Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Dušan Elko

Nebezpečný život

29.09.2017 | Dušan Elko

Blog o tých menej príjemných udalostiach, keď ste headhuntrom

 • Tlačiť
 • 2

Predstava mnohých o tom, ako sa má headhunter dobre je, že v podstate nič nerobí. Veď stačí, keď zavolá klientovi, zahrá si s ním golf a hneď dostane prácu. Potom si zalistuje vo svojom vizitkári, vyberie pár známych, dá si s nimi kávičku, či dve, pošle ich životopisy klientovi a „skásne“ veľkú odmenu.

Bodaj by to takto bolo!

Proces získania zadania až po úspešné odovzdanie vybraného kandidáta do pracovného pomeru ku klientovi je omnoho náročnejší, no o tom je už popísaných mnoho článkov či blogov. A o tom, že na infarkt je napríklad to, ak kandidát počas výberového procesu 3x zmení zadanie, či si úplne rozmyslí hľadanie nového manažéra som sa zmienil už vo svojom prvom blogu https://blog.etrend.sk/dusan-elko/ako-si-kupit-spravneho-zamestnanca.html

Dnes by som chcel písať o tom, aké iné nebezpečenstvá číhajú na headhuntra v teréne.

Každý rok vykonáva hygiena kontroly v zariadeniach spoločného stravovania a každý rok udelí niekoľko sto pokút, dokonca nariadi niektoré prevádzky zatvoriť. Väčšina z pokút súvisí s (ne)dodržiavaním hygieny, či minimálnej trvanlivosti potravín.

Headhunter navštevuje reštaurácie či bistrá dosť často, v prípade ak obsadzuje niekoľko pozícii súčasne aj každý deň... dá si kávu, limonádu, šalát, ktorý zhltne za max. 5 minút medzi dvomi pohovormi. A potom napríklad diaľnici v zápche prídu kruté chvíle, keď zistí, že kura už nebolo najčerstvejšie, alebo sa do stroja na kávu dostal aj čistiaci prostriedok.

To, že slniečko môže uškodiť a mali by sme používať krémy s ochranným faktorom nám lekári a lekárnici odporúčajú pravidelne. Je veľmi fajn absolvovať pohovor v záhrade reštaurácie či na terase bistra na čerstvom vzduchu bez prekrikovania iných hostí v zafajčenej miestnosti. Žiaľ, ak je kandidátov viac po sebe, nemusia byť ich uprené pohľady znakom maximálneho sústredenia sa, ale neveriaceho údivu z rajčinovej farby tváre pohovorujúceho. Ďalšie kolo údivných pohľadov prichádza vtedy, keď sa šúpe koža z nosa či čela.

O „drobnostiach“ ako sú modriny na kolenách, pri šplhaní na barové stoličky, či účtoch za masérov a fyzioterapeutov pri seknutých krkov, keď sedíte dlho v prievane ani netreba písať, to sa môže stať aj pri iných profesiách.

Poučenie?

Tí ostrieľaní už vedia, že najbezpečnejšie sa hrá na vlastnom ihrisku. Keď sa niečo nepríjemné stane, tak si hovorím „Prečo som si nezavolal kandidáta k sebe do kancelárie?!“ Ale takéto chvíle pominú a ja už podvedome rozmýšľam, kam sa vydám najbližšie do terénu.

 • Tlačiť
 • 2

Dušan Elko

Dušan Elko
 • Počet článkov: 5
 • Priemerná čítanosť: 1859
 • Priemerná diskutovanosť: 5
 • RSS blogu

O blogu

Som headhunter, nadšenec so širším pohľadom na realitu života chápajúci ľudské zdroje ako multidisciplínu. Rozhodol som sa písať tento blog, lebo niekedy veci príliš komplikujeme a pre stromy nevidíme les.

Dušan Elko

Dušan Elko
 • Počet článkov: 5
 • Priemerná čítanosť: 1859
 • Priemerná diskutovanosť: 5
 • RSS blogu

O blogu

Som headhunter, nadšenec so širším pohľadom na realitu života chápajúci ľudské zdroje ako multidisciplínu. Rozhodol som sa písať tento blog, lebo niekedy veci príliš komplikujeme a pre stromy nevidíme les.

Kalendár sa načítava...