna korupcia - 14 miliónové tety Anky, jedno CT-čko za cenu troch, kompa (na Mesiac?) za 25 miliónov, ale aj čisto povrchné, marketingové konanie. Niekoľko mesiacov už akože prebieha zvýšená ochrana hraníc, no cez tú schengenskú - s Ukrajinou, si pokojne preletí vrtuľník s pašerákmi a migrantami. A nik by sa to nedozevedel, ak by vrtuľník nehavaroval.

Je dôležité čeliť možnej teroristickej hrozbe, pripraviť sa a pomôcť Francúzom. Je treba to robiť poriadne a primerane na naše pomery. Zároveň pri tom nekradnúť a nezneužívať to účelovo na siahnutie na vydobyté slobody všade tam, kde to nie je nevyhnutné.

Samozrejme, zanedbané to celé bolo na západe. Masívna imigrácia do Belgicka a Francúzska z bývalých kolónii pred 2-3 generáciami škodí dnes. Predmestia Paríža alebo rôzne "Molenbeeky" v Bruseli sú semeniskami terorizmu, o asociálnych aspektoch a kriminalite ani nehovoriac.
Napriek tomu sa Merkelová nepoučila. Dnes stále tvrdí, že pozvánka platí. Zároveň ide platiť tureckému prezidentovi, aby imigrantov zadržal už v Turecku. Takže migranti pozvaní dobrou "Mutti" budú zadržiavaní kordónmi zlých tureckých policajtov. To je ozaj "hodnotové" európske riešenie. Navyše Erdogan to podmieňuje podporou EÚ v boji proti kurdskej organizácii PKK...

Európu to všetko bude navyše stáť stratu mnohých slobôd, ktoré bude ťažké vybojovať späť. V schengenskom prietore budú medzi niektorými štátmi ploty. Nie všade sa tak budú nazývať. Rakúsky kancelár Faymann nazval plot na Slovinskej hranici "bránou s bočnými dielmi". Slovu plot (Zaun) sa vyhýba ako čert krížu, lebo za neho predtým kritizoval Maďarov.
V Slovinsku plot s Chrovátskom zase nazvali "dočasnou fyzickou bariérou".

Ak by sa však poriadne strážila schengenská hranica, mohli sme sa tomu vyhnúť.
V minulosti prišiel likvidačný trest za nechránenie si svojich výdobytkov okamžite. Každý tak prirodzene chápal dôležitosť primeranej obrany.
Preto obrovský trh tovarov v Babylone chránili ozrutné hradby so strážcami a vojskom. Ak by nebolo ochranných hradieb, rozvinutá výmena tovarov by nemala šancu sa udržať - Babylon by padol za obeť prvému hlúčiku barbarov.
História následne hľadala maximalizáciu slobody za, zároveň, ešte dostatočnej bezpečnosti na jej ochranu. Vždy bolo treba niektoré základné veci v oblasti bezpečnosti udržať práve na to, aby sa kvôli ich absencii nebolo treba dosiahnutého pokroku vzdávať.

Podobenstvo s Babylonom je zrozumiteľná vec. Hradby sa však dajú preboriť aj inými spôsobmi. Pozrime sa na finančnú bezpečnosť.

Jeden džihád pomáha druhému
Popri dotovaniu Grécka dnes Slovensko podrýva najviac práve korupčný džihád strany Smer (aj za iných bola korupcia, ale nie tak extrémna). Od daňových poplatníkov sa sajú rekordné sumy peňazí do štátnej kasy. Z nej plynú miliardy mecenášom strany Smer, aby následne mohli odísť do večných lovíšť na Cypre, v Belize, alebo v Monaku.

Paradoxom je, že ilegálna imigrácia a teroristický džihád pomáhajú vo voľbách práve zanieteným džihádistom proti finančnej bezpečnosti Slovenska zo strany Smer.
Robert Fico je človek bez hodnôt, všetko podriaďuje len momentálnemu úspechu seba samého. Keď je treba, je komunistom, keď je treba tak obchodníkom, keď je treba, tak katolíkom, keď je treba, tak bojovníkom proti islamistom.
No rovnako bude aj islamistom, ak by mu to malo prospieť.

Ale toto je reálne v našich rukách nedopustiť. A spraviť zo Slovenska krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 5

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 124
 • Priemerná čítanosť: 5465
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 124
 • Priemerná čítanosť: 5465
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Kalendár sa načítava...