Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Školstvo, ktoré nedokáže učiť ani učiteľov

05.12.2016 | INESS

Diskusia (7 reakcií)

05.12.2016 | LPB

Tomu vravím udrieť klinec po gebuli! Navyše zrozumiteľne popísané.
Mne to pripomína ešte niečo. Rekvalifikačné kurzy úradov práce.
Takže, súdrh minister, koľko dní tam sedíte? Tá 3- by bola pre vás lichotením.

06.12.2016 | HlasNaHlas

Toto je na 100 % pravda. Celé toto metodicko - pedagogické centrum by som zrušil, a tých darmožráčov, čo tam sedia ešte od čias komunistov a ďalší tam za tých 30 rokov pribudli, na proste celú bandu ako tam sedí, by som do jedného vyhodil. osobne som sa rozprával s učiteľmi, ktorí neboli pokojní s obsahom seminárov a kurzov. A viete, kedy mi bliklo, čo sa deje. Ešte za mečiara sem chodilo plno cudzincov, ktorí vyučovali angličtinu a iné cudzie jazyky na školách ako nature speakeri. Akí boli, takí boli, neviem, prečo ich niekto nevyberal, lebo niektorí vyzerali, akoby sa po opici v Chelsea zrazu prebudili na stanici v Bratislave. Veľká väčšina z nich však bola z normálnej časti populácie a mohli nás niečo naučiť. Vtedy ministerstvo pod vedením p. Slavkovskej, vernej Slotovej nominantky, vyhlásilo, že jazykové vzdelávanie zveríme našim učiteľom a že SI ICH VYŠKOLÍME SAMI!!!!! Chápete to?! STARÉ R.I.T.E CHCELI prdieť nové p.r.d.y. Samozrejeme, za tie peniaze, čo tu dostávali nature speakeri. A už to bolo. Centrum sa odvtedy tak nabalilo parazitmi, že sú schopní vycicať poriadne percento rozpočtu na školstvo.
To, že nevedeli po anglicky a francúsky poriadne ani ceknúť, nikoho netrápilo, hlavné že "vzdelávali" našich učiteľov, ktorí boli na tom jazykovo ešte horšie. Hlavné, že peniaze z europfondov a z rozpočtu tiekli plným prúdom. Ak by naši mladí neboli šli do zahraničia a nevrátili sa s ozajstnými jazykovými zručnosťami, títo jazykoví "experti" by tu učili doteraz. Keďže výučba jazykov práve kvôli zahraničným štúdiám terajších učiteľov zlepšila, nenažraná chobotnica J-PC si hľadá žranicu a našlo ju, kde inde, ako na ministesrtve školstva. Naďalej robí "vzdelávacie" programy pre učiteľov, ako to autor opisuje vyššie.
Katastrofa, funguje to tu presne ako za socíku.

06.12.2016 | salamoon

"funguje to presne ako za sociku"... ???...funguje to presne ako za kapitalizmu...hlavne vymysliet vzdy nieco, aby bola zranica a zisky pre sukromne firmicky a osoby...komunisti neurobili z ucitela zobraka, co bol pre par korun navyse nuteny chodit na polozbytocne az zbytocne kurzy...

06.12.2016 | IvanPe

Minister mal tri motivacie z toho dve socialisticke:
- vykazat cinnost, aby mohol prezentovat pokrok
- dat zarobit sebe a svojim kamaratom, na rozdiel od sociku prostrednictvom zakazok, a nie priplatkov a osobnych ohodnoteni
- musel ustupit tlaku EU a svojich volicov, co je nevidane a mimoriadne pokrokove, aj ked uprimne nebyt tej socialistickej EU tak by z toho ten kontrolny organ a INESS vypadli.
Ako vsetko co robia neschopni a pravnici: vsetko zazmluvnia urobia zakony rozdaju peniaze a vytvoria strukturu, vsetko v domneni ze aj ked to nema obsah tak sa nejak samo urobi.

06.12.2016 | Roman Kanala

Práveže žranica a zisky pre súkromné červené firmičky a červené osoby sa volajú "smerácka žranica".

08.12.2016 | antonmichalka

Keď my si všetko sami vymyslíme, sami ofrfleme, sami zahodíme.

Ja som na MPC v Prešove absolvoval niekoľko kreditových vzdelávani a všetky boli prínosom pre moju pedagogickú prax a ešte som si prilepšil k platu tych 12%, čo je v čistom, v mojom prípade 50€.

Samozrejme, aj to je veľa a kredity čoskoro zrušia, lebo sú neefektivne a učitelia si ich nezaslúžia.

Potom sa ovšem nečudujte.

18.02.2017 | Samir Assaad A Optimsas

Ponúkame Ideálny systém
VZDELÁVACÍCH KURZOV A DOUČOVANIA
Angličtiny, Arabčiny, Slovenčiny pre cudzincov, Matematiky a Fyziky:
https://www.faceboo...
Práve otvárame nové kurzy.
Tešíme sa na Vás :)

INESS

INESS
  • Počet článkov: 121
  • Priemerná čítanosť: 2925
  • Priemerná diskutovanosť: 21
  • RSS blogu

O blogu

Blog Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz
iness.sk