Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aký obraz dávame o našej krajine cudzincom, ktorí k nám potrebujú získať víza

23.10.2019 | Hana Kvartová

Diskusia (16 reakcií)

23.10.2019 | Truhlik999

Aha, takze cajti sa maju poondit z americkej miliardovej firmy :-)))

No Tak sa nepoondili.

Ked si to dokazu vyriešiť ine firmy, tak multimiliardova americká firma si bude musieť naštudovať postup :-)))


Samozrejme, buzeraciu nespochybňujem, vysmievam sa z toho, ako autorka upozorňuje na americkú výnimočnosť svojej firmy.

Vyznieva to tak, ze ak by sa policajti pre nimi pokakali, tak by bolo vsetko ok.
Ale kedze vyžadujú rovnaký (stupídny) postup ako od iných, tak je to zle.


Trápny clanok

23.10.2019 | Roman Kanala

Človeče, Vy asi nerozumiete písanému textu. Tuto to máte vysvetlené, prečo z Bratislavy nemôže byť kongresové centrum a prečo by bolo chybou tam umiestniť pobočku svetovej firmy, sídlo medzinárodnej organizácie či agentúru OSN. Kvôli tým kalicajným opičiakom, čo nevedia strojnásobiť kapacitu úradu, ktorý zjavne nestíha a neplní svoj účel.

23.10.2019 | @@@

a čo sa ti nepači?....

v podstate štat urobil len to čo robia sukromne firmy naložil zamestnancom prace za dvoch ale ti štatny nie su tlačeny k tomu aby tu pracu za dvoch urobili tak to ani neurobia preto že su pod štatom tak ich zato ani nikto nevyhodi ...

v pripade sukromnika by to bolo inak aj on by naložil zamestnancom za dvoch ale k tomu by ešte pod hrozbou vyhodenia požadoval od zamestnnacov aby to stihli .....v tom sa liši pristup štatu a pristup sukromnika ...ktory je lepši nech si odpovie každy sam ale ver tomu že ani jeden z nich by nepristupil k tomu aby navyšoval personal čiže navyšoval svoje vlastne naklady jedine tak žeby ti ludia zato zaplatili viac

25.10.2019 | BrunoBruno

Samozrejme, patologicky frustrovaný 3lajno a jeho ideologická vsuvka.... Dlhé rady na CP a nepruznost postupov sú len ďalšom frontom večného boja medzi cirym zlom (zamestnávateľmi) a cirym dobrom (zamestnancami).

25.10.2019 | @@@

aha takže nech sukromnik robi čokolvek vždy to robi dobre aj ked na to iny doplacaju ale ked to iste urobi štat tak boh k.va a p.ča maria nech ho poj.be podla hajzlov ako si ty

23.10.2019 | IGOR-M

Z Bratislavy žiadne kongresové ani OSN centrum robiť nepotrebujeme, lebo dopadneme tak, ako Ženeva, kde normálny smrteľník nezoženie bývanie a majitelia domov vďaka zastropovanému nájomnému nezveľaďujú svoje nehnuteľnosti.
Čas indických expertov svetovej americkej IT firmy musí byť drahý. Takíto vzácni ľudia nemajú tratiť čas cestovaním, ale poriadať videokonferencie.
Z článku si ale hlavne zapamätám, čím sa zaoberá SAS.
Alebo SaS ?

23.10.2019 | Roman Kanala

No vidíte, aký ste len šikovný. Ako to všetko viete pekne okecať.

Bývanie v byte nemá ale nič spoločné s pobytom v hoteli počas veľtrhu, konferencie či kongresu.

Medzinárodné organizácie prinášajú republike Ženeva ročne asi 1.5 miliardy. Počas automobilového salónu bežia naplno všetky hotely, krčmy, pobehlice. Zarobí i letisko. To je to, čo Bratislava ani nemá. Alebo má, no nemá tam linky.

Cudzinecká polícia je zorganizovaná ako švajčiarske hodinky.

23.10.2019 | Darija

Re: Roman
Súhlasím. Konferencie, kongresy, eventy rôzneho zamerania organizované napr aj pod záštitou mesta alebo priamo mestom, regiónom etc, prinášajú so sebou obrovské celospoločenské benefity.

