Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čakanie na Pentu.

02.11.2014 | Daniel Jankech

Diskusia (8 reakcií)

03.11.2014 | noblesa

To sa akoze mstite SME za nejake stare krivdy tym sposobom, ze idete liezt do zadku Pente? Cele zle, clovece.

03.11.2014 | kri

a) to nie su ziadne STARE KRIVDY. tu ide o stare, sucasne a buduce FAKTY o fungovani SME.
b) kritika jedneho neznamena automaticky obhajobu druheho.
c) kto nepozaduje kvalitu (D. Jankech ju v tomto pripade pozaduje) ten ju tiez kazi (ty ju kazis).
d) cele zle, clovece!

03.11.2014 | Daniel Jankech

Vážne si myslíte že ak sa kriticky vyjadrím k praktikám na Sme, ktoré sú neprofesionálne a nemuseli by sa za ne hanbiť ani boľševickí nomenkaltúrnici, tak tým leziem "do zadku" Pente?

O Pente si ilúzie nerobím a ani o podobných finančných skupinách, ale nerobím si ilúzie ani o súčasných médiách.
To čo konajú redaktori SME nielenže prokročilo elementárne profesionálne hranice, ale je to dokonca podlé a nemravné.

03.11.2014 | libertarian

NAJobjektívnejšie noviny SME ???

Z novín HNONLINE som sa pred pár týždnami dozvedel pozoruhodnú informáciu :

Podľa ukrajinského ministra obrany Valerija Heleteja použili ruská armáda proti ukrajinským vojskám JADROVÉ zbrane. A podľa ruských zdrojov toto Rusko odmietlo. Citujem :

"Niekoľko ukrajinských médií dnes citovalo Halatejevo vyhlásenie pre jedného z novinárov, ktorí ho sprevádzali počas návštevy v Poľsku.
Heletej tvrdil, že ruské ozbrojené sily vypálili na luhanské letisko najmenej dva granáty s jadrovými hlavicami, ktoré vystrelili zo samohybného mínometu 2S4 Tuľpan. Práve z toho dôvodu sa ukrajinskí vojaci potom museli stiahnuť z luhanského letiska. "Údery mali takú silu, že úplne zničili výškové budovy - od prvého po piate poschodie," vyhlásil Heletej."

Nepochybujem, že informácia ukrajinského politika je lož. Ovšem, noviny SME píšu spústu protiruských informácií s odvolaním sa na ukrajinských politikov. Prečo asi práve takuto šokujucu informáciu NAJOBJEKTÍVNEJŠÍ novinári zo SME scenzurovali a neuverejnili ???
Azda sa slovákov nijak netýka atómová vojna v susednej krajine ???
Zdá sa , že SME nemaju problém citovať také PRIEMERNÉ lži ukrajinskej vlády. Tie najnajväčšie vynechajú - hoci su najdôležitejšie.

Pre objektivitu ešte dodám : Tú šokujúcu informáciu od našich ukrajinských bratov tvrdo scenzurovali - ignorovali - aj ostatné probruselské slovenské médiá, včetne objektívnej STV.

03.11.2014 | Roman Kanala

Heletej je táradlo a prešľapov mal toľko, že ho už nik nebral vážne. Ak by sa v Lugansku použili jadrové zbrane, už by Lugansk nebol. To vie každý vojak aj civil s vysokou školou. Heletej ďalej napríklad prehlásil, že Silvester bude sláviť v oslobodenom Simferopoli. Už sa presne nepamätám na jeho posledný prešľap, kvôli ktorému bol odvolaný, ale bol z tejto kategórie.

Iná vec je, keď sa novinárom vyčíta, keď napíšu kačicu bez overenia a niečo iné, keď sa im vyčíta, že niečo NENAPÍSALI, akoby boli neomylná prozreteľnosť a mali povinnosť si všimnúť, popísať a komentovať úplne všetko, čo si ktokoľvek zmyslí.

03.11.2014 | libertarian

Roman Kanala :
Vy nie ste taký hlupák, aby ste nepochopil pointu môjho príspevku.
Vy nie ste taký hlupák, aby ste nepochopil skutočný dôvod, prečo SME túto trápnu lož neoznámili (s komentárom -že je to hlúposť).
Vy nie ste taký hlupák, aby ste si neuvedomoval, že SME v témach o Ukrajine zamlčuje spústu ďalších informácií, ktoré sú všeobecne známe , aj keď sa na "oficialnych" masmédiach jednotne zamlčujú (nielen v SR !)
Vy nie ste taký hlupák, aby ste nechápal, že Heletejovo oznámenie nie je "hlúposť" , ale je to LOŽ . Potreboval si kopnúť do Rusov, vedome klamal, a asi až neskôr si uvedomil, že je to trápna lož.
Z ukrajinských zdrojov tečie denne spústa lží, a (nielen) SME nemajú hanbu tie lži opakovať, pokiaľ sú aspoň trošičku uveritelné. Každý, kto si dá aspon maličkú námahu, a sleduje nemainstreamové média, tak pozná ukrajinskú realitu - ktorá je teda hodne odlišná od divadielka prezentovaného v "oficiálnych" médiach.

05.11.2014 | Roman Kanala

SME sú umierajúce noviny a spravodajsky pokrývajú len zlomok toho, čo pred pár mesiacmi.

Ale nezávisle na tom je ich škandalizácia nie za to, čo napísali, ale za to, čo nenapísali, skôr zaujatosť a zlá vôľa.

03.11.2014 | Jozef321

SME je krajne neobjektivny platok zodpovedny za dlhorocne masirovanie a rozdelovanie spolocnosti, ucelom ktoreho je aby obcania nepostupovali spolocne proti zlodejom v state ale navzajom na seba vrcali. S odstupom casu su praktiky huckania ludi proti sebe sproste stale zjavnejsie.

SME uz pri nastupe Dzurindu hasila problem s aferou "podplacanie novinarov" a odvtedy to bola len zmeska tendencnych a ja sa domnievam - na zakazku zaplatenych medialnych masazi - nviem si totiz inak vysvetlit dovody tej masivnej jednostrannosti.

Ak by som bol paranojik, nakup stale stratovejsieho sme moze byt len dalsim projektom, ako zahrat divadielko pred ludmi a zalozit nove noviny - ktore v skutocnosti budu uplatne rovnako ako tie stare.

Daniel Jankech

Daniel Jankech
  • Počet článkov: 9
  • Priemerná čítanosť: 4056
  • Priemerná diskutovanosť: 20
  • RSS blogu

O blogu

Zaujímam sa o politiku, ekonomiku a zdravotníctvo. Som autorom dvoch publikácií o stave rešpektovania ľudských práv v slovenskej medicíne. Možno naivný idealista a tiež trochu disident, v permanentom spore s negatívami súčasnej spoločnosti.