Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viete, ako vyzerá vaša ulica?

24.03.2014 | Ján Bogár

Diskusia (6 reakcií)

24.03.2014 | libertarian

"No pretože je to VAŠA ulica!"

-nuž, realita je taká, že to NIE JE moja ulica. Moje je až to "za plotom", a to už vypadá inak.
Ludia volia politikov preto, aby ta ulica vypadala dobre. Lenže im stačia SLUBY politikov, a politici nezvyknu sluby plniť. Lenže ludia im naveky veriť budú, lebo je to pohodlné. A politici im slubia ešte kadejaké ISTOTY, dotácie, podpory, detské prídavky, .....
Politici slubia, že vezmú peniaze bohatým, a rozdaju ich svojim voličom. A voliči až po sto rokoch pochopia, že politici klamú. Ale volič zomrie skôr, než to pochopí, takže ....
Pokial každý kusok zeme nebude mať vlastníka, ktorý si ho kupil, bude to tak naveky, a škoda to riešiť. Stovky rokov to tak bolo, a bude. Je demokracia, máme politikov, máme fica, máme istoty.

25.03.2014 | hulo11

JE to tvoja ulica. Pokiaľ tam žiješ, platíš dane a volíš do obecného zastupiteľstva, tak je to AJ TVOJA ulica.

Problém vidím naopak aj v tom, že skoro každý kúsok zeme má svojho vlastníka, ktorý si ho kúpil, alebo zdedil. A ak má pozemok 74 spoluvlastníkov, akú motiváciu máš sa oň starať, ak ostatných 73 na to kašle? Rovnakú, ako na tej ulici, o ktorú sa delíš so susedmi a náhodnými okoloidúcimi.

25.03.2014 | libertarian

No vidíš.... Svojou básnickou otázkou :
" A ak má pozemok 74 spoluvlastníkov, akú motiváciu máš sa oň starať, ak ostatných 73 na to kašle? "

- sám si tou otázkou dal svoj názor, že ak má niečo 74 spoluvlastníkov, tak je to k ničomu. A tú ulicu akokeby vlastní 5 milionov spoluvlastníkov. Socializmus je naprd.
Preto je aj akakpolvek diskusia naprd, ak vychádza z predpokladu, že v spoločnosti má byť socialistické spoluvlastníctvo. Howgh.
Bloger tuto tému hodil asi z dlhej chvíle, alebo je fakt idealista a socialista.

25.03.2014 | Ján Bogár

No, temou sa pomerne vazne zaoberam a viem, ze to moze fungovat a dokonca si myslim ze viem ako. Funguje to totiz celkom bezne a angazovanost obyvatelov v tom hra vzdy zasadnu ulohu.
A to ako sa starame o svoje prostredie ke predsa absolutne klucova vec v kontexte zivotnej urovne. Ked sa to domysli do dosledkov tak s takymto pristupom uplne kludne moze vasa ulica vyzerat na nerozoznanie od Lunika a vy sa prosto nebudete angazovat...

25.03.2014 | libertarian

" Funguje to totiz celkom bezne a angazovanost obyvatelov v tom hra vzdy zasadnu ulohu."

- správne.
Lenže "angažovanosť" nie je témou pre architektov, ani pre záhradníkov, ale pre psychologov. A psychologovia hovoria, že "ked je niečo spoločné, tak VäČŠINOU na to ludia se*ú".
Ano, výnimky iste sú. Ale tie to nezachránia.

Malé odbočenie :
Prakticky VŠETKY verejné, štatne, plochy v centrách miest neslužia občanom na volné parkovanie aut, ale služia na obohacovanie verejných inštitucií.
Prakticky VŠETKY súkromné, plochy v centrách miest - parkoviská sukromných obchodov a hypermarketov, služia občanom na volné parkovanie aut .
Otazka : Prečo verejné inštitucie, teda "naše" , občianske, nás kruto okrádajú, ale súkromné slúžia nám luďom relatívne zadarmo ?????
V odpovedi na tu otazku je skrytá aj odpoved, prečo ludia postupne čím viac kašlú na všetko verejné, spoločné, štátne.

10.04.2014 | ADSCM

Zaujimavy priklad osobnej zainteresovanosti: http://www.sme.sk/c...

Ján Bogár

Ján Bogár
  • Počet článkov: 2
  • Priemerná čítanosť: 712
  • Priemerná diskutovanosť: 4
  • RSS blogu

O blogu

Realitný konzultant vo veľkej developerskej firme, vzdelaním a niekoľkoročným pôsobením architekt. Snažím sa robiť veci okolo seba príjemnejšími, a ak sa dá, tak aj krajšími.