Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zlaté Zajacove dvadsaťkorunáčky

14.01.2011 | Jedovatá slina

Diskusia (6 reakcií)

14.01.2011 | LubošB

Minulý mesiac som bol so synom na detskej pohotovosti na Kramároch.Zaplatil som pohotovostný poplatok. Zbytočne sme hodinu čakali na internom, poslali nás na odborné, kde som chcel mimochodom ísť hneď, ale nedalo sa bez návštevy u interného.Potom z odborného nás odporučili na infekčné, kde sme zaplatili znovu pohotovostný poplatok. Ráno sme na Kramáre prišli, večer odišli a dvakrát sme zaplatili pohotovosť.

14.01.2011 | sona08

ale za prednostne objednanie sa platilo extra aj za zlatych Zajacovych 20 korunaciek a pohotovostny poplatok sa platil tiez extra ;)

Len tie dvadsat korunacky sa zrusili.

15.01.2011 | Juraj Mašláni

Nie je to celkom tak. Vyberať poplatok za prednostné ošetrenie umožnila novela zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti až od 1. septembra 2005. Dvadsaťkorunáčky R. Zajaca boli zrušené kedysi v lete 2006 po nástupe vlády R. Fica. Čiže za prednostné ošetrenie sa síce platilo aj za Zajaca, ale v tom čase to vo svojich ordináciách zaviedli len prví Mohykáni. K "rozmachu" a všeobecnému rozšíreniu vyberania poplatkov za prednostné ošetrenie došlo až po zrušení Zajacových 20-korunáčok.
Podstata je však inde: 1. že vás v ordinácii v niektorých prípadoch fakticky prinútia poplatok zaplatiť (úvodnou vetou "príďte s tou boľavou nohou o dva mesiace", a 2. službu, za ktorú ste zaplatili, nedostanete - neošetrili vás prednostne, ale až o mesiac, a nie vo vami požadovanom, ale lekárovi vyhovujúcom termíne.

16.01.2011 | sona08

Čiže za prednostné ošetrenie sa síce platilo aj za Zajaca, ale v tom čase to vo svojich ordináciách zaviedli len prví Mohykáni. K “rozmachu” a všeobecnému rozšíreniu vyberania poplatkov za prednostné ošetrenie došlo až po zrušení Zajacových 20-korunáčok.

HA HA HA

To mate odkial? Mate oficialny prieskum, alebo je to vas osobny pocit nadobudnty z hojnych navstev lekarov po celom Slovensku? Alebo je to len vase osobne zelanie?

K tej podstate. Mate pravdu, ale Zajacove 20 korunacky su tym padom spomenute uplne bezdovodne.

18.01.2011 | Juraj Mašláni

Máte pravdu: verejne dostupné celoslovenské štatistiky o tom, koľkí lekári a kedy začali vyberať od pacientov poplatok za prednostné poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ako znie oficiálny názov tejto služby, neexistujú. Vychádzal som len z nereprezentatívnych vzoriek - svojich, mojich kolegov, príbuzných a známych, aj to len v Bratislave a neďalekom stredoslovenskom okolí.
Zajacove dvadsaťkorunáčky nie sú spomenuté bezdôvodne. V súvislosti s poplatkom za prednostné poskytnutie zdravotnej starostlivosti je to síce "krátke spojenie", ale v realite k nemu dochádza v hlave nejedného pacienta, najmä ak má zaplatiť za nič.
Blog Jedovatá slina azda takéto zjednodušenia prežije v zdraví! Hoci jedovatom...

18.01.2011 | peposh

Aj ja mám malý príbeh...

Synovi nerástli zuby podľa vkusu spoločnosti, tak sme dostali papierik k návšteve odborníka na rovnátka. Je pravdou, že prvýkrát som to tak trochu zanedbal, tak po ďalšej prehliadke s novým lístočkom a upozornením, že ďalší už nebude, som kontaktoval odborníka, kde mi bolo povedané, že najbližší termín je cca za rok!
Chápem, že zuby rastú pomaly, no predsa len som trochu zaprotestoval, že je to dosť dlho, takto čakať. Na to som dostal odpoveď, že mám byť rád, lebo zo susedného okresu objednávajú ľudí na termíny 2 roky a viac.
Takže keď to spočítam, od doby, prvé rozhodnutia sme sa odborníkovi dostali tak do dvoch rokov. Na moje potešenie odborník konštatoval, že zuby sa medzitým po posúvali do správnej polohy, a teda jeho pomoc už nepotrebujeme...

Jedovatá slina

Jedovatá slina
  • Počet článkov: 32
  • Priemerná čítanosť: 2449
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Z redakcie TRENDU bez servítky