Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O bielych a trójskych koňoch

04.12.2014 | Ivan Mikloš

Diskusia (6 reakcií)

07.12.2014 | skorodochodca

Niečo o poisťovni Dovera a jej majiteľovi vlastneným schránkovou firmou a "zisku" zdravotnej poisťovne za ministrovania Zajaca ....
Niečo o prenájme Gabčíkova ....
Niečo o cene SE ... kúpené za cca 800 ... pokus o predaj za cca 3700 ... a na Slovensku nepribudol ani jeden blok - dosť podobné Firtašovi ...
Niečo o prenájme priestorov v Košiciach daniarom nitrianskou firmou člena - a nepochybujem aj mecenáša - SDKÚ
Niečo o hrdzi na platinových sitkách .....
..... aj ja som preto chudobnejší .... daňový poplatník Slovenska.
BTW - niečo z klasického kapitalistického západu: Skúste niečo o Siemense ... len za posledných 5 rokov .... korupcia a ....


10.12.2014 | samorost

akoby oligarcha Firtas, oligarchovi Miklosovi z oka vypadol.
Prodej monopolu do rukou nenazrancu ze zapadni Europy byl krok vedle. Misto toho, abys jste udelali poradek s nominanty, tak jste jim uvolnili ruce, aby mohli ukradnout, co se jen dalo.
Problem je v tom, ze jsme vam to ve volbach spocitali, ale slovenske ovce to nechteji spocitat SMERu, ktery krade na vsech urovnich. A vubec nejvetsi problem je, ze na to vlada a Fico nemaji vubec zadny vplyv. Deje se to tak nejak samospadem, jako divoka voda, kdo muze, tak kradne, protoze policie, prokuratur a sudy jsou totalne zkorumpovane.

10.12.2014 | Misko Mellouny

Zaujimava analyza a tradicne neuveritelne nizka uroven komentarov.

11.12.2014 | mba

Firtas = ukrajinska paralela pana Miklosa a SDKU s pokladnikom Palackom a privatizacnymi poradcami, ktorych hlavnou ulohou bolo preprat uplatky? Arogancia, samolubost ani prehnane sebavedomie pana Miklosa ma neprekvapuje, skor ta jeho hlupost... Pan Miklos, noze a teraz skuste tu o privatizacii Slovenskych elektrarni, prenajme Gabcikova, vlacikoch, distribuckach,....

12.12.2014 | Jozef321

Nieco o tom, ako premier "dobrej pravicovej vlady" robil sluzobnicka financnym skupinam, kde plnil pokyny proti obcanom krajiny pod prezyvkou "Kladivo" (zdroj: Gorila - pravicovy pruser - pre tych co nevedeli ze pravica tak fungovala vzdy)
Alebo nieco o tom, ako pravica urobila zo slovakov takych ******* - ze jedini z EU platia 20% DPH za potraviny - len aby oligarchovia mohli pokracovat v neplateni dani.
Alebo nieco o tom, ako pravica zaviedla chilsky experiment II. pilier, bez zabezpecenia trasformacnych nakladov, a to tak, aby prospech z toho mali len sukromne firmy, ktore parazituju na starobnom poisteni.
Alebo nieco o tom, ako pravica zaviedla "zisk zdravotnej positovne", aby umoznili financnym skupinam parazitovat na zdravotnom poisteni - bez prospechu pre obcana.

10.05.2015 | tomashalas

Situacia na Slovensku po reformach a vypredajoch majetku:

1. Priemernu mzdu 600 Eur v cistom nezarobi 60% slovakov.

2. Priemerná mzda na Slovensku je 3,4 krát nižšia ako priemer EÚ

3. Slovensko ma jednu z najnizsich minimalnych miezd - 338 Eur v cistom.

4. Priemerny slovensky dochodok je 395,2 eura. V Rakusku je priemerna penzia 1022 Eur. Podľa Inštitútu pre výskum sociálno-ekonomických rizík a alternatív (IVRA) žije pod hranicou chudoby takmer tretina slovenských dôchodcov. No chudobou sú u nás ohrození aj pracovníci s najnižšími platmi.

5. Slovensko ma jednu z najvyssich DPH na potraviny 20%. Vyssiu DPH ma uz len Dansko (25%), Rumunsko (24%), Litva (21%). Napr. v Nemecku je DPH na potraviny vo vyske 7% v Polsku 5%, v Holandsku 5%, Malta 0%.

6. Slovensko ma takmer najvyssie spotrebne dane z benzinu a nafty.

7. Dlh na jedneho obyvatela predstavuje na Slovensku 7,6 tisica eur, Nachadza sa tesne pod hranicou maastrichtského kritéria 60 % hrubého domáceho produktu. V porovnaní s rokom 2008 sa úroveň dlhu v pomere k výkonu ekonomiky zdvojnásobila!

8. V rámci členských štátov EÚ bola v januári 2015 najnižšia nezamestnanosť v Nemecku (4,7 percenta), a v Rakúsku (4,8 percenta). Najvyššia nezamestnanosť trápi Grécko. Na Slovensku dosiahla nezamestnanosť vo februári 12,3 %, čo je siedma najvyššia miera nezamestnanosti v Európskej únii.

9. Slovensko patrí medzi 15 najbiednejších hospodárstiev v roku 2015 podľa rebríčka, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg na základe hodnoty tzv. „indexu biedy“ (Misery Index). V rebríčku je spolu 51 krajín vrátane eurozóny. Pri tomto meraní sa spočíta miera nezamestnanosti a inflácie danej krajiny.

10. Nemocnice dlhujú Sociálnej poisťovni na odvodoch 124,6 mil. eur. Zadlženosť slovenských nemocníc stále rastie, čo sa okrem iného prejavuje aj tým, že pre akútny nedostatok financií v posledných dvoch desaťročiach takmer vôbec neinvestovali do svojej modernizácie. Celkove zavazky statnych nemocnic predstavuju ciastku 436 mil €

11. Slováci platia vyššie dane a odvody, ako je priemer v krajinách OECD. Vyplýva to z prieskumu Taxis Wages 2015, ktorý vypracúva Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

12. Slováci spolu s Portugalcami minú najviac na nákup potravín v rámci Európskej únie. Naše domácnosti tak relatívne platia najviac, a to až takmer 30 percent zo svojich príjmov. Vyplýva to z údajov Európskej centrálnej banky. Na opačnom konci rebríčka sú Holanďania. Tamojšie domácnosti vynaložia na potraviny v priemere približne 13 percent zo svojich miezd. Aj susední Rakúšania sú na tom so 17 percentami veľmi dobre.

13. Podľa analýzy OECD musí Slovák, ktorý zarába minimálnu mzdu, odpracovať 2 tyzdne len aby uživil seba, partnera a dve deti.

Ivan Mikloš

Ivan Mikloš
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 10727
  • Priemerná diskutovanosť: 41
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR za SDKÚ.