Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príliš sa zaoberáme rebríčkami...

14.10.2015 | Jozef Habánik

Diskusia (2 reakcie)

14.10.2015 | Ivan Schultz

„Univerzity dnes získavajú významné množstvo finančných prostriedkov z EÚ a na každý projekt musia postaviť kvalitný projektový tím, ktorý to „odmaká“ od A až po posledné byrokratické Z.“ (citát z blogu)
Čo tam po konkurenčných rozmanitých rebríčkoch, hodnoteniach, analýzach, veď na slovenskej škole nie je dôležité naučiť sa víťaziť, ale zúčastniť sa! Tu sa s nikým neporovnávame, nesúťažíme, nemáme na také taľafatky čas!
Tu veru žiadni Caesarovia so svojím „veni, vidi, vici“ pred žiadny senát nepredstupujú, toto tu nie je Rím, ale Byzancia...
...
Študenti slovenskí, „...sledujte hospodárske dianie na Slovensku, trendy a typy nových investorov, ktorí sú šancou na rýchly rozvoj kariéry.“ (citát z blogu)
Nestresujte sa, milí študenti slovenskí, „...skutočne úspešných profesionálov z Vás urobí reálny život a Vaše odhodlanie ísť za vytúženým cieľom.“ (citát z blogu)
Podľa tohto najlepšia vedomosť, akú môže slovenský študent na slovenskej vysokej škole obdržať, je vedomosť „who is who in Slovensko“.
Slovenská vysoká škola, špásov stodola.

14.10.2015 | Roman Kanala

Tiež som sa pozastavil nad tým "nezastavme sa, bratia, veď sa ony stratia".

Citát: "trendy a typy nových investorov, ktorí sú šancou na rýchly rozvoj kariéry."

Ak je cieľom rýchly rozvoj kariéry, tak treba plným tempom plávať dolu prúdom bez ohľadu na spáleništia a krvavé rieky. Konformita s režimom fašistickým, boľševickým či fašoboľševickým a absencia mravných zásad je skvelým vybavením pre úspešnú kariéru v akomkoľvek režime, v akejkoľvek dobe.

Ale to je všetko len utilitaristické ponímanie vzdelania ako výuky a univerzít ako učilíšť. V tej úvahe nachádzame implicitné pohŕdanie vedeckou činnosťou, ktorá je ťažiskom činností univerzít v slobodnom svete. Na Zlodejsku sa skriptá cenia ako monografia a článok v zborníku kámošov v Tatrách rovnako ako u Elseviera. Vysoké školy sú učilištia a nie chrámy vedy. Toto je príčinou biedy a úpadku. Vyučujúci, ktorý len vyučuje, reprodukuje, čo sa kedysi pred rokmi naučil, ale výskum nerobí žiaden.

Jozef Habánik

Jozef Habánik
  • Počet článkov: 11
  • Priemerná čítanosť: 1586
  • Priemerná diskutovanosť: 9
  • RSS blogu

O blogu

Rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne. V rámci svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje ekonomike, regionálnemu rozvoju a regionálnej politike. Je riešiteľom a koordinátorom viacerých vedeckých projektov (KEGA, VEGA, projekty programu cezhraničnej spolupráce SR a ČR). V minulosti pôsobil aj ako štátny tajomník ministra školstva.