Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reforma školstva: ako sa to nemá robiť

24.10.2017 | Jozef Hajko

Diskusia (1 reakcia)

25.10.2017 | Jozef Hvorecký

Pán Hajko,
ako sa vraví, do futbalu a školstva sa vyznačujú všetci. Neviem, či si myslíte, že sa vyznáte do futbalu, ale pri školstve je vaša sebadôvera očividná.
Dokument Učiace sa Slovensko patrí do radu dokumentov, ktorých sa od revolúcie objavilo niekoľko. Na ukážku spomeniem mená Milénium a Konštantín. Vždy obsahovali sériu nápadov, ako školstvo modernizovať - a vždy skončili v zásuvke ministra, ktorý ich zadal. Rovnakú obavu som mal aj v tomto prípade. Ako vidieť napĺňa sa. Tentoraz je divadlo pre verejnosť orientované na "nejasnosť priorít a nákladov". Lenže nič podobné v zadaní nebolo! Autori dostali za úlohu zmapovať problémy nášho školstva od materských škôl po vysoké, porovnať ich so svetom a podať zoznam toho, čo treba robiť. Nie je ich vinou, že nedostatkov je 250 strán.
To, že ministerka od nich chce niečo iné ako bolo v zadaní, nie je ich chyba. Osobne v tom vidím iba zámienku, aby sa aj táto správa založila do archívu.
Je mi ľúto, že z neznalosti veci jej držíte stranu. A už vôbec nerozumiem, prečo chcete späť peniaze od ľudí, ktorí spravili presne to, čo sa od nich žiadalo. To je nejaký nový trik na odradenie expertov v budúcnosti?

Jozef Hajko

Jozef Hajko
  • Počet článkov: 21
  • Priemerná čítanosť: 2544
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobí ako analytik a publicista. V minulosti hlavne novinár a poradca poslancov Národnej rady SR. Jeden zo zakladateľov Podnikateľskej aliancie Slovenska, jej prvý riaditeľ a v súčasnosti člen jej vedenia. Autor viacerých kníh a štúdií so zameraním na ekonomiku, spoločenské témy a históriu Slovenska.