Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nebojme sa robotov, prinesú nám lepšiu prácu

15.03.2017 | František Muránsky

Diskusia (16 reakcií)

15.03.2017 | chr

.....My však nežijeme v uzavretom svete nulového súčtu, teda „win-lose“ stratégie. Náš svet predstavuje dynamický systém nenulového súčtu, kde uvoľnená pracovná sila, ktorá prestala robiť fyzicky namáhavú a monotónnu prácu, začala jednoducho robiť niečo iné.......

.... vo svete konečných zdrojov a životného priestoru niekto hovorí o nekonečnom raste príležitostí a zisku ..... žijeme v obrovskej technologickej bubline , ktorú neustále nafukujme na úkor kvality života normálnych a obyčajných ľudí.

Záver : V súčasnosti žijem tak , ako keby po nás už nemal nikto prísť , žiadna budúcnosť ani budúci ľudia. Nikto nechce zvoľniť tempo drancovania planéty , aby niečo zostalo aj našim potomkom ......

15.03.2017 | Vlasko

Dobry srandista. Konecne zdroje - existuju z fyzikalneho hladiska(ale tam sme s ich spotrebou na minimalnych urovniach), z ekonomickeho neexistuju.

"nafukujme na úkor kvality života normálnych a obyčajných ľudí" - to su ktory ? Lebo to su ty isty co ziju v v tej "technologickej bubline"

Zaver je len ceresnicka na torte mytov, na ktorych je zalozene zelene nabozenstvo. Som zvedavy kde su tie zasoby koni, ktore nam nasi predkovia mali zanechat, lebo kedysi auta neexistovali.....

16.03.2017 | Jozef Mazur

Autá nám nezanechali, ale rôzne národopisné a technické múzea zachovali rôzne vozy a koče, ale tie sú v súčasnosti použiteľné, len ako dobové relikvie pre filmový priemysel. Prispievateľ pod nickom "Vlasko" je typickým predstaviteľm kozervatiovizmu, zachovania "istôt" súčasnosti a vývoj vníma ako jeho ohrozenie. Pred tisíc rokmi cetovali ľudia vzdialenosti nad 1000 km cca 3-4 mesiace, dnes vesmírne dopravné prostriedky za desatiny sekundy. Rovnaký rozvoj je možné očakávať aj najbližších 1000 rokov a tak ako je dnes možný medzikontinentálny presun v rámci hodín bude aj v rámci slnečnej sústavy čo vyvolá obrovskú potrebu pracovných zdrojov dnes nepredstaviteľných. Vesmír je s tohoto pohľadu nekonečná možnosť pracovných príležitostí.

16.03.2017 | noname2

Len ci nam to Sharia povoli?!? ;-(

16.03.2017 | Vlasko

Konzervativizmu ? Si spadol z visne ? Ja beriem vyvoj, ktory mi nie je tlaceny nasilu statu(ako su napriklad zelene technologie), ako pozitivnu vec. To s konmi bola sarkasticka reakcia na 'chr' a jemu podobnych o tom ako musime ochranovat suroviny pre potomkov(co je teda riadna blbost)

16.03.2017 | Jozef Mazur

Pravdepodobne je môj príspevok zle pochopený, lebo som sa snažil potvrdiť tvoj názor a pridať protinázory voči prispievateľovi "chr" (aký nic taký autor). Spravil som vážny omyl a do vety:"Prispievateľ pod nickom "Vlasko" je typickým predstaviteľm kozervatiovizmu, zachovania "istôt" súčasnosti a vývoj vníma ako jeho ohrozenie. " Správne má byť :" Prispievateľ pod nickom "chr"......" okopíroval som nic nad príspevkom čo je zle. Za chybu sa ospravedlňujem.

16.03.2017 | Marek111

k drancovaniu planety - zdroje maju este velke rezervy, tam by som sa nebal, ale limity ma udrzatelnost ekosystemu.

15.03.2017 | salamoon

chr, neviem co ste presne mysleli pod terminom technologicka bublina, ale ja tie prevratne technologie praveze v poslednych 2-3 dekadach akosi nikde nevidim... zato vidim vysavanie rent zo sprivatizovanych hrozienok, housing bubbles, 100milionovych futbalistov, web-app-hluposti, kilometrove mrakodrapy zo zlatymi kluckami a tak dále... taky pravý do naha vyzleceny sebapozierajuci RPMN- kapitalizmus

16.03.2017 | chronos88sk

Jak že nie?
V 1994 sa ukladali data na diskety s kapacitou 1,4MB, veľkosť dlane.
Dnes sa ukladajú na 1,4 TB karty veľkosti nechta.
Príkladov je nespočetne veľa.

16.03.2017 | noname2

takze sa zmesti viac porna a v HD? ;-D

16.03.2017 | chronos88sk

Napríklad! V 94om to boli len animované gify, dnes je to UHD 3D realita :)

16.03.2017 | salamoon

chr, tusil som, ze sa asi nerozumieme...ja som mal na mysli objavy teda aspon jeden, na ktorych v minulosti vyrastli cele nove nove odvetvia resp. rozijali uz existujuce (typu koleso, zelezo, elektrina, internet, motor, jadro.. atd. atd.) ...t.j. cosi, na coho baze vznikne dalsia ekonomicka aktivita..

15.03.2017 | Oskarka

"Nebojme sa robotov, prinesú nám lepšiu prácu"
Áno, ak tie roboty budeme vyrábať my na Slovensku. Kde sa vlastne roboty vyrábajú, kde je ich výskum a vývoj?
A prečo sa nevyrábajú práve u nás na Slovensku?

16.03.2017 | Jozef Mazur

Sme svetovou jednotkou vo výrobe "neautonómnych robotov" automobilov, roboty sa vyrábajú už od čias socializmu v Prešove (Závody priemyselnej automatizácie - VUKOV Prešov v súčasnosti VUKOV EXTRA, as, Prešov, ďaľších nikoľko desiatok rozných pracovisk, alebo spolupracujúcich pracovísk najdete po prieskume prostredníctvom internetových vyhľadávačov.

16.03.2017 | Oskarka

Ďakujem za informáciu

http://www.finstat....

Prečo štát nepomáha takýmto firmám?

16.03.2017 | noname2

lebo mame desat inych co sa s tym zaobera aj bez dotacie! ;-D

František Muránsky

František Muránsky
  • Počet článkov: 10
  • Priemerná čítanosť: 1575
  • Priemerná diskutovanosť: 13
  • RSS blogu

O blogu

Som technologický optimista. Chcem prinášať pozitívne správy o vplyve technológií na nás ľudí. Pracujem v oblasti automatizácie ako projektant riadiacich a bezpečnostných systémov pre jadrové a chemické spoločnosti.