Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aká je hodinová mzda profesora?

02.08.2015 | Jozef Hvorecký

Diskusia (5 reakcií)

03.08.2015 | Roman Kanala

To je nápad. Myšlienka pre nový server. Už ich existuje spústa na vyhľadávanie v Obchodnom registri, dlhoch Sociálnej poisťovne či inde. Teraz by sa mal vytvoriť server "Strapce inkompetencie". Tak by sa dalo zmapovať, ktorý darebák podporil ktorého, citácie kámošov dookola do kruhu, úbohá úroveň seminárov, zborníkov a publikácií, a kto koho dostal do kola. Tak by bolo všetko na očiach, na rozdiel od rozhodovania ministerstva a akreditačnej komisie.

08.08.2015 | Jozef Hvorecký

Myslel som si, že moje pesimistické závery sa týkajú budúcnosti. Zdá sa, že táto temná budúcnosť je bližšie ako som sa vo svojej naivite nazdával:
http://postoy.sk/co...

11.08.2015 | Roman Kanala

No super borec: "na Pedagogickej fakulte KU v roku 2005 obhájil diplomovú prácu, v apríli 2006 doktorát a v júni 2006 docentúru".

Riešením nie je neprenosnosť pytulu docent a profesor. Riešením je zrušenie pytulu docent a profesor. To nemá byť pytul, ale pracovné zaradenie. Pracovné zaradenie je z definície neprenosné na inú inštitúciu. Pytul je doktorát a už nič ďalšie. Kým sa toto nezmení, tak tam stále ostane socík.

12.08.2015 | Jozef Hvorecký

Úplne súhlasím. Keď škola niekoho nevhodného spraví docentom/profesorom, nech si sama nesie následky.
Mimochodom, takáto zmena je len jednou z úprav "pravidiel hry" v našom vysokoškolskom systéme, ktoré navrhujem v Testamente vedca.

02.12.2015 | Juraj Vesely

Možno by bolo dobré si to dať do súvisu s poplatkom za habilitačné konanie, ktoré chudák snaživec musí po splnení kritérií vyťahovacieho rebríka zaplatiť vysokej škole. Nie je to zanedbateľná suma, je to približne 2000 EUR (niekde viac, niekde menej). Snáď by niekto nechcel aby sa tieto prostriedky použili na zodpovedajúcu odmenu oponentovi.

Jozef Hvorecký

Jozef Hvorecký
  • Počet článkov: 114
  • Priemerná čítanosť: 2447
  • Priemerná diskutovanosť: 10
  • RSS blogu

O blogu

Vysokoškolský pedagóg špecializujúci sa na znalostný manažment, e-learning, na používanie výpočtovej techniky vo vzdelávaní a na manažment vysokých škôl. Svoje názory na anti-manažment vysokých škôl zhrnul v knihe Testament vedca (Premedia, 2015).Honorary Lecturer of the University of LiverpoolNávod, ako zábavnejšie učiť fyziku, matematiku a slovenčinu nájdete v poloučebnici Meňavce: Veľký tresk (Raabe, 2018). Každý zvedavec vo veku 10 - 110 rokov v nej niečo zaujímavé nájde.Člen iniciatívy Za živé univerzity