Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budeme o 50 rokov vyplácať odškodné za pesticídy?

24.06.2015 | Alfa blog

Diskusia (1 reakcia)

24.06.2015 | PaloK

EK sa začína stavať nie na stranu agroekológie a zdravého rozumu, ale na stranu nadnárodných biotechnologických firiem ako Monsanto, ktoré neustále ničia prirodzené prostredie všade na svete, kde je na to príležitosť. A prvotnopospoľná agrárna západná Európa im v tom pomáha, pretože namiesto toho, aby zmenila svoj prístup k prírodným zdrojom, si z prírodných zdrojov spravila gigantické odvetvie dotácií.

Netreba sa nádejať, že nedávne rozhodnutie EÚ o tom, že členské krajiny budú samy rozhodovať, či sa na ich území môžu pestovať GMO plodiny, že to bude mať zásadný vplyv, pretože toto je evidentne úspešne implementovaný trójsky kôň hajzlov z Monsanto. Mimochodom, Monsanto v súčasnosti skupuje všetku dostupnú poľnohospodársku pôdu na Ukrajine (obilnica východnej Európy).
http://nsnbc.me/201...

Prečo GMO? Pretože GMO, na ktoré má Monsanto pomaly svetový monopol je previazané s pesticídmi. Takže, aby farmári mohli úspešne pestovať GMO plodiny, musia používať príslušné pesticídy. V krajinách tretieho sveta kvôli tomu Monsanto poskytuje chudobným farmárom dokonca úvery. Výsledok, farmári sú ešte chudobnejší, pretože úroda je aj tak nestabilná, ale nemajú z čoho splácať pôžičku za osyvo a hnojivo.

Univerzita v Berkley zverejnila 54-ročnú štúdiu, z ktorej vyplynulo, že ak tehotná žena bola vystavená stopám pesticídov, jej dcéra a dcéry dcéra majú vysokú pravdepodobnosť získania rakoviny prsníka, pretože pesticídy fungujú ako vypínače génov.
A potom príde veľký filantrop Gill Gates, ktorý chudobným afričanom pomáha spolu so svojou ženou jedovatými "očkovaniami" a vyhlási, že DDT by sa malo znovu povoliť kvôli "boju" proti malárii v Afrike. A takýchto ľudí si tento svet váži ...
http://nsnbc.me/201...

Alfa Blog

Alfa Blog
  • Počet článkov: 19
  • Priemerná čítanosť: 1376
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Kvalitná diskusia o verejnej politike je založená na argumentoch a dátach. Na blogu think-tanku Alfa budeme prinášať príspevky, ktoré k takejto diskusii chcú prispieť. Edituje Silvia Hudáčková.