Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aj dane píšte všetci modrým perom

11.04.2019 | Eugen Jurzyca

Diskusia (6 reakcií)

11.04.2019 | salamoon

"V časoch, v ktorých sa Západ dostal hospodársky približne na dnešnú úroveň, mal oveľa jednoduchšie daňové sústavy než dnes."

mozno boli jednoduchsie, ale zaroven boli progresivnejsie s vacsim pomerom priamych dani a zdanenia kapitalu/bohatych.. a vas graf na konci hovori o tom, ze verejne vydavky boli za Zapade vyssie ako su dnes na Svk.. jednoducha predstava toho ako dane resp. tzv. dobre podnikatelske prostredie samo o sebe zabezpecia prosperitu je studiami aj realitou vyvrateny nezmysel.. bez statnych intervencnych politik to neslo ani na Zapade, a uz vobec nie v Azii.. akurat vcera to spomenul vo svojom blogu na HN aj A. Marcincin..

12.04.2019 | slov-led plus

A ten Marcincin je kto? "ekonom" na urovni Richtera, alebo nejakeho sefa Kovo ...apropo tychto uradnickych tarajov, ked si spomeniem na ministra financii Pociatka...,
inak cim menej spolocnych politik s EU nad ramec volny pohyb osob, tovaru a sluzieb, tym lepsie pre nas.

Mimochodom je zaujimave ako nam EU sekla zdanovanie obchodnych retazcov (spominam bez toho aby som bol za, alebo proti), ale francuzi si schvalili zdanovanie "google" a to uz je ok.

12.04.2019 | chr

Som sa ešte z kecov na Twitri nenajedol. Je mi úplne jedno akú daň musia plaťiť Googlisti a im podobný . Ale nie je mi jedno koľko stojí chlieb a mäso v obchode. Nemiešaj hnoj a jedlo .Aj keď určítú dobu su spolu na jednom mieste .

12.04.2019 | @@@

zas nezmysli ako vždy najmä posledny graf ....to nižšie zataženie v minulosti bolo preto že krajiny zapadnej europy nemali tak vela starych ludi z toho vyplyva neminali tolko na dôchodky a zdarvotnu starostlivosť ako dnes ......

otazka ale je čo ako teraz vy chcete s tym ?....prenesieme to priamo na ťarchu ludi a budeme sa tvariť že je lepšie ako to vy v Sas viete ?....ak niečo prenesieme priamo na tarchu ludi možno v grafe to bude vyzerať lepšie ale v pripade ludi nedôjde k žiadnej zmene k lepšiemu skôr sa stane to že nastane takyto jav že v pripade jednotlivcov sa to bude rôzniť a zatial čo jedny napriklad bohaty na tom ziskaju a to k.revsky dobre ti ostatny na tom k.revsky zle stratia a budu nakoniec platiť viac takže vysledny efekt bude že sa polepši len tym bohatym na ukor ostatnych ....ale ja jasne že o to jedine vam v Sas ide len aby bohaty zas mali viac a ostatny kvoli tomu menej :P

12.04.2019 | IvanPe

Vola sa to tvorba vlastneho kapitalu.
Darmo bude mat stat vysoke HDP, prijmy do stat rozpoctu, ..., ked majetok domacich ludi bude stagnovat, alebo sa zmensovat.
Zivotna uroven sa nebuduje pri najvyssich daniach a odvodoch. Ked sa statu dari, este to neznamena, ze obcania maju vlastne rezervy na casy, ked bude zle.

14.04.2019 | Roman Kanala

Presne tak. Na Západe je štát služba občanom, na Zlodejsku sa občanovi nadradzuje, obmedzuje ho a okráda, aby financoval súkromné zisky kalibašterov. Najprv právny štát, až potom vyššie dane. Bohatstvo krajiny sa nemeria výškou zdanenia, ale majetkom a životnou úrovňou ľudí.

Eugen Jurzyca

Eugen Jurzyca
  • Počet článkov: 30
  • Priemerná čítanosť: 4253
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Eugen Jurzyca, poslanec Európskeho parlamentu a tímlíder SaS pre verejné financie. Blog najmä o ekonomických problémoch Slovenska a verejných financiách.