Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Treba zakryť kauzy v zdravotníctve. Nový útok na Union zdravotnú poisťovňu teraz prišiel vhod.

16.11.2015 | Elena Majekova

Diskusia (2 reakcie)

16.11.2015 | Roman Kanala

Faktov trochu pomenej, viac-menej len tvrdenia nepodložené konkrétnymi faktmi. Ja ako človek žijúci mimo Vašej džamahírie som si najprv musel vyhľadať, či nie ste Penta. Nie ste, ste jediná zdravotná poisťovňa, ktorú Penta neovláda. To je fajn.

Ale:

"Našou úlohou ako zdravotnej poisťovne je nakladať s obmedzenými zdrojmi v zdravotníctve tak, aby sa využívali čo najefektívnejšie na prevenciu a liečenie."

Toto je úlohou každej zdravotnej poisťovne. Teda, teoreticky.

"V nemocniciach si podľa počtu poistencov zazmluvňujeme objemy, nezväzujeme im však ruky schvaľovaním každej operácie, ale dávame priestor na plánovanie."

To je tiež fajn, ale nerobia to všetci? Ak áno, čím líši Union? Ak nie, prečo nespomenúť, kto to robí a kto nie?

"To, že náš systém funguje, jednoznačne dokazuje dlhodobo najnižší počet ľudí čakajúcich na operáciu."

Toto je konkrétne faktické tvrdenie, aj o 10x menej čakateľov na operáciu. Žiaľ asi jediné faktické tvrdenia v celom článku. Inak len reakcia na jednu hlúpu karikatúru. Keby som nečítal tento článok, ani by som pointu tej karikatúry nepochopil.

17.11.2015 | Andrej_sk

Cize znalost problematiky slovenskych zdravotnych poistovni nulova, fakticke poznamky o nicom. K comu bol vlastne tento prispevok?

Elena Májeková

Elena Májeková
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 1946
  • Priemerná diskutovanosť: 20
  • RSS blogu

O blogu

Som členka predstavenstva a riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti, revíznych činností a programov zdravia Union zdravotnej poisťovne, a.s.