Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ružinovský syndróm vyhorenia

23.05.2017 | Jana Poláčiková

Diskusia (14 reakcií)

23.05.2017 | @@@

neviem čo sa stažuješ ?...ked sa ti nepači tak chod byvať inde ....je kapitalizmus je jasne že vladnu peniaze a biznis ved toto sme v roku 1989 cheli komu sa to nepači nech ide do byvať inde a nestažuje sa

23.05.2017 | gejza77

prečo by sme mali odísť z Ružinova ??? .... my tu chceme žiť a nie sledovať ako developkárske práčky špinavých peňazí prznia naše okolie ....

23.05.2017 | @@@

už sa zobudte už nie je socializmus ale je kapitalizmus :P

24.05.2017 | gejza77

ja som mal pocit, že pranie špinavých peňazí a stavanie bez stavebného povolenia je protiprávne v každom systéme

24.05.2017 | @@@

kapitalizmus morlaku a ani žiadne zakony napozna :P

25.05.2017 | Bellarmino

Špinavé peniaze sú tie ukrývané pred ficoboľševickými zlodejmi. Nemôžete zarábať priveľmi, musíte sa podeliť s bdelými súdruhmi, to predsa nie je spravodlivé, že iba jeden si môže dopriať kaviár.

25.05.2017 | Bellarmino

Voliť ficoboľševikov nie je protiprávne. Ale ak si bohatý, tak musíš mať aj práčovňu ale na povolenia si zabudol.
Protiprávne je zarábať a nenechať sa okrádať.

23.05.2017 | Roman Kanala

Skvelý a veľmi potrebný blog. Na Zlodejsku po zlodejsky mnohí skĺznu do rezignácie a čo horšie, len vypúšťajú kyslé hlody a zahriakajú tých, čo sa ešte o niečo pokúšajú. Len reštart občianskej spoločnosti zdola môže ešte zachrániť veci pred mafiánmi, pred červenou čvargou, pred byzanciou, pred Bruselom.

Nedajte sa, ste v práve, ide o Vaše domovy. Držím palce.

23.05.2017 | @@@

zaujimave že prave ty si proti biznisu :D ....stary komunista :P

24.05.2017 | demo50

Zavináčik, ako obyčajne si zase nič nepochopil, trepeš nezmysly a nostalgicky spomínaš na svoj bezstarostný život
v socializme.

24.05.2017 | @@@

je kapitalizmus tak sa zobuť to ty tužiš po socializme sa spametaj kde žije .....kapitalizmus je presne o tom a presne to tak aj vyzera tak nenariekaj ako autorka ....biznis a peniaze su dôležitejšie ako nierkanie autorky :P

25.05.2017 | Bellarmino

Žijeme v socializme, ale nariekajúci by si zažiadali ešte údernejšiu verziu dlhodobého vizionárstva a podpletania sa pod nohy úspešnejším.
Verejný priestor vykolíkovali, treba dbať na potreby obyvateľov, a ak sa nepodvolia, nastupuje násilie. Oni sú verejnosť proti násiliu, verejnosť proti súkromnému vlastníctvu.

25.05.2017 | Bellarmino

Občiansku spoločnosť zdola sme už degustovali. Viedol ju akýsi fúzatý oceliar. Jeho dedičia nadávajú druhým do červenej čvargy.
Súkromné vlastníctvo sa dnes nazýva mafiánstvom, pozmenili slovník, aby sa pokrokovo vynorili očistení, nezaťažení, poučení z krízového obdobia, metódy sa pretvárajú, ale ich závistlivú mentalitu cítiť až zo Ženevy.

25.05.2017 | Roman Kanala

Občianska spoločnosť je základom švajčiarskej demokracie a prosperity. So susedmi na ulici každý rok organizujeme Fête des voisins, Sviatok susedov. V ten deň nesmú v ulici parkovať autá, od mesta sa požičajú stoly a lavice a každý prinesie niečo na jedenie a pitie. Starí Švajčiari, noví Švajčiari, cudzinci. Tí, čo prídu a pokecajú si so susedmi, sa potom zdravia na ulici a nerobia neplechu.

Ktokoľvek si môže založiť občiansky spolok na čokoľvek. S pár kamarátmi tak fúkame do polievky úradom ohľadne alternatívneho územného usporiadania aglomerácie Ženeva - Vaud - priľahlé Francúzsko: http://www.geneve50...

Slováci sa roky schádzali v kumbále v Maison des Associations, Dome občianskych spolkov, ktorému teraz Ženevania odmietli financovať rekonštrukciu. https://blog.etrend...
Nájomné platil jeden nadšenec zo svojho. Robil tam výstavy umelcov a fotografov, divadelné predstavenia, premietania filmov. Ja som im nosil počítače, syry a víno. Zvieratká mi občas zašili dieru v jeansoch.

Slováci tam chodili robiť zadarmistov, zháňali byt alebo robotu alebo odvoz domov a potom sa na ostatných vykašľali. Chodili tam aj diplomati, aby sondovali atmosféru medzi krajanmi. Boli aj takí, čo len mokvali, púšťali kyslé hlody a transponovali švajčiarsky svet podľa svojej krpatej duše a krpatého obzoru. Ako to mačiatko v Bratislave, ktoré malo koliesko parízera a myslelo si, že mu ho závidím a budem chcieť vziať, lebo to je taká dobrota. Nenávistne na mňa gánilo a schovávalo sa pod autom. Nevedelo, že som vegetarián a o jeho salámu nestojím, len som ho chcel pohladkať.

Jana Poláčiková

Jana Poláčiková
  • Počet článkov: 3
  • Priemerná čítanosť: 3480
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Učím svojich študentov myslieť, nie čo si majú myslieť. Píšem o tých, ktorým to nie je jedno, lebo si myslia, že iným je to jedno.