Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Drucker sa môže stať najlepším ministrom zdravotníctva Ficových vlád

14.04.2016 | Inekoblog

Diskusia (10 reakcií)

14.04.2016 | noblesa

Povedzme si narovinu, myslim ze najlepsim ministrom zdravotnictva Ficovych vlad by zvladol byt aj orangutan zo ZOO Bratislava, keby ho niekto nominoval.

14.04.2016 | Roman Kanala

"musí platiť princíp nulovej tolerancie voči nehospodárnemu vynakladaniu finančných prostriedkov na ktorejkoľvek úrovni poskytovania zdravotnej starostlivosti"

Toto sú len také ficopindy. Tých darebákov by ani nebolo treba pomlieť na psie konzervy, nastrkávať na kôl, či im utínať ruky, ako v stredoveku, či v Islamskom štáte. Stačilo by, keby platil zákon. Ale pokým tam bude generálny spolužiak, špeciálny spolužiak a Kali, tak na zákon zabudnime. Je to všetko v háji na najbližšie štyri roky. Som veľmi rád, že tam nežijem, ale štve ma to poriadne aj tak.

19.04.2016 | alf1

samozrejme...
treba to vyslovit na plnu hubu: ten clovek je klasicky uradnik, alibista. nic prevratne nedosiahne, v podstate vsetky javy v rezorte len definuje, popisuje. a dost, tam sa to vsetko zacina, ale aj konci. vsetky jeho prejavy su plne vseobecnych fraz. urcite pozitivum oproti predchodcom vidim len v tom, ze (zatial...) nie je agresivny a kroti emocie, zatial robi dojem slusneho cloveka. ale s tym svojim chronickym postojom akehosi ombudsmana ci zmierovatela, nie je pouzitelny na post krizoveho menezera. tam sa predpokladaju presne opacne pristupy. staci si ho porovnat s takym eichlerom,
tento typ cloveka si viem skor predstavit v pozicii majitela pohrebneho ustavu, to by bolo pre neho fakt ako usite. s fuskami pri citani pohrebnych reci pri kataflaku.

20.04.2016 | jasl

hlavne je Penta pozitív.....dalšie netreba komentovať...oni si svojich vždy dosadia.....

14.04.2016 | OliWer1

Medzi slepými je aj jednooký kráľom. Latka je tak nízko, že sa podliezť nedá, pretože je v suteréne. V princípe aj orangutan (viď príspevok vyššie) by viedol ministerstvo poctivejšie ako to bolo v minulosti. Pretože zvieratá majú pud sebazáchovy.

15.04.2016 | LPB

Poštovné nedávno zdraželo. Napriek všadezúriacej deflácii. Takže vieme, čo čakať.

15.04.2016 | IvanPe


Statny podnik podnikajuci v telco biznise, v bankovej sfere kde poskytuje minimalne meno a priestory, chce zacat poistovaci biznis.
Tak neviem keby neexistoval zakon o monopole na dorucovanie fyzickej posty tak by Posta snad ani postou nebola.
Ak je toto ta transparentnost v zdravotnictve potom sa obavam, ze o nic ine ako podnikanie mensich oligarchov (4ka) za statne ani nepojde.
Taky financny manazer.

20.04.2016 | jasl

Nuž čo dodať.....Ked nový minister nepovie....
- urobíme reformu platieb obyvatelov do zdravotníctva.....akú?
Budeme sa všetcia do jedného skladať paušálom (napr 30 eur- na fungovanie ARO,JIS,zachranná služba,základné zdravotné ošetrenie) tzv zdravotný fond z toho 3 eur-zvláštny fond na diagnozy kde ide o život...napr drahé lieky....5mil...x 30 eur?? to je 1,5 mld....x 12---to je 18 mld eur ročne....málo??? čiže ked sa niekto niekde rozseká...nikto nebude premýšlať či má alebo nemá poistku...???
Ale rýchla zdravotná pomoc pojde pod hasičov...tzv integrovaná záchranná služba a nie všelijaké sukromné firmy.
Ostatné si budeme platiť cez komerčné zdravotné poistovne....následne bude tlak na zdrotné preukazy na karte ,lekári budu musieť všetko zapisovať cez ne budu pod kontrolou poistovní...detaili potom....rodinné poistenia a podobne....do určitej výšky...prestane sa hovoriť o pripoisteniach platbách a podobne...
-zavedenie elektronickej karty,ako bankomatová karta.....kontrola každého občana??? koniec kšeftovania z liekmi a evidencia ake ******** sa predpisuju ...vela liekov jednému človeku....??? kontola poistovne/ transformácia zdravotných poistovní na komerčneé zdravotné...ktoré nebudu mať už lahký prísun prachov z odvodov..ale tvrdo vybojovaný !!!
-zavedenie reálnych výkonov v nemocniciach a u lekárov....nie diktát bodov !!!
atd....dalo by sa pokračovať
Pochopil by som keby začal aspom nejako a nie kecy a kecy....ved 4 roky uplynu pár kšeftov sa dohodí a zdravotníctvo može isť ešte viac dokelu...ved čo....:-)) a takto to funguje....

21.04.2016 | LPB

Chyba. 5M * 30=150M, 1,8mld, teda dnes určite málo. A ako si prišiel na tých 5M? To si iba odrátal bezmajetných? Takže 4-členná rodina zaplatí mesačne 120?
Keby sa nekradlo a šetrilo, na (povinný) základ možno dosť. Mohla by to byť vec referenda. Odhlasovať si výšku a obsah povinného.
Základ je odstrihnúť mafie (Penta strojnásobila zisk...).
Inak, Albrechtová asi myslela čiernou dierou naše zdravotníctvo. Lenže oni majú doma ešte väčšiu...

20.04.2016 | ataman

1/ Myslim si, ze v prvom rade treba zmenit zakony ZDRAV.POISTOVNE VS. NEMOCNICE,LEKARI.

2/ Dalej zaviest centralne obstaravanie pre vsetky statne nemocnice.

3/ DRG

4/ Zadefinovat co je standard pre pacienta - umiestnenie v 5 postelovej izbe, hygienicke potreby si zabezoecuje kazdy sam.

5/ Zadefinovat nadstandard, ktory sa bude platit mimo zakladneho zdravotného poistenia - 2 postelova izba v nemocnici, WIFI, TV na izbe....

6/ Zaviest ochranne limity pri liekoch a výkonoch pre dochodcov, studentov, nezamestnaných a inak znevýhodnených ludi

7/ Protikorupcne opatrenia - zverejnovanie zmluv, zverenovanie platov manazerov a riaditelov nemocnic,....

INEKOmenty

INEKOmenty
  • Počet článkov: 133
  • Priemerná čítanosť: 2615
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Prvou poučkou ekonómie je vzácnosť. Nikdy nie je dostatok čohokoľvek pre uspokojenie všetkých čo to chcú. Prvou poučkou politiky je nevšímať si prvú poučku ekonómie. Thomas Sowell