25.10.2019 | BrunoBruno

Ty si ale primitiv... Čo ti viac povedať. Na takých ako Ty najlepšie platí 1x zažiť ako 100 x počuť. Dúfam ze niečo podobné niekedy zazijes (že bude s tebou niekto absurdne cvičiť) a budeš celkom bezmocne nadávať na všetkých okolo.

23.10.2019 | IvanPe

Tento stav, ked Slovensko nedokaze spolupracovat na svojom uzemi s odbornikmi mimo EU, je dlhodoby. Namiesto toho dovolime agenturam vozit lacnu pracovnu silu bez pridanej hodnoty.
Ake symptomaticke, staci ked sa luza domkraticky spoji a zamedzi kazdemu nadpriemeru normalnu existenciu.
Tak ta krajina aj vyzera, zlodejov nahradzaju neschopni co vedia najviac kricat.

23.10.2019 | mario demeter

Je to hanba o to smutnejsia ze tento notirucky znamy stav pretrvava roky a vsetci o tom vedia. Bohuzial ryba smrdi od hlavy, pokial nembude sefom CP/policie niekto kt. ovlada aspon 2-3 jazyky ma skusenosti s medzinarodneho prostredia tak sa nic nezmeni.

23.10.2019 | Darija

Ryba smrdí od hlavy, ale netreba zabúdať aj na fakt, že tej rybe smrdí aj chvost.

23.10.2019 | Paninaro

Aky obraz davame?

Pravdivy.

Zbytocna polemika. Nic nefunguje, preco by hento malo. Nerozumiem rozhorceniu.

23.10.2019 | Roman Kanala

Netreba sa s tým rezignovane zmieriť, lebo sa ráno zobudíte v Rusku. Treba s tým bojovať a nenechať to tak. Voľby sa blížia.

25.10.2019 | BrunoBruno

A ešte dodám k článku, lebo tam sa asi autor nedostal, že aj keď nakoniec podáte žiadosť (raz mi to trvalo tiež 2 dní vôbec ju podať), preto to trvá 15 dní, pretože v rámci "preverovania" sa k vám dovalia ešte dvaja neboraci (policajti), ktorých vyslu, aby overili či udana adresa existuje! Cely tento proces je nastavený absurdne zložito a musel ho vytvoriť nejaký sadisticky psychopat, aby šikanoval žiadateľov (slovákov, cudzincov) a zároveň frustroval tých policajtov, ktorí majú rozum a nie sú ešte bezduchym plnením takýchto nezmyslov totálne vygumovaní.

29.10.2019 | chr

Musím len súhlasiť s tými , ktorý tento stav na zlodejsku kritizujú. Kedže sám mám skúsenosť v cestovaní za prácou musím s nimi len súhlasiť. Stav cudzineckej polície a jej postupy len ukazujú stav v akom celá polícia na zlodejsku je. Systémovo je celá polícia nastavená v niektorých smeroch úplne zle . Medzi tieto smery patrí aj cudzinecká polícia. A tiež si myslím , že zmieriť sa s týmto problémom a rezignovať je prejav ľahostajnosti , ktorý sa nám raz vráti . Tak ako môžeme dnes konštatovať , že zvolenie hranolpartaje pred dvanástimi rokmi bola jednoducho hlúposť , čo sme vtedy samozrejme nevedeli . A jeden z dôsledkov tejto hlúposti je aj stav cudzineckej polície . Treba trvať na tom , aby sa tento stav uviedol aspoň úroveň západnej europy. Bohužiaľ jediný spôsob ako to môžem ovplyvniť ja sú voľby . Takže počkáme a uvidíme , ako zvolíme v nadchádzajúcich voľbách.

Hana Petríková

Hana Petríková
  • Počet článkov: 39
  • Priemerná čítanosť: 2325
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Hana Kvartová (rod. Petríková) - regionálna riaditeľka Central Europe and Adriatic softvérovej firmy SAS, odborníčka na CRM a biznis konzultantka.