Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SaS navrhla zákon, podľa ktorého by sa dalo zrušiť OĽaNO

13.06.2016 |

Diskusia (1 reakcia)

13.06.2016 | Agát4

Predstavte si, žeby sa vám do bytu vlámal cudzí človek a na polícii by to zdôvodnil tým, že len chcel preveriť či nekradnete a do daňového priznania ste uviedli pravdivé údaje. Ak mu neuveríte, robíte chybu. Ospravedlniť vás môže len fakt, že ste nevedeli, že príslušný zákon bude obohatený o Rajtárov dodatok – vlastenecký trestný čin.

Úspešná politická strana musí mať aj šťastie. Keby parlament už schválil novelu zákona o politických stranách z dielne SaS, mali by problém s odsekom 2 písmeno d. Ťažko možno uveriť, že poslanecký asistent Jozefa Rajtára (SaS) Filip Rybanič porušil bankové tajomstvo a dal k dispozíci strane a Denníku N nejaké údaje o účtoch Kaliňáka a Počiatka bez požehnania Rajtára a Sulíka. Ide nepochybne nielen o „činnosť ohrozujúcu práva a slobodu občanov“, ale aj využívanie trestného činu na politický boj. Môže teda byť strana vodcu Sulíka alternatívou súčasnej koalície?
Nedávno som vyzval tímlídra SaS pre „štíhly štát“ Rajtára aby vysvetlil, čo znamená toto slovné spojenie. Neurobil to. Teraz som to pochopil. Bude to štát, v ktorom si každý vezme právo do svojich rúk. Hádajte, pre koho to bude výhodné?
(Satisfakciou pre Rybaniča bude pamätná tabuľa na Liberálnom dome. Určite na neho nezabudne ani Zuzana Wienk a Biela vrana ho neminie. Lebo účel svätí prostriedky, však?)

Alexandra Macúchová

Alexandra Macúchová
  • Počet článkov: 66
  • Priemerná čítanosť: 12209
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

 "It doesn´t get easier, you get stronger."