Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Etickému kódexu hovorím ÁNO, ale musia ho dodržiavať všetci hráči na trhu

17.08.2018 | Emil Fitoš

Diskusia (5 reakcií)

17.08.2018 | OliWer1

Tliachanie prázdnej slamy, súdruh. Prihlásite sa k etickým štandardom a normálm potom, ako sa vám podarí vypumpovať ešte pár desiatok miliónov na opravy tých nepodrkov, ktoré ste dodali za miliardu eur. Všetci v ITAS-e ste hanbou súkromného podnikania, pretože vďaka takým ako vy si bežní ľudia myslia, že podnikatelia nosia peniaze do banky vo vreciach a zarobia na ich jednej kávičke v Auparku. Pardon, na jednej jachtičke v Monaku.

18.08.2018 | fúha, no toto !

Hmmm....morálny podnikateľský subjekt má v mafiánskom prostredí šancu takmer nulovú.................

18.08.2018 | Jozef Hvorecký

Čo takto potichu zbierať údaje o neetickom správaní a potom ich zverejniť? Trebárs aj cez tretiu osobu a sám vystupovať (akože po donútení) ako svedok?
Všeličo sa dá, keď sa naozaj chce. Len treba raz začať, pán Fitoš.

19.08.2018 | Roman Kanala

Jáj, tak takto to je.

Kradnúť je škaredé a kradnutie odsudzujeme. No kradnúť prestaneme až potom, keď prestanú kradnúť aj ostatní. Všetci ostatní. Síce niektoré firmy majú firemné kódexy nastavené tak, že nekradnú, a boli prehlásené jednostranne bez ohľadu na ostatných. Ale my sme takí, že najprv počkáme na ostatných, aby prestali kradnúť, a až potom prestaneme kradnúť tiež. Dovtedy sa budeme zúčastňovať aspoň verbálneho odsúdenia kradnutia.

A kradnúť by mala prestať aj štátna správa ako zadávateľ, lebo inak musíme kradnúť aj my.

Pochopil som správne obsah blogu?

ITAS je MS-DOS.

20.08.2018 | OliWer1

+

Emil Fitoš

Emil Fitoš
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 782
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

IT sektoru sa venujem celý svoj profesionálny život. Pôsobil som v spoločnosti Siemens Business Services ako riaditeľ pre verejný sektor, zdravotníctvo a dopravu. Tri roky som zastával pozíciu generálneho riaditeľa Atos Česká republika & Slovensko. Od roku 2017 pôsobím ako prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS), najväčšieho slovenského profesijného združenia domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Som absolventom Stavebnej fakulty STU so špecializáciou na Automatizované systémy riadenia. Stál som pri vzniku prvého archívu elektronických dokumentov, použiteľných pre právne účely, zakladal som portál Občan.sk a vyvíjal systém platieb prostredníctvom mobilných telefónov. V súčasnosti pôsobím v odvetví rizikového kapitálu a zaoberám sa investíciami do rozvíjajúcich sa firiem, napríklad v oblasti Internet of Things alebo virtuálnej reality.