Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Primátor na bicykel, a celý magistrát aj so zastupiteľstvom tiež

24.04.2014 | Ján Bogár

Diskusia (2 reakcie)

25.04.2014 | Peter Kysela

Určite je to zaujímavá myšlienka a spôsob ako motivovať ľudí aby jazdili na bicykli. Myslím si ale, že by to nestačilo. Ľudia u nás nie sú zvyknutí jazdiť inak ako autom alebo v lepšom prípade MHD. Chcelo by to väčšiu osvetu využívania tohto dopravného prostriedku. Pozitívne je, že v moderných kancelárskych budovách kde pracuje mnoho ľudí už začína byt štandardom aby boli vytvorené podmienky - t.j. možnosť zaparkovať bicykel a pripadne využiť sprchu. Toto by ale mala riešiť aj samospráva aby takéto miesta vznikali aj na verejných priestoroch alebo budovách. Na druhej strane dnes už mame cenovo dostupne skladacie elektrobicykle kde nie je nutnosť zaparkovať, pretože si ho človek jednoducho zloží a zoberie so sebou. A elektropohon zabezpečí jazdu aj do strmého kopca s použitím minimálnej námahy. Sám teraz uvažujem, že v týchto teplých mesiacoch presedlam na tuto dopravu. A pevne verím, že aj ja prispejem k tomu, aby sa u nás viac bicyklovalo :-)

25.04.2014 | OliWer

Odporúčam. Mám elektrobicykel - skladačku a v podstate inak sa už ani po BA nepresúvam. Zájdem s ním po hrádzi z centra aj na Betliarsku/Antolskú a späť.
Pokiaľ nevážite metrák a viac (ako ja) :-), tak e-bike Vás naozaj vyvezie aj do strmého kopca s minimálnou námahou. Môj, našťastie, zvládne odviezť aj metrák živej váhy do Hradného kopca.

Ján Bogár

Ján Bogár
  • Počet článkov: 2
  • Priemerná čítanosť: 712
  • Priemerná diskutovanosť: 4
  • RSS blogu

O blogu

Realitný konzultant vo veľkej developerskej firme, vzdelaním a niekoľkoročným pôsobením architekt. Snažím sa robiť veci okolo seba príjemnejšími, a ak sa dá, tak aj krajšími.