Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šeherezáda, Chodorkovský a my

23.02.2011 | Jedovatá slina

Diskusia (5 reakcií)

23.02.2011 | Daniel Jankech

Pri silných svedectvách sa dotknutí vždy snažia znížiť ich silu znižovaním dôstojnosti či diskreditáciou autora. Škála možností je široká...psychiatrická diagnóza, alkoholizmus, drogy.. či ukradnutý jogurt v samoobsluhe.
Poznáme to aj z útokov politikov na médiá či svojich oponentov.
Práve preto by sme sa mali vždy zamyslieť nad tým kto je ten, čo takéto metódy používa. Možno práve on je dôkaz svedectva.

23.02.2011 | sona08

ale myslim, ze sam neverite tomu, ze Chodorkovskij ani rublom statnu kasu na dani neobral. Druha vec je, ze pri velkych hracoch sa vsetky pochybenia vzdy budu zneuzivat na ich odstranenie. A takisto sa velki hraci so silnou podporou budu snazit rozsudky spochybnit a zneuzit podozrenia zleho rozsudku na svoje ocistenie, aje ked ono nemusi byt zasluzene takisto. Tu je tazke hodnotit, ked vsetko sledujeme spoza hranic a dovolim si tvrdit, ze silne zaujato.

Je to boj o moc, a Putin dobre vie, ze ho nesmie predat, lebo bez vlady nad ropnymi a plynovymi zasobami Ruska, nema tento stat ako celok sancu. Tak si na Ch. daval pozor, a vyuzil jeho mozno chamtivost na jeho odstranenie. Spinave, ale zdaleka nie ojedinele, a zdaleka sa taketo pripady nestavaju len statom s STB minulostou. Castokrat kritizujeme Rusko, USA aj Cinu za to, aku maju politiku voci svojim obcanom, ale nezamyslame sa nad tym, ze su to krajiny, ktorych geopoliticke realie su na hony vzdialene tym Europskym a tak hodnotit ich cez optiku europskych principov sa nam trosku skresluje obraz.

23.02.2011 | Juraj Mašláni

Máte pravdu. Neverím, že Chodorkovský neobral štátnu kasu ani o rubeľ napriek tomu, že Jukos bol v "inkriminovaných" rokoch najväčším súkromným platcom daní v Rusku. A neviem, či nie aj väčší ako pološtátny Gazprom. V druhom procese však už je zrejmé, že tu čosi – jemne povedané – veľmi smrdí. Uvedomuje si to dokonca aj prezident Medvedev, keď splnomocnil skupinu právnikov pri svojom úrade preveriť postup súdu v tejto (druhej) kauze. Čo je nevídaný precedens, ktorý vyvolal odpor sudcov na najvyšších sudcovských postoch, ktorí ho označujú za protiústavný zásah do nezávislosti súdnictva.

26.02.2011 | reality

neviem kde potom zaradiť SK, kde finančné skupiny ovládajú politické strany - to je demontáž demokracie, novelizácie zákonov v ich prospech, napr. NCHZ, TANAP,....

02.03.2011 | Juraj Mašláni

Slovensko hádam ani netreba zaraďovať – už je zaradené v hodnotení rôznych inštitúcií, napr. Svetovej banky či Svetového ekonomického fóra. V hodnotení SEF zaujalo vlani Slovensko v miere klientelizmu predposlednú 138. pozíciu (139 hodnotených krajín). Vo vymáhateľnosti práva nám patrí čestné 133. miesto, v dôvere verejnosti vo finančnú bezúhonnosť politikov 132. a transparentnosti pri verejnom obstarávaní 127. miesto.

Jedovatá slina

Jedovatá slina
  • Počet článkov: 32
  • Priemerná čítanosť: 2448
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Z redakcie TRENDU bez servítky