Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový zákon o štátnej informatizácii vítame, no vidíme aj úskalia, ktoré so sebou prináša

01.04.2019 | Emil Fitoš

Diskusia (1 reakcia)

03.04.2019 | chr

Spýtam sa , koľko nových milionárov musí ešte vzniknúť , aby sme na zlodejsku mali kvalitné , jednotné , bezporuchove , pružné a hlavne prepojené a asociované elektronické systémy . Pán autor daj odhad , koľko miliard sa ešte musí odliať zo štátneho rozpočtu . Ako dlho to bude trvať . Ak by som sa toho nemal dožiť , tak nech to radšet nerobia . Do dôchodku mám ešte 14 rokov. Ušetríme peniaze a môžeme radšej napríklad zdvihnúť dôchodky .

Emil Fitoš

Emil Fitoš
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 796
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

IT sektoru sa venujem celý svoj profesionálny život. Pôsobil som v spoločnosti Siemens Business Services ako riaditeľ pre verejný sektor, zdravotníctvo a dopravu. Tri roky som zastával pozíciu generálneho riaditeľa Atos Česká republika & Slovensko. Od roku 2017 pôsobím ako prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS), najväčšieho slovenského profesijného združenia domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Som absolventom Stavebnej fakulty STU so špecializáciou na Automatizované systémy riadenia. Stál som pri vzniku prvého archívu elektronických dokumentov, použiteľných pre právne účely, zakladal som portál Občan.sk a vyvíjal systém platieb prostredníctvom mobilných telefónov. V súčasnosti pôsobím v odvetví rizikového kapitálu a zaoberám sa investíciami do rozvíjajúcich sa firiem, napríklad v oblasti Internet of Things alebo virtuálnej reality.