Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Daniel Jankech

Len ten, kto túži s Ficom bojovať.

02.02.2010 | Daniel Jankech

Existuje hranica, za ktorou je slušnosť smiešna

 • Tlačiť
 • 11

Poviem vám jeden naivný príbeh.

V triede školákov bol veľmi rozmaznaný, drzý a primitívny chlapec, ktorého sa každý bál. Nikto sa neodvážil urobiť mu niečo zlé, aby sa nestal predmetom jeho zákerného šikanu.

Až sa raz stalo, že do triedy bol prijatý nový žiak z inej školy.

Zlý a zákerný chlapec v mantineloch svojho myslenia pocítil túžbu šikanovať aj nového žiaka. Pristúpil k nemu a hrubo chlapca urazil. Nový žiak nelenil a vrazil mu poriadnu facku.

A odvtedy bol v triede pokoj.

Nuž len obyčajný príbeh školákov, ktorý som si v detstve zapamätal. Priznám sa, že myšlienku tohto príbehu som v medziach zákona, mravnosti a ľudskosti za účelom ochrany svojej slobody a slobody mojich najbližších niekoľkokrát v živote použil a nebudem váhať použiť opäť. Postoj šokujúci, výsledok úžasný.

Teraz však k SDKÚ.

Údajne prala špinavé peniaze. Možno áno, možno nie. Neviem.

Bola potrestaná a dostala ranu, nie jednu, nie prvú a ani druhú. Ale ani spravodlivú, darmo na nich Štefan Hríb nezabúda ani v jednom zo svojich úvodníkov. A všetci sa prizerajú. Mlátia nám kamaráta a my sa prieme či spravodlivo alebo nie.

Nespravodlivo

Ale ak kamaráta mlátia, nepýtam sa prečo... to sa spýtam potom:-)

Kamarát chybil. Ale predtým pre nás veľa urobil. Netúžil vraždiť ani unášať pre svoj prospech a ani na mýte neprofitoval. Možno bol vtedy trocha v núdzi a možno sa cítil vo svojej askéze unavený. To sa stáva. Ale veľa urobil však? Že by sme mu závideli?

A ten  veľký chlapec minule mlátil nás.. ale teraz nás nemláti... uff, dúfajme že si nás nevšimne. .. možno bude s nami kamarát... keď sa tak spravodlivo nahneval. Veď kamarát korunu prepral... a to je aj keď malý, predsa len hriech.

Teraz trochu vážnejšie.

Pocit viny zväzuje. Mikuláš a spol. sú v kŕči, a preto je ľahké ich mlátiť. Sú v kŕči preto,lebo  sú konfrontovaní nielen so svojou vinou, ale aj svojimi zásluhami a nepochopením a trochu aj osamotením.

Kde sú Figeľové, Bugárové, či Sulíkové tlačovky na obranu hodnôt ktoré pravica predstavuje? Vari nechápu, že útokom na Dzurindu a spol. sa Róbert snaží pravicu diskreditovať v celej svojej šírke a dať úder myšlienke budúcich pravicových reforiem na ktoré on nemá? V primitínom pozeraní sa na porážku svojho konkurenta  treba vidieť predovšetkým porážku vlastnú.

Základ úspechu Róberta Fica však nie je v porážke  pravicových rivalov i keď to je tiež dôležité. Ale v porážke myšlienky pravicových hodnôt. V porážke prirodzených pocitov obyčajných ľudí v tom, že to čo hlása pravica je potrebné a má svoje opodstatnenie.Vo vytvorení virtuálnej ilúzie, že pravicové reformy boli len na to aby sa politici obohatili. A potom bude cesta k bludom defintívne voľná, pravica v prachu.

Róbert teraz nemá rivala. Všetci sú totiž slušní a dodržujú protokol v naivnej snahe, že si to niekto slušný všimne a prejaví uznanie.

Avšak sú veci, ktoré sa slušnou cestou  riešiť nedajú a  rozličnosť zbraní môže byť nevýhodou. Len ten môže víťaziť, kto sa nebojí vstúpiť do ringu a bojovať rovnako hrubo ako náš veľký chlapec.

Iba citeľné osobnostné napätie voči Róbertovi a úprimná nenávisť spravodlivého môžu prinášať percentá a zbavia ho moci a  glorioly spravodlivého.

Vlažné moralizovanie či priživovanie sa na neúspechu partnera v myšlienke s tým, že odtrhnem viac moci je naivné.

Veď o čom už môžu presvedčiť ostatné opozičné strany, ktoré sa ticho dištancujú a zbabelo sa prizerajú?

Iba o tom, že bude lepšie ak budeme voliť len toho, kto túži s Ficom bojovať, aj keď teraz  práve prehráva.

 

 • Tlačiť
 • 11

Daniel Jankech

Daniel Jankech
 • Počet článkov: 10
 • Priemerná čítanosť: 4130
 • Priemerná diskutovanosť: 32
 • RSS blogu

O blogu

Zaujímam sa o politiku, ekonomiku a zdravotníctvo. Som autorom dvoch publikácií o stave rešpektovania ľudských práv v slovenskej medicíne. Možno naivný idealista a tiež trochu disident, v permanentom spore s negatívami súčasnej spoločnosti.

Daniel Jankech

Daniel Jankech
 • Počet článkov: 10
 • Priemerná čítanosť: 4130
 • Priemerná diskutovanosť: 32
 • RSS blogu

O blogu

Zaujímam sa o politiku, ekonomiku a zdravotníctvo. Som autorom dvoch publikácií o stave rešpektovania ľudských práv v slovenskej medicíne. Možno naivný idealista a tiež trochu disident, v permanentom spore s negatívami súčasnej spoločnosti.

Kalendár sa načítava...