Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď Európe bliká civilizačný alarm

21.06.2016 | COP

Diskusia (21 reakcií)

21.06.2016 | Parhel

Preboha, toto je co? :D Neskutocne...ale nastastie je to len blog.

21.06.2016 | libertarian

Toto nie je "len blog" !
Toto je aj priamym obrazom politiky EU. Všetci (skoro) papaláši EU takto hlásajú.

21.06.2016 | Roman Kanala

Ja v tom vidím skôr slovenskú dušu poddaného. Alebo otroka. Roky si viazali pionierske šatky a zdravili sa s tým, že vraj takto sa kladú záujmy medzinárodného robotníckeho hnutia nad vlastné. V skutočnosti je to inak - nad vlastné čelá, prázdne, vypláchnuté lebene.

Ten, kto si neváži vlastnú slobodu, nevie priznať slobodu ostatným. A naopak. Zriecť sa obhajoby vlastných záujmov, lebo čo povedia ostatní? Takto argumentuje dospelý človek? Takto sa písali slohové práce na ZDŠ v 70-tych rokoch počas normalizácie.

21.06.2016 | libertarian

Tí dvaja najvrchnejší v COP-e si iste neviazali pionierske šatky. Podla fotiek su to štandartní potomkovia dnešnej EU- USA politiky. Ty nenávidíš tých husákovských komunistov - a prišívaš im vinu za to, čo spôsobujú terajší "liberálni" "demokrati".
Donekonečna vidieť Husáka, Brežneva a Putina ako jediné zlo, to je detinské.

21.06.2016 | Roman Kanala

Dôležitá je čistota lásky k Sovietskemu zväzu a totalitným myšlienkam. Keď je láska čistá, na veku nezáleží.

21.06.2016 | Roman Kanala

Hé, a toto je čo za tink-thank?

Predovšetkým, Briti hlasujú za alebo proti z britských dôvodov a nemá ich čo zaujímať, ako sa s tým ostatní vysporiadajú. Tí nech sa s výsledkom vysporiadajú sami, je to ich problém. Dezintegračné a politické a protieurópske a čojaviemaké silly, to sú všetko len kamienky pri ceste. Dôležitá je cesta.

"Koniec koncov, vystúpenie by pre nich nemalo len výrazne negatívne ekonomické dôsledky, ale tiež môže znamenať rozpad krajiny."

Začiatok vety je dvojzmyselný, ale tink-thank to asi myslel tak, že výrazne negatívne ekonomické dopady sú zaručené. Nie sú. Krátkodobo odpadne Britom vyživovacia povinnosť a ostanú len príspevky za prístup na jednotný trh. Ale aj tie sa môžu eliminovať vystúpením z Európskeho hospodárskeho priestoru a vstupom do konkurenčného klubu EFTA, ktorý takmer zanikol. Našťastie ho zachránili Švajčiari a tak je alternatívou k eurototalite.

"Brexit však treba vnímať aj ako snahu o destabilizáciu Európskej únie" - a konšpiračné teórie kvitnú. Brexit je výrazom nesúhlasu ľudu s elitami. Po Libanonskej zmluve 2009 už nie je právo veta. Už je len diktát väčšiny a právo silnejšieho. Stačí, ak sa spoja Nemci s Francúzmi a prevalcujú akékoľvek kolektívne rozhodovanie. To je súmrak národných štátov a nútený pochod väzňov k svetlým zajtrajškom.

Podobne, ako pri deficite demokracie, ľuďom neostáva, než ulica a rozbíjanie výkladov a podpaľovanie áut ako v Paríži, pri zrušenom práve veta neostáva, než odchod. Brexit je šanca pre EÚ k sebareflexii. Francúzska zrada v podobe euroústavy, ktorú konšpiratívne upatlal Žiskár (mandát od koho? legitimita aká?) a potom v podobe Libanonskej zmluvy s iteratívym hlasovaním až do priaznivého výsledku, pokračuje vydieraním "nekompromisným postojom".

Francúzska zrada sa udiala už niekoľkokrát. Už pri prihláške Británie v 1963, potom pri vnútení "spoločnej poľnohospodárskej politiky", potom pri euroústave, z ktorej sa napokon stala Libanonská zmluva. Aká je šanca, že eurokrati sa zastavia a začnú premýšľať o tom, že vytvárajú žalár národov s latentnou nestabilitou?

