Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo spôsobí zavedenie dane z dividendy a úprava paušálnych výdavkov v praxi ?

29.09.2016 | Jan Maronek

Diskusia (5 reakcií)

29.09.2016 | hulo11

"služby dušeného charakteru" = výpalníci "škrtiči" majú vlastnú kategóriu? :-)

30.09.2016 | OliWer1

Ste si istý, že sa zrážková daň vo výške 7% bude platiť z celého likvidačného zostatku neponíženého o vklad do základného imania?

30.09.2016 | Jan Maronek

To zrejme uvidíme, až keď sa norma "narodí". Bolo by samozrejme logické a správne, aby sa 7% daň vzťahovala len z rozdielu, tak ako uvádzate. V záujme právnej istoty by to malo byť v zákone jasne a zreteľne uvedené..

30.09.2016 | samorost

hledat logiku a spravedlnost ve SMERackych zakonech je naprosta blbost. To se opravdu neda cekat.
Vsak uprava ze 14% na 7% je ocividno lobisticky vylobovana, stejne jako retroaktivita zdaneni dividend.
Oligarchove utahli sveraky na gulich SMERu.
---
Problem je tech 80 000 sro , ktere vznikly diky nepodarenemu SMERackemu zakonu o navysovani odvodu zivnostnikum. Ted plati konatele z 1/4 zakladu odvody a je vymalovane. Tam pohodlne usetri penize na licenci sro. Proste dopackany zakon jako obvykle.
Uplne chybi system, logika, predvidatelnost a navaznost zakonu. Je to proste haseni pozaru od pripadu k pripadu.
---
Leda jedine se da priznat, potrebuji dane na prerozdelovani svojim a tam neni nikdy dost.

02.10.2016 | od A do Z

Zavedenie zdravotného odvodu z dividend a napr.: Kúpenia a predaja nehnuteľnosti do piatich rokov bolo len suplovanie za štát ,ktorý za svojich zamestnancov neodvádzal do zdravotnej poisťovne. (zahraničné firmy nič také platiť nemusia.) Zvýšením odvodov pre živnostníkov prešla veľká časť na s.r.o. Na čo štát v ďalšom roku zareagoval ,lebo nevybral toľko do poisťovní zavedením licencií a hlavne zreguloval straty z účtovníctva v neprospech podnikajúcich.Každú chvíľu zmena zákona o dani z príjmu a odvodoch ,to je to pravé orechové ,ktoré pomáha podnikať na Slovensku.

Ján Marônek

Ján Marônek
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 1801
  • Priemerná diskutovanosť: 1
  • RSS blogu

O blogu

Som advokát a zakladajúci partner advokástkej kancelárie Marônek & Partners s.r.o. www.maronekpartners.sk. Zoberám sa najmä transakčným a daňovým poradenstvom, správou obchodných spoločností a korporátnym právom.