Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Jozef Rajtár

Stop šikanovaniu zo strany štátu!

06.07.2015 | Jozef Rajtár

I tak še da, i tak še da, no tak i tak še neda

 • Tlačiť
 • 14

Opakovane sa tzv. pravicové strany snažili robiť nejaký kompromis medzi normálnym systémom a socializmom.
Nikdy s tým neboli úspešné, ľudia za nich hlasovali len pre to, že sú "tí slušnejší, lepší, normálnejší, iní"... alebo niekto konkrétny im bol sympatický.
SaS predstavila v piatok svoj nový program, ktorý kompromisy medzi socializmom a normálnym a správnym systémom nerobí.

Už od najstarších čias civilizácie pozorujeme, že vzorce úspechu stoja na takých pilieroch ako je bezpečnosť, spravodlivosť, infraštruktúra a dobré podmienky na podnikanie, prácu a celkovo život.
My ľudia sme, na rozdiel od takých levov, skupinové tvory. To znamená že máme v našom psyché zakomponované elementy ako egoizmu, tak aj altruizmu. Oveľa viac však egoizmu - lebo bez uchovania a úspešného prežitia samého seba pre nás ostatné stráca význam.
Altruizmus máme v sebe preto, lebo keď nás napríklad napadnú nepriatelia, šanca prežitia pri individuálnej ochrane klesá blízko k nule. Musíme preto spolupracovať a pomáhať si do nevyhnutnej miery.
Altruizmus je forma investície, ktorá sa môže vrátiť hneď, neskôr, alebo vôbec. Vynútený altruizmus sa dá použiť iba v nevyhnutnej miere, inak spôsobuje kolaps celého systému (komunistický blok, Grécko atď.). Odčerpáva totiž zdroje od tých, čo ich produkujú a zabíja motiváciu sa snažiť.

Nový program SaS je programom úplne jasne zameraným na dhodobú prosperitu postavenú nie na krátkodobých efektoch, nie na socialistickom prerozdeľovaní, ale na pevných a jasných zásadách. Je tiež konkrétny a nehlása "svetový mier". Napríklad:
- Okamžité a jednoznačné zrušenie tzv. daňových licencií
- Zníženie sadzby rovnej dane z príjmov na úroveň 15%
- Pokuty nebudú plánovaným príjmom verejných rozpočtov (a teda úradníci a policajti nebudú dávať pokuty za čokoľvek, len aby splnili plán výberu)

Program jasne vedie k ekonomickej a následne aj všeobecnej slobode. Prečo by mali pravicové strany mať v sebe silné socialistické komponenty, najmä keď vieme že tieto škodia všetkým, okrem malej skupiny ľudí? Len preto, lebo veľa nevoličov pravicových strán si myslí, že sú im tieto škodlivé prvky osožné?
Prečo by sme mali robiť to, čo Gréci a očakávať výsledky ako v Singapúre, na Novom Zélande, alebo v Británii?
Aký to má význam, chceme sa donekonečna potácať na okraji ako "nejaká východoeurópska postkomunistická krajina"?
Ja hovorím jasne - na Slovensku máme na to prehlasovať ficoidov a ich pomýlený náhľad na svet. Máme na to, aby sme sa stali nielen prosperujúcu krajinou, ale príkladom pre ostatných, ako ďaleko sa dá vyšvihnúť. Máme na to, aby sme sa stali krajinou, kde ľudia a firmy z celého sveta budú nielen investovať, ale si aj ukladať zisky.

Singapúr sa nachádza pozdĺž rovníka, presne ako krajiny rovníkovej Afriky, avšak prúdia tam investície a peniaze z celého sveta, lebo jednoducho spravili správnu vec. Zabezpečili vynikajúcu bezpečnosť, infraštruktúru a podmienky na podnikanie.
Nám stačí pár rokov, aby sme dobudovali základy, ktoré sa už položili po páde Mečiara. Následne to už pôjde dobre. Dnešný svet je rýchly a investície z celého sveta prídu rýchlo tam, kde pre nich vytvoria dobré podmienky.

 • Tlačiť
 • 14

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 132
 • Priemerná čítanosť: 5608
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 132
 • Priemerná čítanosť: 5608
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Kalendár sa načítava...