Veľká Británia, Island a Švajčiarsko sú tri staré demokracie, ktoré neboli po stáročia rozvrátené prevratmi a vojnami a okupáciou cudzími mocnosťami. Ani druhá svetová vojna, ktorá otriasla všetkými ostatnými, sa ich až tak nedotkla. Británia je jedinou európskou víťaznou mocnosťou, ale za cenu rozpadu impéria a straty príjmov z kolónií. Ale nepoznala ani inštitucionálnu krízu, ani pocit viny za rozpútanie vojny. Za Mníchov sa Československu ospravedlnila ešte M. Thatcher. Francúzi to neurobili nikdy.

Čokoľvek urobia Briti, je ich vec a treba to rešpektovať. Šliapať po slobodnej voľbe slobodných ľudí je poriadne slovenské. Sloboda je cudzie slovo a v slovenčine bezobsažné.

21.06.2016 | libertarian

Roman Kanala :
Čo so to tu dovoluješ kritizovať ?!?! Však títo soudruzi to píšu presne podľa manuála europskej komisie. Pravdepodobne to majú od nich aj schválené, a pravdepodobne aj zaplatené.

Pred pár dnami som sa pozrel na financovanie jednej "nevládnej" organizácie :
A mali väčšinu penazí od "orgánov" EU , od orgánov OSN a od vlastnej vlády.

A veľmi zanietene propagovali dovoz a lákanie migrantov do europy.

Bolo by zaujímavé pozrieť sa na financovanie Centrum pre otvorenú politiku.21.06.2016 | hulo11

Neviem, či to používaš naschvál podobne ako zlodejsko a MS-DOS, ale zmluva bola Lisabonská, nie Libanonská. :)

21.06.2016 | Roman Kanala

Starý uj povedal Libanonská. Tak Libanonská.

21.06.2016 | hulo11

hehe, na tento výrok prezidenta hlavy štátu som zabudol :)

21.06.2016 | libertarian

Veľmi dobrý blog.
Teraz mi je už jasné, že pred vstupom do EU žrali Briti iba trávu, pili vodu z potoka, a cestovali na oslíkoch. Bývali v jaskyniach, zomierali v tridsiatke na tuberu.
A teraz, ak sa zle rozhodnú, im toto všetko zlo hrozí znova. A nielen im. Dôsledky dopadnú na nás všetkých, mudrych europanov. Hrozí pád civilizácie.

p.s.
Vážení Centrumáci pre otvorenú politiku :
Môžte prezradiť, kde dávajú odmeny za takéto hlásanie PRAVDY ? Kde sa prihlásiť ?

p.s.2
Prosím, a môžte prezradiť, či mali Briti pred EU aj elektriku ?

21.06.2016 | libertarian

A ešte :
Vysoko ocenujem, že si COP-aci nezabudli kopnúť do toho diabla :

"Brexit však treba vnímať aj ako snahu o destabilizáciu Európskej únie, ......... Záujem na tom môžu mať viaceré kruhy. Určite hlavne Rusko, teda najmä prezident Putin"

Putin už iba číha za hranicami, aby po brexite zaútočil. A sme všetci v prdeli.

Za toho Putina budú iste nejaké body navyše. Ale mali spomenúť aj Čínu. A sýrskeho diabla Asada.

21.06.2016 | Roman Kanala

Rovnaký text sa nachádza na serveri COP:
http://www.cop.sk/k...

Vraj civilizačný alarm. Civilizačný alarm bliká tam, kde sa demokracia otvorene mení na byzantský pašalik. Kde sú namiesto pravidiel dôležité osoby a blahorodia. Kde sa rozdáva beztrestnosť za politickú príslušnosť. Ak sa Británia rozhodne pre odchod, nebude v rovnakom vedre s takou špinou.

Na serveri COP.sk preventívne nie je diskusia k článku. Ani sa nečudujem.

21.06.2016 | @@@

ale peniaze chutia všetky aj britom a aj švajčiarom potom im je jedno odkial su aj z tej špinavej EU ? ...peniaze nikdy žiadnemu kapitalistovy nesmrdeli aj keby išli z piči ich vlastnej materi :D :P

21.06.2016 | @@@

problem nie je EU problemom su vždy len politici ...ak si niekto mysli že vystupom z EU sa politikov zbavi tak je naivny :P

21.06.2016 | PaloK

To vám Soros poslal peniaze, aby ste TRENDu zaplatili, nech vám zverejnia takýto kentus?

