Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď sa sen mení na skutočnosť

07.12.2016 | Jozef Habánik

Diskusia (3 reakcie)

07.12.2016 | Niless

No pan rektor len treba povedat aj B ktoze tej popoluske kupuje saty a ked pride ten princ s venom (uspesny vyskum) kto zlize smotanu?

Ono cely vyskum na univerzitach moze fungovat pokial je to dobre nastavene, co nie je. Ak nejaky vyskumnik robi pod nejakou hlavickou resp. prospech z vyskumu by mala byt toho kto financuje vyskum. Tak to funguje na trhu. Bohuzial v nasom skolstve nebyva nicim nevidanym ak skola ci EU alebo SR financuje vyskum a patent konci vo firmach kde autori vyskumu su tichymi spolocnikmi. Takze ak sa ma financovat vyskum tak v sukromnej sfere, alebo ak na skolach tak nech si to skoly financuju zo svojich aktivit prípadne nech sa zafinancuju naklady na vyskum + naklady neuspesnych vyskumnikov napr. velka cast SAV.

08.12.2016 | HromBlesk

Je to hrozná škoda, nebolo by lepšie mať tie peniaze na skutočnej škole, kde je zázemie???? Penazí je dosť len sa zle používajú, rozptylujú sa a takéto projekty len dávajú neoprávnenú váhu existencii skol ako je Tr univerzita. Skoda...dalsia premárnená šanca. Moj názor TU nemá byť univerzita..prerobiť na vyššiu odbornú školu tzv nemeckú Fachschule, ktorá je zameraná na duálne vzdelávanie po skončení strednej školy ..t.j. majstri, technologovia atd atd atd. Výskum skla??? prečo nie sú tam dve fabriky na sklo...len aby to neboli vyhodené prachy...

08.12.2016 | Jozef Hvorecký

Pán HromBlesk!
Musím sa postaviť na obranu TU. Možno netušíte, že kritériá výberu podporovaných grantových projektov sú iné pri európskych projektoch ako to na Slovensku. Mám pocit, že z vás hovorí závisť. Naopak ja im gratulujem, aj keď sú našou konkurenciou.
Udelenie grantu naznačuje, že majoritné tvrdenia o tom, ktoré univerzity so kvalitné a ktoré nie, sú skôr mýtmi. A snahou odrovnať mladšie vysoké školy.

P. S. Zdá sa, že netušíte, že Lednické Rovne sú hneď vedľa Trenčína. A ani to, že najlepšie vysoké školy intenzívne spolupracujú s priemyslom.
P. S. 2 Nebyť takejto spolupráce, neexistoval by napríklad internet. Kde by ste potom zverejňovali svoj svetabôľ?

Jozef Habánik

Jozef Habánik
  • Počet článkov: 11
  • Priemerná čítanosť: 1587
  • Priemerná diskutovanosť: 9
  • RSS blogu

O blogu

Rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne. V rámci svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje ekonomike, regionálnemu rozvoju a regionálnej politike. Je riešiteľom a koordinátorom viacerých vedeckých projektov (KEGA, VEGA, projekty programu cezhraničnej spolupráce SR a ČR). V minulosti pôsobil aj ako štátny tajomník ministra školstva.