Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O odvolávaní Harabína

05.09.2008 | Ján Žilinský

Diskusia (7 reakcií)

06.09.2008 | vitkovice

Dakujem autorovi za zaujimavy clanok - skutocne tema kultury komunikacie nasich politikov je vysostne aktualna. Niektore vyroky, ktore na schodzi zazneli, by ozaj sotva zapadali co i len do prostredia stvrtej cenovej skupiny. Podnetny nazor k teme vyslovil i politolog P. Horvath, ktory povedal, ze este vacsim problemom, ako samotna Harabinova vulgarna nadavka, bola jeho vyhrazka. Pokial minister spravodlivosti demokratickeho, pravneho statu povie opozicnemu politikovi, ze pojde do basy, je to z hladiska demokratickych principov absolutne neprijatelne a to i vtedy, ked (ako i v tomto pripade) je jasne, ze ta vyhrazka nie je realne uskutocnitelna a skor indikuje u ministra urcitu davku prizemnosti, nez demonstracie faktickej politickej moci. Aby to vsak neposobilo tak, ze len u nas su nekulturni politici a vsade naokolo vladne idyla, nemozem nespomenut katastrofalnu kulturu vyjadrovania ceskeho premiera M. Topolanka - tu vnimam situaciu este ovela kritickejsie, pretoze premier je vyznamnejsi cinitel ako minister spravodlivosti. Zda sa, ze kultura vyjadrovania politikov je vaznejsi problem, ako to na prvy pohlad vyzera a presahuje nase hranice...

07.09.2008 | f.i.l.i.p

Mna ani tak neudivila ta vyhrazka, alebo osocenie. Ale skor fakt, ze MINISTER SPRAVODLIVOSTI verejne, pred zrakom parlamentu a celeho naroda VEDOME KLAMAL. Tym nechcem povedat, ze u inych ministrov, politikov by to bolo v poriadku. Ale prave minister spravodlivosti by mal byt vzorom.

09.09.2008 | JZ

Vďaka za reakciu, samozrejme súhlasím. Po vyhrážke sa schôdza mala prerušiť, ako žiadal P. Hrušovský...

06.09.2008 | slimu

"Na celom internete sa podľa Googlu vyskytuje „až" sedemkrát: na fórach o celebritách a na dvoch maďarských blogoch"

hmm... podla google, "exhibionista" sa vyskytuje na nete 2 980krat (z toho 714krat na slovenskych, 325krat na ceskych a 143krat na madarskych strankach).

07.09.2008 | f.i.l.i.p

Slovicko "exhibionizmus" sa vyskytuje 9 krat, s mojim prispevkom mozno uz 10. Takze autro clanku to tvrdi (tvrdil) spravne.

Mimochodom, ten "exhibionizmus" ma rozsmial uz pocas praimeho prenosu. V priebehu asi 30 sekund ho nespravne pouzil asi 3 krat :-).

07.09.2008 | slimu

"exhibionizmus" fakt sa nachadza iba 9krat na nete podla google. sorry :)

09.09.2008 | JZ

Ján Žilinský

Ján Žilinský
  • Počet článkov: 9
  • Priemerná čítanosť: 3271
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Slovenskej ekonomike fandím zvonku. Na plný úväzok riešim ekonomické záhady vo Washingtone, DC. Zaujíma ma výskum o behaviorálnej ekonómii, finančnej gramotnosti a rád čítam aj aplikované makro.Niekedy užitočné, niekedy sarkastické a rôzne iné klebety nájdete na mojom Twitteri.