Ing. Jaroslav Hric, projektový manažér z COP vyštudoval v 2007 na Ekonomickej v BA, odvtedy robil 2.5 roka konzultanta v Ernst&Young, až 9 mesiacov písal reporty v Swiss RE, 3.5 roka robil HR a písal reporty v Západoslovenskej Energetike. Analytik ako má byť.

Mgr. Peter MARKOVIČ, predseda správnej rady, bývalý člen SDKU-DS, robil pre Radičbábu. Ešte väčšie eso ...

To musel TREND klesnúť až na také dno, alebo sú tieto nezmysly blízke aj vedeniu TRENDu? Odporné.

22.06.2016 | HlasNaHlas

Hlupaci, obhajcovia tzv. slobody, nemali ste jej dosť do roku 1989? Chcete sa vratit naspät k Putinovskemu Rusku? Podla toho, co pisete, urcite ano. Tak tam emigrujte. Clanok nestrasi Britov odcvhodom z unie a je to ich vec. Ale ak by naozaj odisli, co si myslim, ze bude, tak dosledky budu take, ako to naznacuje clanok. Ano, Rusko je hrozba pre EU, najmä pre jej vychodnu cast (na vychod od ceko-nemeckej hranice). To nie je konspiracia, ako to hovoria proruski trollovia, ale historicka skusenost. Uz ste zabudli, ze tu uz dvakrat boli? A ze povazuju toto uzemie za svoju vojhnovu korist?! Je jasne, ze sa potesia, ked sa bude EU triast v zakladoch. A ze maju zaujem, aby padli bariery, ktore im za anektovanie ukrajinskych uzemi opravnene ulozila EU. A takisto aj islamisti aj Cinania, kotrych spominate v diskusii, maju zaujem, aby nemuseli celit tlaku zo strany EU, ale len zo strán jednotlivych statov?!
Sloboda - kto hovori, ze EU nedba na ochranu slobody a ludskych prav, klame!
Ale byvala CSSR a terajsie Rusko ci Cina ci Asad po ludskych pravach nieze sliapu ale priam skacu. JA SA V EUROPSKEJ UNII CITIM SLOBODNY. A podporujem jej celistvost a integritu. Briti sa rozhodnu tak ako sa rozhodnu. Je vsak stopercentne, ze odchod bude mat negativne dosledky pre zvysok EU. A preto som proti odchodu Británie a podporujem jej zotrvanie v EU.

22.06.2016 | salamoon

chvalabohu, ze prisli... inac by si tu dnes toto s urcitostou nepisal a tento narod nieze by nemal ani stat, ale cely by bol uz davno predtym vyhladeni ako Indiani kdesi v sibirskej rezervacii, podochnuti od otrockej roboty na nemeckych velkostatkoch, infrastrukture alebo vypareny osviencimskymi kominmi... este si nam mal zvestovat, ze nas vlastne oslobodili Americania a spol. ...len kdeze ti este boli a ake ekonom.-geopolit. hry hrali, ked sa rozhodovalo pri Stalingrade a Kursku o byti a nebyti (aj) tohto naroda, vsakze

22.06.2016 | Roman Kanala

Do pozornosti doporučujem nasledovný článok. Je k nemu aj diskusia, aby som sa neopakoval.

Európsky pankáč Juncker dopláca na neformálny štýl. Čelí kritike
Trend 21.06.2016 | Jozef Tvardzík
http://www.etrend.s...

22.06.2016 | Zavacky

Žiadam vedenie COP, aby podľa zákona zverejnilo svoje príjmy. Za celý čas svojej existencie.

27.06.2016 | Roman Kanala

Máme po brexite. Kde je civilizačný posun? Briti odovzdali občianske a vrátili sa na stromy? Občianske tam nemajú, lebo ich od stredoveku nikdy nezaviedli. Ani stromy nemajú, lebo ich v stredoveku všetky vyrúbali.

Civilizačný posun nastal u eurohujerov, ktorí išli dolu na všetky štyri, len štekajú a štekajú, a premiéra členskej krajiny si dovolia nepozvať na summit, lebo v novinách čítali, že sa u nich hlasovalo.

Centrum pre otvorenú politiku

Centrum pre otvorenú politiku
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 2379
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Centrum pre otvorenú politiku je nezávislý politický think – tank.