Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlaky zadarmo – už aj v zdravotníctve

28.09.2015 | Elena Majekova

Diskusia (3 reakcie)

28.09.2015 | Roman Kanala

Najhoršie je, že tí idioti to robia všetko naopak. Kde by bolo treba adresnosť, tam to robia paušálne. Kde by bolo treba plošné opatrenie, tam zavedú úradnícku kontrolu.

Napríklad ak by sa namiesto propagandistických ťahov na podporu hladových dolín znížila administratívna záťaž pre živnostníkov, zrušila daňová licencia pre stratové sro a znížila sadzba podnikovej dane na 17 či 15%, tak by práve v hladových dolinách dostali možnosť pracovať na vlastné triko všetci, ktorí to dokážu a chcú. Ak sa namiesto toho idú podporovať podnikatelia, ktorí tam investujú 100 tisíc, ide o zastrenú klientelistickú podporu smerákom. Rovná daň bolo plošné opatrenie, ale Fico ju rituálne zarezal akože pravicový symbol.

Vo Švajčiarsku nie je zdravotná daň, ale zdravotné poistenie. Poistná sadzba sa odvíja nie od príjmu, ale od poistených úkonov. Zákonné minimum musia poistiť všetky poisťovne, ale potom je doplnkové poistenie. Poistenie je povinné, poistiť sa musí každý. Kto na to nemá, požiada o pomoc svoj kantón a pomoc dostane. Ale nie všetci, nie plošne ako niekde na Francúzsku po francúzsky. Fico sa snaží o to isté, čo urobili francúzski socialisti: podplatiť dostatočný počet ľudí, aby sa zrušenie privilégií stalo politicky nepriechodným.

29.09.2015 | Jozef321

Vzdy budes nespokojny. Povedali vam, ze Fico je zly, zly. Takze je tak lahke si zamudrovat.

29.09.2015 | Jozef321

Casto a s oblubou prichadzaju tito ludia s objavom, ze "Hiiiii, bude to musiet stat zaplatit! Co teraz? Hroza!!!".

Platime 60% nasho prijmu statu (okrem podnikatelov) vo forme kdejakych dani, odvodov a poplatkov.
A ucelom tohoto vyberu ma byt jeho prerozdelenie. Ludia ako vy si myslia, ze stat ma zobrat 60% prijmu a cely ho niekde na pozadi rozkradnut - "predsa nebude stat nic poskytovat, lebo to by musel nieco dat z toho co vyzbieral a to je fuuuuj!". "Ale nie, nie, tak som to nemyslela!". Ale myslela v ramci obvykleho nedomyslenia toho, co vlastne tvrdite.

Aj ked ako osoba zo sukromnej ZP chapem, ze ide o vyssie naklady pre ZP, co iste ludi v ZP nepotesilo. Ale bezny pravicovy volic ma tento vas nazor "uplne zdarma". A to je este desivejsie.

Elena Májeková

Elena Májeková
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 1948
  • Priemerná diskutovanosť: 20
  • RSS blogu

O blogu

Som členka predstavenstva a riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti, revíznych činností a programov zdravia Union zdravotnej poisťovne, a.s.