Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budúcnosť práce v 21. storočí

11.05.2017 | František Muránsky

Diskusia (5 reakcií)

11.05.2017 | LPB

Veľmi tejto vízii neverím.

Napríklad inovácie. Pred časom som menil WC misu. Nechcel som odpad lepiť ako "profíci", chcel som to rozoberateľné. Profíci pri výmene dlažby boli nútení improvizovať, pretože dlaždice "sadli" trochu vyššie. Mne vychádzalo vyvŕtať nové diery 2 cm vedľa starých. Úžasné. Lebo som si kúpil (značkový) výrobok od veľmi inovatívnej firmy, ktorú ani vo sne nenapadlo nerobiť na mise jediný pár okrúhlych dier, ale pozdĺžnych, prípadne trojíc(?). S vhodnými plastovými vložkami/záslepkami z kvalitného plastu, nie takého, čo sa po roku rozpadne. (Namiesto pokroku v technológiách obyčajný jednoduchý sprostý cost attack.)
(Odkaz pre prípadnú reakciu IvanaPe: Ja viem, že ty si si vybral lepšie.)

Príklad 2 pre personalizáciu. Zájdite do obchdu s domácimi potrebami a pozrite sa na plastové nádoby zvané "lavóre, vanglíky". Takmer všetky akoby ich jedna mater mala, okrúhle. Sem-tam nejaký so štvorcovou podstavou. Lenže ja som roky hľadal obdĺžnikový, (aký mám 14 rokov). Nikto s dizajnérov nerieši niečo ako univerzalitu, viacúčelovosť, až by sa chcelo zvolať "voľnosť pohybu":-) Nechce sa mi uvádzať ďalšie príklady, ale vedzte, že takýchto "kopírovačov" vidím ja všade nekonečné mraky. No dobre, ešte jeden krátky. Hľadám žufanku (na polievku) s veľkým objemom, ale krátkou rúčkou. Aby netrčala z hrnca a (ľahko) vošla s hrncom do chladničky:-) Sú krátke a malé, alebo veľké a dlhé. Koniec výberu.

12.05.2017 | IvanPe

:)
Mas plnu pravdu, u spotrebneho tovaru nepojde o customizaciu ale o unifikaciu a hromadnu vyrobu. To co riesis by som skusil riesit 3D tlaciarnou. Mozno take budu mat v predajniach kde ti plne vyhoveju. Bude to sice drahsie, ale na mieru.

12.05.2017 | LPB

3D tlačiareň som mal. Podľahol som:-) Ďakujem, viac neprosím. Je to hype, prípadne pre veľmi silné nátury. Alebo pre tých, čo sa chcú hrať a nevedia čo s časom. Je len veľmi málo odvetví, kde majú svoje miesto. Rozpísal by som sa aj o konkrétnych problémoch, ale na nete je toho asi už dosť... (zrovna) tu by to nikto nečítal.

13.05.2017 | mba

Lavor sluzi na ine ako krabica. Preto je lavor okruhly a krabica stvorcova. Pri vareni su rohy neprakticke, preto sa nerobia. Naopak, pri skladovani su najlepsie hranate tvary kvoli vyuzitiu priestoru. Velke zufany nemaju malu rucku, aby ste si nepopalil ruku. Cesta je skor poklop s dierou pre zufany (take som uz videl). Vyrabat drahe formy kvoli par kusom pre par exotickxch potrieb sa neoplati. To di radsej odrezte rucku na zufane. Ale, pozor, aby ste sa nepopalili.

13.05.2017 | LPB

Nikto nevraví o lavóre na verenie, myslel som plastové. Polievku miešam varechou, nie žufanou. Poklop s dierou nie je riešenie, lebo superinovatívni výrobcovia chladničiek majú problém urobiť polohovateľné poličky, česť výnimkám.

Podľa poslednej vety ťa typujem na ďalšieho supermana a veľmi spokojného zákazníka... vďaka za rady nad zlato.

František Muránsky

František Muránsky
  • Počet článkov: 28
  • Priemerná čítanosť: 1793
  • Priemerná diskutovanosť: 9
  • RSS blogu

O blogu

Som technologický optimista. Chcem prinášať pozitívne správy o vplyve technológií na nás ľudí. Pracujem v oblasti automatizácie ako projektant riadiacich a bezpečnostných systémov pre jadrové a chemické spoločnosti.