Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O slobode a očkovaní

01.05.2014 | Daniel Jankech

Diskusia (8 reakcií)

01.05.2014 | Moral Revival

"Národ ktorý si neváži slobody ako najvyššej hodnoty, morálne, duchovne a aj materiálne upadne". Som presvedčený, že máme celkom slušne našliapnuté k úpadku. Hlavne sa to zintenzívnilo pod "vedením" Smer-SD. Ale k veci:
Témou očkovania sa zaoberám od času, keď sa nám narodila dcéra. Absolvovali sme všetky "povinné" očkovania, ale zasekli sme sa na vakcíne MMR (osýpky, mums, rubeola). Keď som sa chcel niečo seriózne o tom dozvedieť, tak som narazil na to isté, čo autor článku. Povrchné informácie, agresivita a perzekúcia voči rodičom, čo sa rozhodli neočkovať, no žiadny seriózny výskum a analýza (aj v relácií Pod lampou to pán, asi biochemik, prezentoval formou zosmiešňovania a nie logickou argumentáciou). To všetko vo mne vyvoláva nedôveru voči nie samotnému očkovaniu, ale spôsobom ako je nanucované a ako sú informácie negatívnych účinkoch a možných rizikách ututlávané a zahmlievané.
Sme naozaj národ nezodpovedných, ľahostajných a slobodu si nevážiacích ľudí? Zrejme áno, keď sa takto s nami zaobchádza!
V histórií sa už veľa krát potvrdilo, že za slobodu treba bojovať. Čo na to Slováci?

02.05.2014 | Daniel Jankech

Pán alias Revival.
Ďakujem za Váš diskusný príspevok. Myslím že ten "biochemik" ktorého spomínate bol "vedec" a"lekár" ktorý zverejnil tento komentár.
http://komentare.sm...
Človek jednoducho žasne a samozrejme hneď sa natíska aj odpoveď o akého odborného vedca ide.
Daniel Jankech

04.05.2014 | slavka@kriskova.sk

Dobrý deň, ďakujem pán Jankech za všetkých, ktorí uprednostňujú konštruktívny dialóg na tému dobrovoľného očkovania pred vzájomným osočovaním a prehadzovaním argumentov rôznej kvality, a to bez ohľadu na tábor, ktorý zastupujú. Nech je aktuálny medicínsky postoj akýkoľvek, tak ako ste sám uviedli, z histórie vieme, že to nie je garancia neomylnosti a nemennosti. V tom prípade je ešte nebezpečnejšie povyšovanie práv akejkoľvek skupiny nad úroveň slobodného rozhodnutia jednotlivca.

http://nasepribehy....

04.05.2014 | Daniel Jankech

Dobrý deň.
Ďakujem za Vašu reakciu. Len škoda že isté skupiny občanov v mene istých dogiem dialóg viesť nechcú. Ale verím že časom sa to zmení.

02.05.2014 | rudux

Som rád, že som si prečítal Váš blog a s radosťou som ho podporil aj cez vybrali.sme. Nezhodujem sa s argumentami ani jedenej ortodoxnej skupiny, oba tábory používajú často absolútne bludy aby obhájili svoj postoj. To čo mi vadí je práve ten príkaz + sankcia. Pritom 18 krajín v EU a okolí má dobrovoľné očkovanie, a pri tom je tam veľká zaočkovanosť. Lenže práve tam je to postavené na dôvere medzi zdravoníctvom a občanom, dlhodobej osvete, a vzdelávaní ale najmä na GARANCII, že sa štát v prípade nežiad. účinkov o vaše dieťa a o vás postará bez ohľadu či budú zdravotné následky v spojení s očkovaním alebo nie. Rodič potom nie je vystavený súdnym ťahaniciam aby viac či menej úspešne dokazoval či autizmus sa spustil vďaka očkovaniu , alebo nie. /napr. Nemecko/

02.05.2014 | rudux

Výborný rozhovor na túto tému, kde to práve nie je postavené na bezbrehom pro, alebo anti-očkovaní, ale o SLOBODE v očkovaní, to veľmi zrozumiteľne Krišková v rozhovore vysvtľuje:

http://www.europske...

04.05.2014 | slavka@kriskova.sk

Ďakujem za podporu, viac priamo o tom prečo robím to čo robím a prečo presadzujem dobrovoľné očkovanie:

http://nasepribehy....

Ďakujem.

03.05.2014 | Jozef321

Situacia na slovensku je absurdnejsia o to, ze slovenski zdravotnici sami o sebe - braniac akemukovek funkcnemu systemu - zlepsovaniu zdravia pacienta napomahaju podpriemerne. Ich vykony su prevazne alibisticke, nesystemove, ciastkove, dojmologicke, povrchne, zastarale - tazko splnaju kriteria niekoho, kto je kompetentny doveryhodne trusit nespochybnitelne pravdy. Naozaj agresvita tychto ludi pripomina tu istu zadubenost, s ktorou upalovali kedysi bosorky s nekonecnym presvedcenim o pravde o diagnoze "bosorka". Ze to je prehnane? Naopak. Mechanizmus tvorby "nekonecne mudreho" presvedcenia je uplne totozny: je zalozeny na stredovekom presvedceni, ze jedinec nejakej kasty tu vladne nespochybnitelnou a nadradenou pravdou. Nevladne a vladne tak nanajvys hlupostou.

Inak v tejto krajine "nemame" ani nozokomialne infekcie, ani zlyhania lekarov, ani zle lieciacich lekarov. Mame len majstrov sveta ktori vsetky svoje nedostatky zakryvaju na prvy pohlad nicim neoddovodnenou "neomylnostou". No a to sme zasa pri politikoch, ktori to dovolili. Dovolili aj to, aby lekari v ich poplatkovom zdravotnictve vyberali od ludi peniaze bez registracnej pokladnice - rovno do vacku a nezdanene. A potom pridu zatrusit svoje trapne mudra.

Daniel Jankech

Daniel Jankech
  • Počet článkov: 9
  • Priemerná čítanosť: 4058
  • Priemerná diskutovanosť: 20
  • RSS blogu

O blogu

Zaujímam sa o politiku, ekonomiku a zdravotníctvo. Som autorom dvoch publikácií o stave rešpektovania ľudských práv v slovenskej medicíne. Možno naivný idealista a tiež trochu disident, v permanentom spore s negatívami súčasnej spoločnosti.