Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kažimír dáva, Čaplovič zaťato odmieta

07.02.2014 | Jana Zitňanská

Diskusia (5 reakcií)

08.02.2014 | muzunik

Pani Žitňanská,
v mene rodičov, ktorí majú postihnuté dieťa a ich vzdelávanie si vyžaduje osobného asistenta, Vám chcem poďakovať. Nepozerám na to, v ktorej politickej strane ste, pozerám na obsah, ktorý ste prezentovali. Máme 5 detí, jedno, to najmladšie, je postihnuté, potrebuje v škole osobného asistenta ... s manželkou o to bojujeme ako sa len dá - lenže naša legislatíva a najmä " činnosť" zodpovedných politikov je o ničom ... Tento chorý štát potrebuje veľa zmien ... Prajem Vám pekný deň

09.02.2014 | libertarian

Pani Žitňanská, kedže sa ficovci ukazali ako málo socialni, doporučujem vám velmi sociálne riešenie :
Vyhláste verejnú dobrovolnú zbierku na získanie penazí na tento ušlachtilý zamer.
Naši občania - aspon väčšina z nich určite radi prispejú po pár stovkách eur, ved aj peniaze od štatu sú vlastne tiež ich peniaze.
Nech sa konečne prejaví a dokáže socialne cítenie našich ficovských voličov, aj socialne cítenie vašich priaznivcov Novy.
A verím, že vaša Nova sa konečne dostane do vlády, a poriadne zdvihne občanom dane, aby boli peniaze na socialne účely. A potom dostane každý asistent dalších svojich pod-asistentov, a vyrieši sa aj problém nezamestnanosti.

09.02.2014 | Motylx

Narok na osobneho asistenta majú ľudia so zavaznymi zdravotnymi, duševnými poruchami.
Poslanci majú narok na viacerych osobnych asistentov.
Znamená to, že trpia obzvlast zavaznymi zdravotnymi, duševnými poruchami ?
Aby sme sa vyhli takymto a podobnym podozreniam, navrhujem, aby narok na osobneho asistenta mal každý. Rozsirenie ľudských prav.
Štát by mal aktívne podporovať, dotovať vznik iniciativ, zdruzeni, organizacii, zameriavajucich sa na túto nesmierne náročnú problematiku.
Kde na to vziať?
Tri stvrtiny prijmu, ktoré štát získa zdanenim produktivnych bude málo. Myslím, že máme takých vyspelych a uvedomelych, sociálne citiacich spoluobcanov, že sa radi zrieknu vsetkeho svojho majetku, aby navysili rozpocet nielen jedného ministerstva.
Je všeobecne známe, existujú studie, statistiky vypracovane americkými aj ruskymi vedcami nezávisle na sebe, v jednom prípade výnimočne aj v spolupráci, že ľudia, ak majú veľa peňazí, zbytočne sa venujú zahalke, alkoholu, sexu a podobnym činnostiam, ktoré vo výraznej miere znizuju hospodarsku výkonnosť štátu.
Tak skúsme apelovat na tie najuslachtilejsie city a znarodnujme. Ako zľava, tak sprava. Hlava, nehlava.
Vyhlasujem, že uvedene som napísal bez vedľajších úmyslov...nemienim zakladať žiadnu iniciatívu, zdruzenie, organizaciu, nebudem žiadať o dotacie, ani žiadne iné zdroje, kapacity, hnutelneho, či nehnutelneho, živého, či neziveho charakteru.
Hovorí zo mňa čistý, nefalšovaný, neriedeny tuzemsky um.

09.02.2014 | libertarian

nuž, takejto hromadnej výzve už hádam slečna poslankina Janka nemôže odolať, a umožní slovákom prispieť aj zvyškom svojich penazí (ktoré im štat zatiaľ láskavo ponecháva !) na tie šľachetné učely. Ked tak kukám na obrazovku, tak si uvedomujem, že by sa mi tiež hodil(a) nejaká asistent(ka).

09.02.2014 | Motylx

...by si harasil ?
:) :) :)

...som čítal, kedysi :) , takú rozpravku...

Ako drak tyranizoval ľudí a museli mu, keď vyhladol, obetovať pannu. Prišlo aj na princeznu. Podujali sa ju ratovat traja bratia. Postupne, po jednom. Každému z nich sa do cesty priplietli uboziaci, vyzadujuci si ich pozornost, čas, pomoc. Pomohol až posledný z nich, oni mu na oplatku pomohli premoct draka.
Obetovať ovcu, pannu, panica drakovi ( vysvetlivky: ovcana, navysit rozpocet kapitoly, ministerstva, štátu )...nepomoze.
Preniesť, oddialit zodpovednosť...nepomoze.
Ani ovcanom, ani tým uboziakom, ani princeznej, ani sebe.

Mimochodom...tí pocestni, neboli obyčajní pocestni...to bola metafora. Pre potlacenie svojho ega a otvorenie sa dobru v nás.
A tá zachranena princezna tiež nebola len taká obyčajná...je to naša vlastná duša.
Treba zabiť draka.
;)

Jana Žitňanská

Jana Žitňanská
  • Počet článkov: 25
  • Priemerná čítanosť: 3941
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Poslankyňa NRSR. Podpredsedníčka hnutia Nova.