Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aktualizovali sme portál o školách

30.07.2014 | Inekoblog

Diskusia (3 reakcie)

30.07.2014 | Pavol Čižmárik

"Dosiahnuté výsledky v jednotlivých ukazovateľoch či umiestnenia škôl v rebríčkoch je vždy potrebné posudzovať v kontexte prostredia, v ktorom sa škola nachádza a žiakov, ktorí na nej študujú."

Presne tak.

Napr. ZS SSV v BB uz po niekolky rok ospevuju v spravach ako najlepsiu ZS na Slovensku.
Komu cest, tomu cest.

Len treba dodat, ze ide o vyberovu (zeby az elitarsku?) skolu, ktora si prvacikov vybera v prijimacom konani.
To sa neda porovnavat so sidliskovymi skolami, ktore zo zakona beru vsetkych, co im spadaju do rajonu.

Osobitne v BB je to prave kvoli tejto skole skreslene a ostatne ZS v meste tak maju vzhladom na celoslovensky priemer horsie vysledky.

Ina kava su ti Kysucania z Ochotnice. To by ma zaujimalo, co je to za skolu...

30.07.2014 | augustin.ondrejkovic

Takmer nič nehovoriaci portál s výsledkami sotva zodpovedajúcimi realite, so zanedbateľnou výpovednou hodnotou a pre praktický život takmer nepoužiteľnými. Povedal by som, že ide o portál, ktorý škodí úsiliu väčšiny učiteliek a učiteľov, a tak zavádza verejnosť.
Čitateľ sa z portálu dozvie jedinú osožnú informáciu: aké základné a stredné školy existujú. Či tieto školy treba sa najmä v prípade stredných škôl nedozvie. Uplatnenie sa absolventov na trhu prácu nemá nijakú výpovednú hodnotu, pretože nie je isté, či ide o prácu, ktorá zodpovedá kvalifikácii absolventa (iste poznáte predavačky s OA, zvárači s SOŠ s maturitou, krčmárka s HA....)

V prípade základných škôl na vidieku rodič dieťaťa nemá na výber, ba dokonca je rád, že jeho školičku-málotriedku ešte nestihla obec zrušiť. V prípade stredných škôl je výber viac-menej limitovaný okresným mestom, veď kto by už dnes len chcel prebývať na internáte s režimom. Všetky ostatné informácie, merania, priemery, percentily, uplatnenie v praxi...treba brať s obrovskou rezervou. Azda najvýznamnejší ukazovateľ skutočnej úspešnosti učiteľov školy je počet žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, počet žiakov s poruchami učenia a správania, počet žiakov z rodín, ktoré si neplnia svoju funkciu....


Odporúčam konfrontovať výsledky tejto analýzy v prípade všeobecne dobre známej ZŠ v Dobšinej. Portál hodnotí túto školu známkou 2,5 ŠKOLA SO ZLÝMI VÝSLEDKAMI! A to je teda poriadny nezmysel! A čo teraz ďalej?
http://skoly.ineko....

31.07.2014 | libertarian

"Hodnotenie pri stredných odborných školách nezahŕňa výsledky z maturít z odborných predmetov, ktoré sú súčasťou meraní získaných vedomostí a zručností žiakov SOŠ. "

- no fajn. Takže nehodnotíte kravy podľa dojivosti, ale ich hodnotíte podľa krásy spevu.
A ked si objednám elektrikára na opravu elektriky, tak nebudem hľadieť na kvalitu opravy elektriky, ale na kvalitu jeho spevu počas opravy.

INEKOmenty

INEKOmenty
  • Počet článkov: 133
  • Priemerná čítanosť: 2615
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Prvou poučkou ekonómie je vzácnosť. Nikdy nie je dostatok čohokoľvek pre uspokojenie všetkých čo to chcú. Prvou poučkou politiky je nevšímať si prvú poučku ekonómie. Thomas Sowell