Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Učebnica ekonómie v 31 hodinách

14.06.2019 | INESS

Diskusia (3 reakcie)

15.06.2019 | libertarian

Žiadna učebnica nedá ľuďom informácie, pokiaľ títo ovčania odmietajú prijať informácie z nej. Napr. :
Daňové zákony sú verejne dostupné, a dnes má každý prístup na web. Napriek tomu VäČŠINA ovčanov si myslí, že daňové zaťaženie v SR je cca 20 - 30 %. Krátke prebehnutie zákonmi dáva info, že skutočné daňové zaťaženie zamestnaného človeka je cca 60 - 70 % z jeho ceny práce, ktorú platí jeho zamestnávateľ.

Prakticky ŽIADNY ovčan neverí - že ŽIADNY podnikateľ neplatí ŽIADNE dane. Všetky dane, ktoré oni akože platia, zaplatia v cene ich tovarov ich zákazníci, ovčania.

Ľudia veria iba informáciam, ktorým CHCÚ VERIŤ.

15.06.2019 | @@@

v jednom maš pravdu ...a to v tom že podniaktelia a manažeri oj.buju ludi

po dalšie ano ludia odvadzaju štatu zo mzdy dosť a čo ako tym chce niekto povedať že ked bude odvadzať nulu tak všetky štatne služby ostanu na rovnakej urovni ??? ....a z čoho budu financovane ???

17.06.2019 | Pavol Čižmárik

Keď sa povie nová učebnica ekonómie, vždy si spomeniem na kauzu spred možno 20tich rokov na VSE v Prahe, ako ucit ekonomiu.
Vtedy islo o to, ci postupovat v sulade s nazorom tzv. starej gardy okolo prof. Macha, ktora mala svoje sice konzistentne a kvalitne napisane, ale narocne a miestami naozaj tazko zrozumitelne ucebnice, kvoli ktorym boli skusky z mikro a makroekonomie postrachom (najma na druhom stupni). Alebo ci sa priklonit k novsim ucebniciam prof. Holmanna, napisanym zaujimavym a popularizacnym stylom, udajne vsak prudno zjednodusujucim, ktory obracal naruby dovtedajsi pristup k vykladu.
Tento spor bol zaujimavou vychodoeuropskou epizodou "ako ucit ekonomiu", zatial co na pozadi sa vo svete standardom stal Mas-collel, Whinston a Green.

INESS

INESS
  • Počet článkov: 122
  • Priemerná čítanosť: 2906
  • Priemerná diskutovanosť: 21
  • RSS blogu

O blogu

Blog Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz
iness.sk