Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rušme detské domovy

17.07.2015 | Alfa blog

Diskusia (3 reakcie)

17.07.2015 | PaloK

Čo už okrem J&T chce do biznisu na deťoch vstúpiť aj PENTA? Alebo tu robíte trhový brainwashing pre Nadáciu J&T, ktoré po vzore Nórska a Veľkej Británie sa evidentne snaží etablovať nový trh, kde štát platí súkromnej firme za to, že syroty umiestňuje do zazmluvnených rodín? V ČR to má asi preto taký "úspech", lebo im s tým pomáhali úradníci priamo z nórskeho Barnavernetu. Okrem iného im výdatne pomáhajú aj s presadzovaním rodovej ideológie do učiva základných škôl.

18.07.2015 | Annnka

TÁTO ANALÝZA - "BOBTNÁ" FORMÁLNOU LOGIKOU.
Už dnes je možné umiestňovať deti do náhradných rodín.
Ale máme dosť vhodných náhradných rodičov, schopných (nielen ochotných) prijať a výchovne zvládnuť sociálne a zdravotne hendikepované deti ? S diagnózami, na ktoré by ani nepomysleli (Čo je ten lepší prípad, oproti tomu, že im to môže a neraz aj je - jedno).
Máme dosť náhradných rodičov, ktorých pôsobenie v role rodiča nebude na ujmu deťom ? A aj im samotným ?
A ako dokážeme pracovať s pôvodnými rodinami detí ? Tak, aby zvládali vlastné rodičovstvo ?
A koľko percent súčasnej populácie rodičovské role nezvláda ? A prečo ?
Máme pripravenú - odborne i osobnostne - základňu, ktorá by poskytovala deťom i rodičom v náhradných, ale predovšetkým v pôvodných rodinách, žiadúcu - nie formálnu podporu ?
Ako sa nám mstí súčasná "úroveň" absolventov VŠ, odborov sociálnej práce , keď diplom z týchto škôl je vlastne "štempľom" nekvality a povrchnosti ?

Nenarobí naivný bilbordový politický entuziazmus ešte väčšie škody ?
Riešiť problém "odzadu" a "rýchlo" - rušením domovov je neprofesionálne.
Použitie štatistík, vytrhnutých zo širšieho kontextu - "technokratické", povrchné a nedôveryhodné.
Nuž, asi nám rastie ďalšia skupina "šalitrošov".19.07.2015 | samorost

Domovy deti jsou domovy pro duchodce ale naopak ! !
Spravovat detske domovy zpusobem jaky se pouziva pro domovy duchodcu je paskvil a svinstvo.
---
Deti potrebuji lasku a spravedlivost. A to detske domovy nedokazou zabezpecit. Dalsi problem jsou pracovni navyky, kdy detske domovy poskytuji full servis a deti jsou absolutne nepripravene na zivot venku. Neumi si uvarit, upratat, nakoupit, teda vubec nejak hospodarit a existovat bez cizi pomoci.
Proto by se mely Detske domovy okamzite zrusit a zabezpecit profesionalni rodiny.

Alfa Blog

Alfa Blog
  • Počet článkov: 19
  • Priemerná čítanosť: 1376
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Kvalitná diskusia o verejnej politike je založená na argumentoch a dátach. Na blogu think-tanku Alfa budeme prinášať príspevky, ktoré k takejto diskusii chcú prispieť. Edituje Silvia Hudáčková.