Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budúcnosť sektorových identifikátorov je dnes nejasná

08.10.2019 | Emil Fitoš

Diskusia (5 reakcií)

08.10.2019 | alf1

dalo sa to napisat lednou vetou: nevynechame ziadnu zamienku na vytunelovanie statnej kasy. cokolvek.
o cosi viac prace je uz len so "zdovodnenim".

09.10.2019 | Roman Kanala

Vláda stiahla zmenu rodných čísel z rokovania
Návrh ministerstva vnútra kritizovalo aj Slovensko.Digital
9. okt 2019 o 11:13 SITA, TASR
https://domov.sme.s...

"Je neprijateľné, aby vládna koalícia spôsobila občanom, obrovské problémy len preto, že si ministerka vnútra vymyslela nákladný a nezmyselný projekt, na ktorom zarobia akurát IT firmy," hovorí Remišová.

...

"Projekt je od začiatku zle pripravený. Teraz, krátko pred voľbami, pani ministerka spúšťa systém, ktorý sa bude tri mesiace testovať a podľa nedávno podpísaného dodatku do konca marca budúceho roka ministerstvo má dodávateľovi vyplatiť ešte ďalšieho pol milióna eur za školenia a podporu pri skúšobnej prevádzke systému. Takéto veľké zmeny, ktoré stoja desiatky až stovky miliónov eur a zasiahnu do života všetkých ľudí na Slovensku, sa predsa takto chaoticky nemôžu robiť," zdôraznila Remišová

10.10.2019 | alf1

ak maju skutocne kriticky nedostatok moznosti na pridelovanie rodnych cisel - co neverim, stacilo predsa pri novych pridat za posledne stvorcislie piate cislo. kedysi, tusim v patdesiatych rokoch, boli tiez len trojciferne koncovky. potom to vyriesili stvorcifernymi. a mali by pokoj mozno az do roku 3456.
este zabavnejsie je, ze stare rodne cisla by sa vlastne nerusili - pre urady by zostali ako akesi "neverejne" (evidencie, databazy). len by pribudli dalsie, navyse, pre kazdy spolok uradov ine. no neviem si ten chaos ani predstavit. a zamienky na dalsie tunelovanie cez "spresnovanie" systemov.

10.10.2019 | IvanPe

Nezda sa, ze by niekto nieco zastavil vid tento mail:

From: Tajomník Rady vlády SR pre digitalizáciu VS a JDT <tajomnik@vicepremier.gov.sk>
Date: Wednesday, 9 October 2019 at 15:28
To: Richard Raši <richard.rasi.xxx@vicepremier.gov.sk>,
Subject: Pozvanka na XII. zasadnutie Rady vlady SR pre digitalizaciu verejnej spravy a jednotny digitalny trh

Vážení podpredsedovia,
Vážení členovia,

v prílohe si Vám dovoľujem zaslať pozvánku na XII. zasadnutie Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh, ktoré sa bude konať dňa 17.10.2019 o 8.00 v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR, Nám. Slobody 1, Bratislava.

Návrh zákona o základných identifikátoroch fyzickej osoby a o zmene a doplnení niektorých zákonov je dostupný na https://rokovania.g....

V prílohe zároveň posielame:
- program zasadnutia,
- návrh uznesenia.

Zároveň si Vás dovoľujem požiadať, aby ste na adresu tajomnik@vicepremier.gov.sk do 14.10.2019 do 13.00 hodiny zaslali:
potvrdenie Vašej účasti, alebo v prípade neúčasti meno, priezvisko zástupcu a jeho poverenie,
ŠPZ pre prípad, ak by ste potrebovali zabezpečiť parkovanie motorového vozidla v areáli Úradu vlády SR.

Dovoľujeme si poznamenať, že zápisy z predchádzajúcich zasadnutí rady sú publikované na https://www.vicepre... ...

11.10.2019 | atko

"Projekt SIFO by pravdepodobne znamenal vyššiu ochranu súkromia, no k jeho realizácii by som pristúpil len za predpokladu, že osobu nebude možné spárovať cez rozličné informačné systémy na základe iných citlivých informácií (meno, bydlisko atď.),"
- zamyslel sa autor čo povedal
Moja otázka znie a načo my je system ked neviem o kom sa bavím?
Je jasné že treba obhajovať nezmyselné míňanie peňazí. Ochrana údajov nespočíva v tom či mám také alebo onaké číslo ale v tom ako je zabezpečená manipulácia s týmito dátami. Vždy musí existovať niekto a niečo čo vie dáta prečítať a publikovať

Emil Fitoš

Emil Fitoš
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 796
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

IT sektoru sa venujem celý svoj profesionálny život. Pôsobil som v spoločnosti Siemens Business Services ako riaditeľ pre verejný sektor, zdravotníctvo a dopravu. Tri roky som zastával pozíciu generálneho riaditeľa Atos Česká republika & Slovensko. Od roku 2017 pôsobím ako prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS), najväčšieho slovenského profesijného združenia domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Som absolventom Stavebnej fakulty STU so špecializáciou na Automatizované systémy riadenia. Stál som pri vzniku prvého archívu elektronických dokumentov, použiteľných pre právne účely, zakladal som portál Občan.sk a vyvíjal systém platieb prostredníctvom mobilných telefónov. V súčasnosti pôsobím v odvetví rizikového kapitálu a zaoberám sa investíciami do rozvíjajúcich sa firiem, napríklad v oblasti Internet of Things alebo virtuálnej reality.